April 4, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Donovan Breckenridge SR Titusville 49.53 10
2 Davis Mallinger SO Viera 50.55 8
3 Marcus Higgins FR Heritage 51.31 6
4 Isaiah Jones SR Cocoa 52.46 5
5 Jaheim Mayes JR Rockledge 52.92 4
6 Jacoby Chambliss SR Heritage 54.12 3
7 Jacob Melby JR Viera 54.62 2
8 Jumaine McDonald SR Heritage 57.86 1

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Donovan Breckenridge SR Titusville 51.53
2 Marcus Higgins FR Heritage 51.57
3 Jumaine McDonald SR Heritage 52.49
4 Davis Mallinger SO Viera 52.73
5 Jaheim Mayes JR Rockledge 52.74
6 Jacoby Chambliss SR Heritage 53.43
7 Jacob Melby JR Viera 54.39
8 Isaiah Jones SR Cocoa 52.76
9 Nicholas Alder JR Heritage 53.59
10 Devon Giles FR Viera 54.26
11 Phillip Hager SO Rockledge 54.77
12 Graham Dennon SR Viera 55.55
13 Alex Skaggs FR West Shore 55.57
14 Alvin Adderly SO Rockledge 55.66
15 Jaden Edgecombe 8 Cocoa 56.11
16 William Cook SR Palm Bay 56.14
17 Tyler Jones SR Astronaut 56.30
18 Clarence Derisme FR Bayside 56.31
19 Christian Duran JR Merritt Island 56.46
20 Jacen Waters SO Rockledge 56.80
21 Quemari Green SO Cocoa 57.06
22 Chase Smith SO Bayside 57.54
23 Dylin Farrell FR Titusville 58.29
24 Caleb Vanderburg SR Satellite 58.42
25 Gunnar Smith SO Melbourne 58.64
26 Johnnie Johnston SO Palm Bay 58.92
27 Benjamin Yost JR Bayside 59.13
28 Cody Causey FR Astronaut 59.32
29 Kaleb Snyder SR Melbourne 59.53
30 Jacob Sorensen JR Merritt Island 59.73
31 Jaden Seamen SO Astronaut 1:00.29
32 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 1:01.11
33 Sebastian Newell JR Melbourne 1:01.20
34 Shakeal Shaw FR Melbourne 1:01.45
35 Juan Ocasio SO Titusville 1:01.48
36 Ryan Thomas JR Merritt Island 1:01.64
37 Kyle Thomas FR Eau Gallie 1:02.30
38 Declan Sanchez SR Space Coast 1:02.42
39 Michael Hoskins FR Eau Gallie 1:02.81
40 Austin Oliver JR Satellite 1:03.43
41 Dayton Law FR Satellite 1:03.77
42 Khailil Cole JR Space Coast 1:04.06
43 Christopher Townsend SO Edgewood 1:04.28
44 Gabe Bossenberry FR Satellite 1:04.39
45 Trenton Burrows FR West Shore 1:04.49
46 Jalen Humphrey FR Eau Gallie 1:06.29
47 Ignacio Serrato JR Edgewood 1:08.05
48 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 1:14.57
  Kevaunie Henry FR Palm Bay DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Davis Mallinger SO Viera 52.73
9 Nicholas Alder JR Heritage 53.59
18 Clarence Derisme FR Bayside 56.31
23 Dylin Farrell FR Titusville 58.29
25 Gunnar Smith SO Melbourne 58.64
30 Jacob Sorensen JR Merritt Island 59.73
31 Jaden Seamen SO Astronaut 1:00.29
40 Austin Oliver JR Satellite 1:03.43
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Donovan Breckenridge SR Titusville 51.53
10 Devon Giles FR Viera 54.26
12 Graham Dennon SR Viera 55.55
21 Quemari Green SO Cocoa 57.06
28 Cody Causey FR Astronaut 59.32
34 Shakeal Shaw FR Melbourne 1:01.45
43 Christopher Townsend SO Edgewood 1:04.28
48 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 1:14.57
  Kevaunie Henry FR Palm Bay DNF
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Jacob Melby JR Viera 54.39
14 Alvin Adderly SO Rockledge 55.66
26 Johnnie Johnston SO Palm Bay 58.92
33 Sebastian Newell JR Melbourne 1:01.20
38 Declan Sanchez SR Space Coast 1:02.42
45 Trenton Burrows FR West Shore 1:04.49
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Marcus Higgins FR Heritage 51.57
11 Phillip Hager SO Rockledge 54.77
20 Jacen Waters SO Rockledge 56.80
29 Kaleb Snyder SR Melbourne 59.53
42 Khailil Cole JR Space Coast 1:04.06
44 Gabe Bossenberry FR Satellite 1:04.39
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jaheim Mayes JR Rockledge 52.74
13 Alex Skaggs FR West Shore 55.57
22 Chase Smith SO Bayside 57.54
27 Benjamin Yost JR Bayside 59.13
36 Ryan Thomas JR Merritt Island 1:01.64
39 Michael Hoskins FR Eau Gallie 1:02.81
41 Dayton Law FR Satellite 1:03.77
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jumaine McDonald SR Heritage 52.49
8 Isaiah Jones SR Cocoa 52.76
19 Christian Duran JR Merritt Island 56.46
32 Keani Slattery-Snavely JR Space Coast 1:01.11
37 Kyle Thomas FR Eau Gallie 1:02.30
47 Ignacio Serrato JR Edgewood 1:08.05
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Jacoby Chambliss SR Heritage 53.43
15 Jaden Edgecombe 8 Cocoa 56.11
16 William Cook SR Palm Bay 56.14
17 Tyler Jones SR Astronaut 56.30
24 Caleb Vanderburg SR Satellite 58.42
35 Juan Ocasio SO Titusville 1:01.48
46 Jalen Humphrey FR Eau Gallie 1:06.29