February 23, 2019
|
Miami Southridge - Miami, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deiondre Williams SR Homestead 4:37.74 10
2 Kevin Kergean JR Miami Columbus 4:40.20 8
3 Andoni Mercado JR Miami Sunset 4:41.80 6
4 Dorian Watson SR Miami Killian 4:43.49 5
5 Pedro Garcia JR Braddock 4:45.58 4
6 Keegan Simms SR Miami Southridge 4:45.98 3
7 Donato Scarcello SO Miami Columbus 4:49.00 2
8 Zach Rubin JR Hallandale 4:53.82 1
9 CESAR GOMEZ JR Doral Academy 4:55.38 -
10 Emory Clemons FR American Heritage 4:59.97 -
11 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 5:00.16 -
12 Felder Joseph SR Northeast (OP) 5:00.76 -
13 Marcio Lau SR Doral Academy 5:02.16 -
14 Caleb Jimenez FR Miami Sunset 5:02.31 -
15 Jason Davis SR Miami Southridge 5:03.16 -
16 Trenton Guy JR American Heritage 5:04.29 -
17 Shain McDonald SO Miami Southridge 5:04.97 -
18 Gabriel Garcia FR Braddock 5:06.49 -
19 Mohammed Aziz SR Miami Sunset 5:11.29 -
20 Marquise Murphy SR Homestead 5:12.03 -
21 Heintz Durand FR Northeast (OP) 5:12.26 -
22 Christian Rodriguez FR Miami Sunset 5:12.42 -
23 Marcus Mata FR Miami Columbus 5:12.65 -
24 Tyler Carter SO Miami Southridge 5:14.12 -
25 Leonardo Cruz JR Miami Columbus 5:14.46 -
26 Jacob Bennett FR American Heritage 5:15.98 -
27 Fernando Miguelena JR Doral Academy 5:16.05 -
28 Francesco Orlandi SR Southwest Miami 5:16.12 -
29 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:17.13 -
30 Jordan Guerrier SR Hallandale 5:23.67 -
31 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 5:26.66 -
32 Isaiah Hall SO Miami Killian 5:26.76 -
33 Ahmad Inshanally SO Miami Killian 5:28.55 -
34 Julian Baserio FR Southwest Miami 5:30.26 -
35 Jason Velasquez FR Southwest Miami 5:33.83 -
36 Joshua Laufer SR Miami Beach 5:35.28 -
37 ANTONIO DEL-TORO JR Miami Palmetto 5:37.01 -
38 MATTHEW LESMAN FR Miami Palmetto 5:37.22 -
39 John Callahan SO American Heritage 5:40.50 -
40 Innsley Saincilus FR Northeast (OP) 5:42.06 -
41 NICHOLAS ALI   UNAT-Doral Academy 5:48.87 -
42 Camille Garcia JR Miami Beach 6:00.23 -
43 Jordan Silva JR American 6:01.63 -
44 Christian Rivero JR Southwest Miami 6:09.39 -
45 Kahmyah Russell JR American 6:58.91 -
  Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons NT   
  Chavansky Accius SR Boyd Anderson NT   
  Christopher Ponthieux SR North Miami NT   
  ADRIAN BICHARA SO Miami Palmetto NT   
  Bryan Tejera JR Braddock NT   
  Justin Norris SR Miami Beach NT   
  WILL VALLEJOS Junior Miami Beach NT   
  Victorjose Pereira SR Northeast (OP) NT   
  Delmar Campbell JR Boyd Anderson NT   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Keegan Simms SR Miami Southridge 4:45.98 3
10 Emory Clemons FR American Heritage 4:59.97 -
13 Marcio Lau SR Doral Academy 5:02.16 -
15 Jason Davis SR Miami Southridge 5:03.16 -
17 Shain McDonald SO Miami Southridge 5:04.97 -
20 Marquise Murphy SR Homestead 5:12.03 -
29 Azeez Folorsuno FR Hallandale 5:17.13 -
30 Jordan Guerrier SR Hallandale 5:23.67 -
37 ANTONIO DEL-TORO JR Miami Palmetto 5:37.01 -
38 MATTHEW LESMAN FR Miami Palmetto 5:37.22 -
39 John Callahan SO American Heritage 5:40.50 -
41 NICHOLAS ALI   UNAT-Doral Academy 5:48.87 -
42 Camille Garcia JR Miami Beach 6:00.23 -
43 Jordan Silva JR American 6:01.63 -
45 Kahmyah Russell JR American 6:58.91 -
  ADRIAN BICHARA SO Miami Palmetto NT   
  Bryan Tejera JR Braddock NT   
  Christopher Ponthieux SR North Miami NT   
  Justin Norris SR Miami Beach NT   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Trenton Guy JR American Heritage 5:04.29 -
19 Mohammed Aziz SR Miami Sunset 5:11.29 -
21 Heintz Durand FR Northeast (OP) 5:12.26 -
22 Christian Rodriguez FR Miami Sunset 5:12.42 -
23 Marcus Mata FR Miami Columbus 5:12.65 -
24 Tyler Carter SO Miami Southridge 5:14.12 -
26 Jacob Bennett FR American Heritage 5:15.98 -
28 Francesco Orlandi SR Southwest Miami 5:16.12 -
31 Ian Dodd FR Cardinal Gibbons 5:26.66 -
32 Isaiah Hall SO Miami Killian 5:26.76 -
33 Ahmad Inshanally SO Miami Killian 5:28.55 -
34 Julian Baserio FR Southwest Miami 5:30.26 -
35 Jason Velasquez FR Southwest Miami 5:33.83 -
36 Joshua Laufer SR Miami Beach 5:35.28 -
40 Innsley Saincilus FR Northeast (OP) 5:42.06 -
44 Christian Rivero JR Southwest Miami 6:09.39 -
  Victorjose Pereira SR Northeast (OP) NT   
  Andres Zaldivar JR Cardinal Gibbons NT   
  Chavansky Accius SR Boyd Anderson NT   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Deiondre Williams SR Homestead 4:37.74 10
2 Kevin Kergean JR Miami Columbus 4:40.20 8
3 Andoni Mercado JR Miami Sunset 4:41.80 6
4 Dorian Watson SR Miami Killian 4:43.49 5
5 Pedro Garcia JR Braddock 4:45.58 4
7 Donato Scarcello SO Miami Columbus 4:49.00 2
8 Zach Rubin JR Hallandale 4:53.82 1
9 CESAR GOMEZ JR Doral Academy 4:55.38 -
11 Japrince Gaines FR Cardinal Gibbons 5:00.16 -
12 Felder Joseph SR Northeast (OP) 5:00.76 -
14 Caleb Jimenez FR Miami Sunset 5:02.31 -
18 Gabriel Garcia FR Braddock 5:06.49 -
25 Leonardo Cruz JR Miami Columbus 5:14.46 -
27 Fernando Miguelena JR Doral Academy 5:16.05 -
  WILL VALLEJOS Junior Miami Beach NT   
  Delmar Campbell JR Boyd Anderson NT