March 2, 2019
|
Hallandale - Hallandale, FL

Boys' 200 Meters Finals

W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Adefemi Adegborioye SO Western 22.33 6
  Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 22.70 4
  Jovan Ferguson JR Miami Carol City 22.10 10
  Rasmus Wright JR Hallandale 22.46 5
  Demarcus Allen SO Dillard 22.22 8
  Jordan Wallace SR Boyd Anderson 23.05 3
  Tiwan McCloud FR South Broward DNS   
  Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna DNS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
  Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 23.19 1.2
  Micah Butler JR Palm Beach Lakes 24.15 2.9
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes 25.43 1.0
  Zhieric Flint SR Palm Beach Lakes 23.99 2.7
  Katravis Geter SO Miami Carol City 24.98 1.2
  Nayquan Wright SR Miami Carol City 23.28 1.0
  Shamari Nelson FR Coral Glades 25.08 2.7
  Jovan Ferguson JR Miami Carol City 22.40 1.4
  Anthony Haynes JR Hallandale 23.56 2.7
  Rasmus Wright JR Hallandale 22.55 2.9
  Demarcus Allen SO Dillard 22.15 2.9
  Damarkus Everette SR Dillard 22.85 1.1
  Tacobi Becklum JR Dillard 23.06 2.7
  Jordan Wallace SR Boyd Anderson 22.81 1.4
  Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 22.93 1.2
  Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 25.00 1.1
  Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 23.85 1.0
  Jeremiah Monde FR Pembroke Pines Charter 25.60 1.1
  Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 22.55 2.7
  Nazir Forbes JR Western 24.31 1.0
  Tristian Brown SO South Broward 23.36 1.1
  Alexavier Concepcion JR South Broward 23.66 2.7
  Tiwan McCloud FR South Broward 22.58 1.2
  Marvens Milhomme SR Northeast (OP) 23.42 1.1
  Marcus Wilson FR South Broward 23.47 2.9
  Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 22.90 1.1
  Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 22.70 2.9
  Adefemi Adegborioye SO Western 22.25 2.7
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) 23.57 1.2
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS -
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNS -
  Josaiah Delice JR Coral Glades DNS -
  Elijah Goree JR Miami Carol City DNS -
  Otto Patria FR Coral Glades DNS -
  Small Kennnington SR Coral Glades DNS -
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS -
  Brian Blades SO Western DNS -
  Acciani Crutcher FR Western DNS -
  Heaven Brown FR Hallandale DNS -
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS -
  Trevor White SR Northeast (OP) DNS -
  John Dunmore SR Chaminade-Madonna DNS -
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS -
  Jordon Myles JR Hallandale DNS -
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS -
  Patrick Bowen JR Dillard DNS -
  Rohan Hamilton SO Northeast (OP) DNS -
  Rashard Guerrier SR Boyd Anderson DNS -
  Jacorey Brooks Sophomore Miami Washington DNS -
  Mehki Simmons SO Chaminade-Madonna DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Tristian Brown SO South Broward 23.36
  Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 22.90
  Marvens Milhomme SR Northeast (OP) 23.42
  Damarkus Everette SR Dillard 22.85
  Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 25.00
  Jeremiah Monde FR Pembroke Pines Charter 25.60
  Elijah Goree JR Miami Carol City DNS
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  Trevor White SR Northeast (OP) DNS
  Brian Blades SO Western DNS
  Acciani Crutcher FR Western DNS
  Jordon Myles JR Hallandale DNS
  Patrick Bowen JR Dillard DNS
  Rashard Guerrier SR Boyd Anderson DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Alexavier Concepcion JR South Broward 23.66
  Adefemi Adegborioye SO Western 22.25
  Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 22.55
  Zhieric Flint SR Palm Beach Lakes 23.99
  Anthony Haynes JR Hallandale 23.56
  Tacobi Becklum JR Dillard 23.06
  Shamari Nelson FR Coral Glades 25.08
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 2.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Marcus Wilson FR South Broward 23.47
  Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 22.70
  Micah Butler JR Palm Beach Lakes 24.15
  Rasmus Wright JR Hallandale 22.55
  Demarcus Allen SO Dillard 22.15
  Heaven Brown FR Hallandale DNS
  Otto Patria FR Coral Glades DNS
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Jovan Ferguson JR Miami Carol City 22.40
  Jordan Wallace SR Boyd Anderson 22.81
  Jacorey Brooks Sophomore Miami Washington DNS
  Mehki Simmons SO Chaminade-Madonna DNS
  Jonathen Ovil FR Lake Worth Christian DNS
  Josaiah Delice JR Coral Glades DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Nazir Forbes JR Western 24.31
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes 25.43
  Nayquan Wright SR Miami Carol City 23.28
  Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 23.85
  Markel Moyse SO Miami Washington DNS
  John Dunmore SR Chaminade-Madonna DNS
  Rohan Hamilton SO Northeast (OP) DNS
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
  Tiwan McCloud FR South Broward 22.58
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) 23.57
  Katravis Geter SO Miami Carol City 24.98
  Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 22.93
  Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 23.19
  Small Kennnington SR Coral Glades DNS