March 2, 2019
|
Hallandale - Hallandale, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lovensky Demelien SR Dillard 1:54.92 10
2 Matron Thornton JR Seminole Ridge 1:58.86 8
3 Rushane Miller SO Dillard 1:58.89 6
4 Richard Lawson JR Miami Carol City 2:00.06 5
5 Sheldom Mccullum SO Coral Glades 2:01.27 4
6 Kyle Hare SO Seminole Ridge 2:04.63 3
7 Renand Jean SO Dillard 2:05.61 2
8 Stanley Marcin JR South Broward 2:06.12 1
9 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:07.35 -
10 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 2:07.51 -
11 Jevon Louis JR Boyd Anderson 2:07.79 -
12 Nicolas Pieroni JR Seminole Ridge 2:08.94 -
13 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 2:10.22 -
14 Jermaine Sherrod JR Dillard 2:11.65 -
15 Vince Charles JR Pembroke Pines Charter 2:11.66 -
16 Yehodany Joseph SR Boyd Anderson 2:13.63 -
17 Jeremiah Guillaume JR Boyd Anderson 2:14.26 -
18 Delmar Campbell JR Boyd Anderson 2:14.34 -
19 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:15.88 -
20 Heintz Durand FR Northeast (OP) 2:16.20 -
21 Felder Joseph SR Northeast (OP) 2:17.06 -
22 Andre Fields FR Miami Carol City 2:18.87 -
23 Santiago Lopez SO Western 2:19.48 -
24 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 2:21.95 -
25 Brock Lopez FR Chaminade-Madonna 2:22.28 -
26 Tykwon Owens SO Chaminade-Madonna 2:23.30 -
27 Kyle Lass SO Western 2:25.49 -
28 Jonathan Grant SO South Broward 2:25.58 -
29 James Karcher JR Chaminade-Madonna 2:25.68 -
30 Nick Longman JR Chaminade-Madonna 2:29.32 -
31 Chase De Los santos FR Coral Glades 2:30.18 -
32 Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes 2:32.04 -
  Michael Christian FR Miami Carol City DNS   
  Romeo Jimenez 7 Lake Worth Christian DNS   
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS   
  Jedd Daruwalla SR Coral Glades DNS   
  Andre Daniels JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Oluwatumises Shoyoye JR Pembroke Pines Charter DNS   
  Isaac Belfort 7 Lake Worth Christian DNS   
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS   
  Tito Bethel JR Hallandale DNS   
  David Joseph FR Miami Carol City DNS   
  D'Andre Stafford JR Miami Carol City DNS   
  Nazir Forbes JR Western DNS   
  Austin Cordero SR Western DNS   
  Aundre Hall SR Northeast (OP) DNS   
  David Mendoza JR South Broward DNS   
  Cameron Jones SO South Broward DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Andre Fields FR Miami Carol City 2:18.87 -
27 Kyle Lass SO Western 2:25.49 -
28 Jonathan Grant SO South Broward 2:25.58 -
30 Nick Longman JR Chaminade-Madonna 2:29.32 -
31 Chase De Los santos FR Coral Glades 2:30.18 -
  D'Andre Stafford JR Miami Carol City DNS   
  Michael Christian FR Miami Carol City DNS   
  David Joseph FR Miami Carol City DNS   
  Tito Bethel JR Hallandale DNS   
  Espn LaRocca 7 Lake Worth Christian DNS   
  Isaac Belfort 7 Lake Worth Christian DNS   
  Romeo Jimenez 7 Lake Worth Christian DNS   
  Arturo Campuzano 7 Lake Worth Christian DNS   
  Oluwatumises Shoyoye JR Pembroke Pines Charter DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Jordan Guerrier SR Hallandale 2:07.35 -
10 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 2:07.51 -
14 Jermaine Sherrod JR Dillard 2:11.65 -
15 Vince Charles JR Pembroke Pines Charter 2:11.66 -
16 Yehodany Joseph SR Boyd Anderson 2:13.63 -
17 Jeremiah Guillaume JR Boyd Anderson 2:14.26 -
18 Delmar Campbell JR Boyd Anderson 2:14.34 -
23 Santiago Lopez SO Western 2:19.48 -
24 Leonardo Rodriguez FR Coral Glades 2:21.95 -
25 Brock Lopez FR Chaminade-Madonna 2:22.28 -
29 James Karcher JR Chaminade-Madonna 2:25.68 -
32 Dorrien Hoskins SR Palm Beach Lakes 2:32.04 -
  Cameron Jones SO South Broward DNS   
  David Mendoza JR South Broward DNS   
  Austin Cordero SR Western DNS   
  Andre Daniels JR Pembroke Pines Charter DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lovensky Demelien SR Dillard 1:54.92 10
2 Matron Thornton JR Seminole Ridge 1:58.86 8
3 Rushane Miller SO Dillard 1:58.89 6
4 Richard Lawson JR Miami Carol City 2:00.06 5
5 Sheldom Mccullum SO Coral Glades 2:01.27 4
6 Kyle Hare SO Seminole Ridge 2:04.63 3
7 Renand Jean SO Dillard 2:05.61 2
8 Stanley Marcin JR South Broward 2:06.12 1
11 Jevon Louis JR Boyd Anderson 2:07.79 -
12 Nicolas Pieroni JR Seminole Ridge 2:08.94 -
13 Rotchild Telsaint SO Northeast (OP) 2:10.22 -
19 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:15.88 -
20 Heintz Durand FR Northeast (OP) 2:16.20 -
21 Felder Joseph SR Northeast (OP) 2:17.06 -
26 Tykwon Owens SO Chaminade-Madonna 2:23.30 -
  Nazir Forbes JR Western DNS   
  Aundre Hall SR Northeast (OP) DNS   
  Jedd Daruwalla SR Coral Glades DNS