March 30, 2019
|
Boone HS - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC WIND
1 Elizabeth Nix SR Winter Park 13.60 10.55 13.73 12.71 10 0.8
2 Cymiah Bradley JR Lake Mary 13.34 8.98 16.16 12.82 8 0.8
3 Madison McGuire JR Trinity Prep 15.68 14.78 10.03 12.85 6 0.8
4 Sophia Jordan SO Boone 16.52 11.74 11.61 12.90 5 0.8
5 Javia Lee SO Boone 12.07 10.51 16.61 12.97 4 0.5
6 Courtney Cole JR Lake Mary 9.80 11.37 16.72 13.06 3 0.5
7 Brianna Jacobs SR Lake Nona 10.25 12.74 12.48 13.13 2 0.8
8 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 16.07 16.21 9.30 13.28 1 0.5
9 Reathasia Outler JR Boone 12.47 13.27 13.40 13.40 - 0.5
10 Arianna Slater FR Lake Nona 10.43 17.06 13.41 13.54 - 0.8
11 Anaya Gibson SO University (Orlando) 17.08 12.74 12.47 13.55 - -0.1
12 Emily Estrella JR Timber Creek 9.80 14.02 12.39 13.61 - -0.1
13 Emily Parrish JR Winter Park 14.82 10.16 14.14 13.72 - 0.5
14 Jessiah Powell JR Lake Mary 9.75 11.81 16.07 13.73 - 0.5
15 Georgia Bernbaum SO Winter Park 15.27 9.90 15.54 13.75 - 0.5
16 Jadera Williams FR Timber Creek 11.59 12.42 13.93 13.79 - 0.5
17 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 15.60 17.39 17.12 13.80 - -0.1
18 Cameron Talbert SR Trinity Prep 17.86 15.50 13.01 13.84 - -0.1
19 Dezmi Howard SO Cypress Creek 15.71 12.93 10.85 13.90 - -0.1
20 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 18.22 9.81 17.24 14.01 - -0.1
21 Nadia Perez FR Timber Creek 11.24 11.38 11.80 14.04 - -0.4
22 Mykaela Tyghter FR East River 16.55 17.97 16.97 14.26 - -0.1
23 Nia Cook SO First Academy (Orlando) 15.51 12.35 17.09 14.36 - 0.8
24 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 11.35 18.53 17.09 14.36 - -0.4
25 Jayde Wilson JR First Academy (Orlando) 16.86 10.81 17.15 14.41 - -0.4
26 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 10.36 17.90 15.83 14.79 - -0.4
27 Brianna Duplan SO Lake Nona 12.15 15.55 14.67 14.81 - 2.0
28 Ashley Luke SO Orangewood Christian 10.86 11.31 19.34 14.87 - -0.4
29 Carly Bines SR Lake Highland Prep 14.89 14.30 11.17 14.89 - 2.0
30 Alexcia Feliciano FR East River 15.85 11.37 16.45 14.95 - -0.4
31 Lijuanly Ruiz JR East River 18.75 17.51 15.18 15.49 - -0.4
32 Ivie Maher SR Trinity Prep 18.06 15.34 11.51 15.98 - 2.0
33 Claire Parsons FR Geneva School 12.83 15.92 15.92 16.24 - 2.0
  Ryleigh Wilson 7 Master's Academy (Oviedo) NT NT NT NT    -
  Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS    -
  Linette Fernandez SR University (Orlando) DNS DNS DNS DNS    -
  Kaydria Powell FR University (Orlando) DNS DNS DNS DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Elizabeth Nix SR Winter Park 14.24 12.84 14.37 12.08 12.71 10
2 Cymiah Bradley JR Lake Mary 16.16 13.21 9.23 12.70 12.82 8
3 Madison McGuire JR Trinity Prep 9.00 9.00 16.32 9.38 12.85 6
4 Sophia Jordan SO Boone 10.84 9.42 11.74 11.49 12.90 5
7 Brianna Jacobs SR Lake Nona 9.85 9.59 15.23 9.98 13.13 2
10 Arianna Slater FR Lake Nona 16.39 13.00 15.71 14.63 13.54 -
23 Nia Cook SO First Academy (Orlando) 12.50 12.78 18.10 16.95 14.36 -
  Linette Fernandez SR University (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Javia Lee SO Boone 16.09 12.97 15.05 9.34 13.88 4
6 Courtney Cole JR Lake Mary 11.76 13.06 15.02 16.07 13.59 3
8 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 13.02 13.28 11.69 16.07 10.50 1
9 Reathasia Outler JR Boone 10.46 13.40 12.60 14.07 12.47 -
13 Emily Parrish JR Winter Park 16.74 13.72 10.84 12.08 13.18 -
14 Jessiah Powell JR Lake Mary 9.75 13.73 13.32 16.07 14.01 -
15 Georgia Bernbaum SO Winter Park 17.60 13.75 13.62 13.89 10.04 -
16 Jadera Williams FR Timber Creek 12.00 13.79 13.79 17.52 12.55 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Anaya Gibson SO University (Orlando) 16.40 13.55 13.96 -
12 Emily Estrella JR Timber Creek 10.21 13.61 13.48 -
17 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 10.77 13.80 15.60 -
18 Cameron Talbert SR Trinity Prep 14.40 13.84 10.66 -
19 Dezmi Howard SO Cypress Creek 11.40 13.90 16.27 -
20 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 13.87 14.01 15.27 -
22 Mykaela Tyghter FR East River 10.27 14.26 16.40 -
  Ryleigh Wilson 7 Master's Academy (Oviedo) NT NT NT   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Nadia Perez FR Timber Creek 17.69 15.45 14.04 13.90 -
24 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 12.07 17.67 14.36 16.09 -
25 Jayde Wilson JR First Academy (Orlando) 16.58 18.74 14.41 10.38 -
26 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 10.50 13.32 14.79 13.17 -
28 Ashley Luke SO Orangewood Christian 18.59 11.90 14.87 13.24 -
30 Alexcia Feliciano FR East River 14.51 12.71 14.95 13.31 -
31 Lijuanly Ruiz JR East River 14.72 19.68 15.49 11.16 -
  Kaydria Powell FR University (Orlando) DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Brianna Duplan SO Lake Nona 14.22 14.81 19.26 13.04 18.22 14.22 -
29 Carly Bines SR Lake Highland Prep 15.34 14.89 11.92 11.92 18.32 14.30 -
32 Ivie Maher SR Trinity Prep 19.82 15.98 16.78 18.86 14.87 12.63 -
33 Claire Parsons FR Geneva School 16.73 16.24 13.00 15.27 13.00 13.81 -
  Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) DNS DNS DNS DNS DNS DNS