March 30, 2019
|
Boone HS - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
1 Elizabeth Nix SR Winter Park 12.71 10 0.8
2 Cymiah Bradley JR Lake Mary 12.82 8 0.8
3 Madison McGuire JR Trinity Prep 12.85 6 0.8
4 Sophia Jordan SO Boone 12.90 5 0.8
5 Javia Lee SO Boone 12.97 4 0.5
6 Courtney Cole JR Lake Mary 13.06 3 0.5
7 Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.13 2 0.8
8 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 13.28 1 0.5
9 Reathasia Outler JR Boone 13.40 - 0.5
10 Arianna Slater FR Lake Nona 13.54 - 0.8
11 Anaya Gibson SO University (Orlando) 13.55 - -0.1
12 Emily Estrella JR Timber Creek 13.61 - -0.1
13 Emily Parrish JR Winter Park 13.72 - 0.5
14 Jessiah Powell JR Lake Mary 13.73 - 0.5
15 Georgia Bernbaum SO Winter Park 13.75 - 0.5
16 Jadera Williams FR Timber Creek 13.79 - 0.5
17 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 13.80 - -0.1
18 Cameron Talbert SR Trinity Prep 13.84 - -0.1
19 Dezmi Howard SO Cypress Creek 13.90 - -0.1
20 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 14.01 - -0.1
21 Nadia Perez FR Timber Creek 14.04 - -0.4
22 Mykaela Tyghter FR East River 14.26 - -0.1
23 Nia Cook SO First Academy (Orlando) 14.36 - 0.8
24 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 14.36 - -0.4
25 Jayde Wilson JR First Academy (Orlando) 14.41 - -0.4
26 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 14.79 - -0.4
27 Brianna Duplan SO Lake Nona 14.81 - 2.0
28 Ashley Luke SO Orangewood Christian 14.87 - -0.4
29 Carly Bines SR Lake Highland Prep 14.89 - 2.0
30 Alexcia Feliciano FR East River 14.95 - -0.4
31 Lijuanly Ruiz JR East River 15.49 - -0.4
32 Ivie Maher SR Trinity Prep 15.98 - 2.0
33 Claire Parsons FR Geneva School 16.24 - 2.0
  Ryleigh Wilson 7 Master's Academy (Oviedo) NT    -
  Linette Fernandez SR University (Orlando) DNS    -
  Kaydria Powell FR University (Orlando) DNS    -
  Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) DNS    -
Girls' 100 Meters Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elizabeth Nix SR Winter Park 12.71 10
2 Cymiah Bradley JR Lake Mary 12.82 8
3 Madison McGuire JR Trinity Prep 12.85 6
4 Sophia Jordan SO Boone 12.90 5
7 Brianna Jacobs SR Lake Nona 13.13 2
10 Arianna Slater FR Lake Nona 13.54 -
23 Nia Cook SO First Academy (Orlando) 14.36 -
  Linette Fernandez SR University (Orlando) DNS   
Girls' 100 Meters Section 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Javia Lee SO Boone 12.97 4
6 Courtney Cole JR Lake Mary 13.06 3
8 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 13.28 1
9 Reathasia Outler JR Boone 13.40 -
13 Emily Parrish JR Winter Park 13.72 -
14 Jessiah Powell JR Lake Mary 13.73 -
15 Georgia Bernbaum SO Winter Park 13.75 -
16 Jadera Williams FR Timber Creek 13.79 -
Girls' 100 Meters Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Anaya Gibson SO University (Orlando) 13.55 -
12 Emily Estrella JR Timber Creek 13.61 -
17 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 13.80 -
18 Cameron Talbert SR Trinity Prep 13.84 -
19 Dezmi Howard SO Cypress Creek 13.90 -
20 Alexa Wilson FR Master's Academy (Oviedo) 14.01 -
22 Mykaela Tyghter FR East River 14.26 -
  Ryleigh Wilson 7 Master's Academy (Oviedo) NT   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Nadia Perez FR Timber Creek 14.04 -
24 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 14.36 -
25 Jayde Wilson JR First Academy (Orlando) 14.41 -
26 Macy Johnson FR Lake Highland Prep 14.79 -
28 Ashley Luke SO Orangewood Christian 14.87 -
30 Alexcia Feliciano FR East River 14.95 -
31 Lijuanly Ruiz JR East River 15.49 -
  Kaydria Powell FR University (Orlando) DNS   
Girls' 100 Meters Section 5
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Brianna Duplan SO Lake Nona 14.81 -
29 Carly Bines SR Lake Highland Prep 14.89 -
32 Ivie Maher SR Trinity Prep 15.98 -
33 Claire Parsons FR Geneva School 16.24 -
  Ana Falco SO Master's Academy (Oviedo) DNS