April 4, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Girls' 100 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Faith Bostick SR Rockledge 12.02 8.78 11.54 13.83 10
2 Destiny Charles SR Cocoa 12.15 13.00 14.10 11.30 8
3 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.32 13.06 13.68 11.83 6
4 Tykira Glasco FR Rockledge 12.41 11.79 9.81 11.42 5
5 Shaniya Thomas SR Cocoa 12.44 9.96 14.56 9.71 4
6 Antoinette Flowers SR Palm Bay 12.72 14.50 13.87 10.56 3
7 Mia Ostopovich JR Astronaut 12.75 14.16 9.95 11.10 2
8 Ahmariah Edgecombe SR Cocoa 12.82 9.36 12.31 11.41 1

Girls' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Faith Bostick SR Rockledge 12.37 11.76 9.03 8.66 11.76 9.90
2 Destiny Charles SR Cocoa 12.41 12.91 15.52 9.31 10.30 10.06
3 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.45 15.69 10.21 15.57 15.44 13.95
4 Tykira Glasco FR Rockledge 12.48 12.98 15.98 12.48 13.36 10.49
5 Shaniya Thomas SR Cocoa 12.58 10.70 12.46 14.97 16.11 12.21
6 Ahmariah Edgecombe SR Cocoa 12.85 10.54 12.47 14.65 11.06 16.20
7 Antoinette Flowers SR Palm Bay 12.58 9.44 11.33 14.35 13.34 13.09
8 Mia Ostopovich JR Astronaut 12.74 14.66 13.38 15.42 14.91 16.44
9 Krista Pollock JR Heritage 12.84 13.10 14.90 12.97 10.40 9.51
10 Angel Crawford SO Bayside 12.97 12.97 9.34 11.16 12.20 15.44
11 Hannah Barrett JR Melbourne 13.02 12.76 15.63 14.46 14.98 15.89
12 Shamia Joiner FR Astronaut 13.03 16.16 16.94 10.56 10.95 13.82
13 Tigan Jackson SO Astronaut 13.03 10.82 16.94 11.73 9.39 12.12
14 Mikyla Tolivert SO Melbourne 13.12 17.06 14.57 14.30 13.65 10.24
15 Maggie Harp FR Cocoa 13.35 12.02 10.15 12.02 16.02 12.95
16 J'Deja Evans FR Bayside 13.37 15.11 10.43 10.83 17.25 15.51
17 Karyana Mitchell JR Viera 13.43 15.85 12.09 14.11 14.64 16.79
18 MAYKALA RILES JR Titusville 13.54 11.24 9.75 13.41 15.30 11.24
19 Tia Magrino FR Palm Bay 13.59 14.68 14.27 14.95 15.09 9.65
20 Syniah Johnson JR Space Coast 13.66 10.39 13.94 15.03 15.58 12.30
21 Cheyenne Solis SR Space Coast 13.86 17.74 11.92 16.91 9.98 14.42
22 Cali Bridges SO Eau Gallie 13.87 10.68 11.24 14.71 11.79 13.46
23 Catherine Kelly SO Satellite 13.88 17.63 12.22 11.25 14.02 13.61
24 Ashanti Boone JR Eau Gallie 13.88 17.77 15.97 15.83 15.27 10.97
25 Nubia Benedith JR Heritage 13.89 13.62 17.92 15.98 17.23 12.51
26 India Velazquez JR Heritage 13.90 11.68 14.74 18.07 12.10 14.60
27 Brooke Cohen-Pinsky SO Satellite 13.91 11.27 14.61 13.08 12.24 10.99
28 Madison Webster SO Space Coast 13.93 16.86 14.77 11.98 15.05 17.97
29 Ava Rowell JR Melbourne 13.99 13.29 15.53 14.13 14.13 14.27
30 Jasmine Thompson JR Heritage 14.02 13.32 11.08 16.27 13.18 12.34
31 Azurea Barkley JR Satellite 14.10 15.23 15.51 11.14 14.10 16.92
32 Trinity Sweet SO West Shore 14.16 17.28 13.03 12.61 10.06 17.70
33 Destinee Hilliard SO Bayside 14.18 10.36 17.16 14.33 14.33 13.19
34 Taylor Jackson JR Satellite 14.31 10.31 14.31 11.17 16.17 11.74
35 Zaria Moralez SR Viera 14.34 15.49 15.63 18.07 10.47 14.77
36 Kayla Hannah FR West Shore 14.56 15.58 15.73 15.58 17.04 17.18
37 Jasmine Camacho FR Viera 14.61 14.91 12.57 10.96 11.84 10.67
38 Zaniya Whetstone JR Palm Bay 14.68 12.92 11.75 10.72 16.74 18.35
39 Dayema Jefferson FR Titusville 14.97 17.07 17.22 14.52 16.02 12.88
40 Mikayla Morin JR Melbourne 14.98 11.99 14.38 19.03 17.23 17.38
41 Marichelle Solana SO West Shore 15.28 14.52 16.51 12.84 16.96 18.19
42 Christina Hagans SR Palm Bay 15.34 17.49 11.36 19.79 14.73 13.66
43 Megan Grimison JR Edgewood 15.38 19.38 15.54 13.85 17.08 19.69
44 Destiny White FR Edgewood 15.44 19.61 14.52 19.15 15.60 12.97
45 Sophie Zegarski SO Eau Gallie 15.45 14.06 18.54 12.98 16.07 18.23
46 Rachel Mandeville FR Edgewood 16.01 15.53 17.78 20.50 13.93 20.18
47 Alexis Matejeck SR Edgewood 16.07 11.74 18.81 18.16 13.34 15.91
48 Angela Maley FR West Shore 16.31 19.25 17.95 21.21 13.05 12.73
49 Lana Ekhaguere JR Cocoa Beach 16.50 18.65 20.63 17.66 15.02 12.71
50 Emelley Motran JR Cocoa Beach 18.36 13.96 18.36 17.26 15.06 17.45
51 Justice Wade JR Rockledge 19.00 15.77 23.18 21.28 23.37 17.86
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Destiny Charles SR Cocoa 12.41 10.30 11.92 13.03
8 Mia Ostopovich JR Astronaut 12.74 14.91 16.18 12.49
12 Shamia Joiner FR Astronaut 13.03 11.47 15.64 15.90
25 Nubia Benedith JR Heritage 13.89 10.42 9.87 17.09
27 Brooke Cohen-Pinsky SO Satellite 13.91 17.11 15.86 12.80
32 Trinity Sweet SO West Shore 14.16 11.76 11.05 12.04
34 Taylor Jackson JR Satellite 14.31 16.03 17.89 14.89
36 Kayla Hannah FR West Shore 14.56 16.17 13.54 15.00
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Faith Bostick SR Rockledge 12.37
11 Hannah Barrett JR Melbourne 13.02
19 Tia Magrino FR Palm Bay 13.59
23 Catherine Kelly SO Satellite 13.88
28 Madison Webster SO Space Coast 13.93
30 Jasmine Thompson JR Heritage 14.02
42 Christina Hagans SR Palm Bay 15.34
46 Rachel Mandeville FR Edgewood 16.01
48 Angela Maley FR West Shore 16.31
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Anquinterriana Smith SR Rockledge 12.45 15.94 12.58 10.59 14.82 14.94 15.94
9 Krista Pollock JR Heritage 12.84 15.54 16.31 11.69 16.05 9.12 9.51
17 Karyana Mitchell JR Viera 13.43 14.91 12.23 11.42 17.19 14.11 16.93
24 Ashanti Boone JR Eau Gallie 13.88 13.47 14.44 11.94 14.02 15.55 15.69
35 Zaria Moralez SR Viera 14.34 17.50 13.77 12.48 11.91 13.77 10.90
38 Zaniya Whetstone JR Palm Bay 14.68 12.48 14.54 14.68 13.22 12.92 12.04
45 Sophie Zegarski SO Eau Gallie 15.45 17.00 19.93 17.00 18.85 15.61 14.68
47 Alexis Matejeck SR Edgewood 16.07 19.61 17.04 14.47 13.18 18.32 14.95
50 Emelley Motran JR Cocoa Beach 18.36 16.34 19.47 20.75 18.91 19.47 15.98
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Ahmariah Edgecombe SR Cocoa 11.95 12.21 12.85
15 Maggie Harp FR Cocoa 9.35 16.16 13.35
16 J'Deja Evans FR Bayside 11.64 11.90 13.37
20 Syniah Johnson JR Space Coast 17.63 16.12 13.66
22 Cali Bridges SO Eau Gallie 15.54 14.29 13.87
26 India Velazquez JR Heritage 17.66 11.40 13.90
31 Azurea Barkley JR Satellite 14.95 9.87 14.10
37 Jasmine Camacho FR Viera 13.01 12.71 14.61
49 Lana Ekhaguere JR Cocoa Beach 19.64 17.00 16.50
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Shaniya Thomas SR Cocoa 13.21 12.58 15.10
14 Mikyla Tolivert SO Melbourne 13.39 13.12 9.58
21 Cheyenne Solis SR Space Coast 16.08 13.86 11.92
29 Ava Rowell JR Melbourne 15.39 13.99 10.50
33 Destinee Hilliard SO Bayside 10.07 14.18 16.59
43 Megan Grimison JR Edgewood 10.77 15.38 13.23
44 Destiny White FR Edgewood 15.14 15.44 14.05
51 Justice Wade JR Rockledge 14.63 19.00 19.00
Girls' 100 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Tykira Glasco FR Rockledge 12.48 15.85
7 Antoinette Flowers SR Palm Bay 12.58 10.07
10 Angel Crawford SO Bayside 12.97 11.03
13 Tigan Jackson SO Astronaut 13.03 11.47
18 MAYKALA RILES JR Titusville 13.54 12.46
39 Dayema Jefferson FR Titusville 14.97 17.67
40 Mikayla Morin JR Melbourne 14.98 13.79
41 Marichelle Solana SO West Shore 15.28 14.67