March 14, 2019
|
Mitchell - New Port Richey, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Unger JR Mitchell 2:02.15 10
2 Dylan Picerno SR Gulf 2:03.04 8
3 Cade Whitfield SO Sunlake 2:04.31 6
4 Paul Surkov FR Mitchell 2:10.90 5
5 Noah Chatman FR River Ridge 2:11.69 4
6 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:13.61 3
7 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:15.69 2
8 Evan Carpenter FR Mitchell 2:16.28 1
9 Jacob Barnes JR Sunlake 2:16.70 -
10 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 2:17.10 -
11 David Koscielniak SO Sunlake 2:18.18 -
12 Matthew Bell FR River Ridge 2:19.58 -
13 Elijah Flores JR Hudson 2:20.51 -
14 Tyler Hernandez SO Hudson 2:20.76 -
15 Adrian Saldivar FR Gulf 2:23.12 -
16 Connor Meyer JR Anclote 2:26.15 -
17 Nathan Smith JR River Ridge 2:26.50 -
18 Owen Whittaker JR Anclote 2:26.69 -
19 Ryan Meguin SO Anclote 2:26.80 -
20 Nikodem Gazda JR Gulf 2:29.57 -
21 Schoeppe Henry SO Gulf 2:33.38 -
22 Brandon Rosado JR Wesley Chapel 2:35.11 -
23 Jacob Farmer SO Gulf 2:35.76 -
24 Xavier Ford JR Zephyrhills 2:44.07 -
25 Jason Kirchner FR River Ridge 2:45.44 -
26 Zachariah Arnold FR Zephyrhills 2:46.52 -
27 Jonathan Ban JR Hudson 2:54.52 -
28 Matthew Bower SR Anclote 3:13.55 -
  Mason Bragg SO Zephyrhills DNF   
  Dominic Burleson SR Sunlake DNF   
  Angel Martin-Meza SO Gulf DNS   
  Nicholas Butto FR Zephyrhills DNS   
  Benjamin Brandt JR Anclote DNS   
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS   
  Dylan Martin SO Wesley Chapel DNS   
  Jacob Ray SO Wesley Chapel DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jacob Barnes JR Sunlake 2:16.70 -
15 Adrian Saldivar FR Gulf 2:23.12 -
16 Connor Meyer JR Anclote 2:26.15 -
18 Owen Whittaker JR Anclote 2:26.69 -
19 Ryan Meguin SO Anclote 2:26.80 -
20 Nikodem Gazda JR Gulf 2:29.57 -
21 Schoeppe Henry SO Gulf 2:33.38 -
22 Brandon Rosado JR Wesley Chapel 2:35.11 -
23 Jacob Farmer SO Gulf 2:35.76 -
24 Xavier Ford JR Zephyrhills 2:44.07 -
26 Zachariah Arnold FR Zephyrhills 2:46.52 -
27 Jonathan Ban JR Hudson 2:54.52 -
28 Matthew Bower SR Anclote 3:13.55 -
  Otien Roach FR Zephyrhills DNS   
  Nicholas Butto FR Zephyrhills DNS   
  Dylan Martin SO Wesley Chapel DNS   
  Jacob Ray SO Wesley Chapel DNS   
  Angel Martin-Meza SO Gulf DNS   
  Benjamin Brandt JR Anclote DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Unger JR Mitchell 2:02.15 10
2 Dylan Picerno SR Gulf 2:03.04 8
3 Cade Whitfield SO Sunlake 2:04.31 6
4 Paul Surkov FR Mitchell 2:10.90 5
5 Noah Chatman FR River Ridge 2:11.69 4
6 Johannes Van Ooyen JR Mitchell 2:13.61 3
7 Nicholas Costantino SO Mitchell 2:15.69 2
8 Evan Carpenter FR Mitchell 2:16.28 1
10 Joseph Hoppe JR Zephyrhills 2:17.10 -
11 David Koscielniak SO Sunlake 2:18.18 -
12 Matthew Bell FR River Ridge 2:19.58 -
13 Elijah Flores JR Hudson 2:20.51 -
14 Tyler Hernandez SO Hudson 2:20.76 -
17 Nathan Smith JR River Ridge 2:26.50 -
25 Jason Kirchner FR River Ridge 2:45.44 -
  Mason Bragg SO Zephyrhills DNF   
  Dominic Burleson SR Sunlake DNF