April 4, 2019
|
Astronaut HS - Titusville, FL

Girls' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Destiny Charles SR Cocoa 20.43 29.29 24.61 18.95 26.09 10
2 Jatana Folston SR Cocoa 22.95 26.69 24.94 19.46 26.19 8
3 Faith Bostick SR Rockledge 26.67 19.05 25.40 26.67 27.18 6
4 Shaniya Thomas SR Cocoa 30.16 32.21 25.56 19.94 32.21 5
5 Anquinterriana Smith SR Rockledge 25.97 24.17 25.71 28.80 29.31 4
6 Antoinette Flowers SR Palm Bay 23.94 22.10 26.30 26.30 26.04 3
7 Tykira Glasco FR Rockledge 22.65 18.70 26.33 20.54 26.33 2
8 Mia Ostopovich JR Astronaut 33.68 27.27 26.73 21.39 21.92 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Destiny Charles SR Cocoa 25.19
2 Jatana Folston SR Cocoa 25.30
3 Shaniya Thomas SR Cocoa 25.69
4 Faith Bostick SR Rockledge 25.81
5 Anquinterriana Smith SR Rockledge 25.92
6 Antoinette Flowers SR Palm Bay 26.38
7 Tykira Glasco FR Rockledge 26.65
8 Mia Ostopovich JR Astronaut 26.83
9 Ahmariah Edgecombe SR Cocoa 26.92
10 Hannah Barrett JR Melbourne 27.24
11 Krista Pollock JR Heritage 27.34
12 Karyana Mitchell JR Viera 28.03
13 Jaeda Stewart JR Viera 28.14
14 MAYKALA RILES JR Titusville 28.40
15 Emani Burks SO Palm Bay 28.58
16 Cali Bridges SO Eau Gallie 28.85
17 Laura Shelton FR West Shore 28.87
18 Shamere Harvey FR Astronaut 28.90
19 Cheyenne Solis SR Space Coast 29.18
20 Kelane Pruitt FR Bayside 29.22
21 Mya Larionne SO Heritage 29.48
22 Madison Webster SO Space Coast 29.60
23 Amariyah McCall JR Palm Bay 29.62
24 Syniah Johnson JR Space Coast 29.68
25 Jessica Pitt FR Heritage 29.89
26 Zaria Moralez SR Viera 30.02
27 Flowers McDowell SR Heritage 30.24
28 Ana Garcia FR Edgewood 30.51
29 Alexa Weaver FR West Shore 30.55
30 Evelin Gonzalez JR Edgewood 30.56
31 Ciara Stout FR Satellite 30.67
32 Sofia Hartman JR Satellite 30.67
33 Shardai Nelson JR Satellite 30.71
34 Tiera Talley FR Palm Bay 30.75
35 Shea Smithson SR Edgewood 31.83
36 Eliana Villarreal SR Edgewood 32.21
37 Sophie Zegarski SO Eau Gallie 32.80
38 Zoey Hogeland FR West Shore 33.27
39 Andrea Cumba SO West Shore 33.35
40 Sarah Iverson FR Titusville 33.51
41 Brittany Stanley SR Cocoa Beach 33.92
42 Abigail Iris FR Melbourne 34.57
43 Piper Stephens FR Melbourne 35.07
44 Lana Ekhaguere JR Cocoa Beach 35.39
45 Emelley Motran JR Cocoa Beach 38.58
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Destiny Charles SR Cocoa 25.19 20.16 19.15
8 Mia Ostopovich JR Astronaut 26.83 27.10 31.66
19 Cheyenne Solis SR Space Coast 29.18 23.93 23.06
23 Amariyah McCall JR Palm Bay 29.62 30.81 27.55
28 Ana Garcia FR Edgewood 30.51 33.26 34.18
41 Brittany Stanley SR Cocoa Beach 33.92 23.75 27.82
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Jatana Folston SR Cocoa 25.30 18.73 24.04 31.88 29.61 27.08 30.62
9 Ahmariah Edgecombe SR Cocoa 26.92 32.58 23.42 29.08 32.85 30.96 27.46
10 Hannah Barrett JR Melbourne 27.24 32.42 22.61 23.16 22.89 29.70 31.60
17 Laura Shelton FR West Shore 28.87 20.79 20.50 34.65 31.76 24.83 20.50
25 Jessica Pitt FR Heritage 29.89 27.80 35.57 24.51 29.00 36.47 22.72
32 Sofia Hartman JR Satellite 30.67 37.73 33.13 23.62 31.90 34.97 37.73
35 Shea Smithson SR Edgewood 31.83 31.20 32.47 34.06 41.38 38.84 38.20
44 Lana Ekhaguere JR Cocoa Beach 35.39 28.32 30.79 43.18 41.06 36.46 43.89
45 Emelley Motran JR Cocoa Beach 38.58 45.53 40.51 41.28 44.76 35.88 49.39
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Anquinterriana Smith SR Rockledge 25.92 24.11
11 Krista Pollock JR Heritage 27.34 21.60
16 Cali Bridges SO Eau Gallie 28.85 34.34
18 Shamere Harvey FR Astronaut 28.90 33.53
22 Madison Webster SO Space Coast 29.60 29.31
31 Ciara Stout FR Satellite 30.67 39.57
33 Shardai Nelson JR Satellite 30.71 27.95
39 Andrea Cumba SO West Shore 33.35 36.36
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Faith Bostick SR Rockledge 29.17 25.81
14 MAYKALA RILES JR Titusville 32.10 28.40
15 Emani Burks SO Palm Bay 26.01 28.58
20 Kelane Pruitt FR Bayside 28.06 29.22
30 Evelin Gonzalez JR Edgewood 21.40 30.56
34 Tiera Talley FR Palm Bay 31.68 30.75
42 Abigail Iris FR Melbourne 28.01 34.57
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Shaniya Thomas SR Cocoa 25.69 26.46
7 Tykira Glasco FR Rockledge 26.65 21.06
12 Karyana Mitchell JR Viera 28.03 26.63
13 Jaeda Stewart JR Viera 28.14 19.98
24 Syniah Johnson JR Space Coast 29.68 33.54
29 Alexa Weaver FR West Shore 30.55 27.50
37 Sophie Zegarski SO Eau Gallie 32.80 30.51
38 Zoey Hogeland FR West Shore 33.27 26.95
40 Sarah Iverson FR Titusville 33.51 31.17
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Antoinette Flowers SR Palm Bay 20.58 31.92 26.38 27.97 22.16
21 Mya Larionne SO Heritage 21.52 28.30 29.48 24.77 36.85
26 Zaria Moralez SR Viera 21.62 34.83 30.02 38.43 29.12
27 Flowers McDowell SR Heritage 39.32 22.68 30.24 27.52 39.32
36 Eliana Villarreal SR Edgewood 35.76 24.16 32.21 32.54 36.08
43 Piper Stephens FR Melbourne 30.16 35.42 35.07 29.81 43.14