March 2, 2019
|
Hallandale - Hallandale, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cameron Leiba SR Dillard 11.53 10.57 9.20 12.69 12.16 10
2 Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 11.85 10.67 13.55 12.59 10.14 8
3 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 8.12 10.82 9.20 11.80 10.28 6
4 Tyerique Daley JR Boyd Anderson 10.02 10.89 12.42 12.85 13.40 5
5 Granits Poole SR Chaminade-Madonna 14.12 11.03 8.72 13.13 10.59 4
6 Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 11.71 11.15 10.37 11.04 12.27 3
7 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 11.66 11.21 12.90 12.78 13.34 2
8 Nayquan Wright SR Miami Carol City 8.28 11.49 12.30 11.72 11.72 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME WIND
1 Cameron Leiba SR Dillard 10.87 11.09 0.9
2 Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 11.03 9.71 1.4
3 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 11.04 14.25 1.0
4 Nayquan Wright SR Miami Carol City 11.08 8.65 1.8
5 Tyerique Daley JR Boyd Anderson 11.11 13.56 1.6
6 Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 11.12 12.35 1.4
7 Granits Poole SR Chaminade-Madonna 11.16 12.28 1.8
8 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 11.27 13.19 1.4
9 Makhi Harrigan SR Boyd Anderson 11.29 14.23 1.0
10 Demarcus Allen SO Dillard 11.30 12.55 1.7
11 Chester Fearon SO Miami Carol City 11.34 10.55 1.6
12 Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 11.35 8.74 0.9
13 Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 11.36 10.91 1.6
14 Damarkus Everette SR Dillard 11.37 11.15 1.0
15 Tristian Brown SO South Broward 11.53 11.19 1.8
16 Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 11.55 11.44 1.6
17 Anthony Bradlely JR Palm Beach Lakes 11.56 13.88 1.6
18 Anthony Haynes JR Hallandale 11.61 12.19 1.0
19 Keontra Smith SR Chaminade-Madonna 11.67 11.44 1.4
20 Micah Butler JR Palm Beach Lakes 11.77 10.95 0.9
21 Katravis Geter SO Miami Carol City 11.78 10.84 1.4
22 Frantz Alexis JR Palm Beach Lakes 11.80 10.74 1.4
23 Andre Taylor JR Palm Beach Lakes 11.86 11.15 1.4
24 Brian Blades SO Western 12.10 10.77 1.0
25 Lilton Horne SR Western 12.20 8.79 0.9
26 Connor Taylor JR Palm Beach Lakes 12.26 10.92 1.4
27 Miguel Smart FR South Broward 13.24 12.58 1.6
  Adefemi Adegborioye SO Western FS FS -
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) DNF DNF -
  Earl Pope JR Miami Carol City DNF DNF -
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNF DNF -
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes DNF DNF -
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS DNS -
  Jonathan Campbell JR Palm Beach Lakes DNS DNS -
  Patrick Bowen JR Dillard DNS DNS -
  Jordon Myles JR Hallandale DNS DNS -
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS DNS -
  Heaven Brown FR Hallandale DNS DNS -
  Acciani Crutcher FR Western DNS DNS -
  Vanson Telusma FR Northeast (OP) DNS DNS -
  Jaden Gayle SO Northeast (OP) DNS DNS -
  Malek Jackson JR South Broward DNS DNS -
  Marcus Wilson FR South Broward DNS DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Cameron Leiba SR Dillard 8.48 14.14 10.87
12 Malakhi Harrigan JR Boyd Anderson 8.74 10.79 11.35
20 Micah Butler JR Palm Beach Lakes 14.25 11.89 11.77
25 Lilton Horne SR Western 10.62 12.69 12.20
  Malek Jackson JR South Broward DNS DNS DNS
  Ronald Surin SO Pembroke Pines Charter DNS DNS DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Demarcus Allen SO Dillard 8.48 13.90 11.30 10.74 11.19
  Adefemi Adegborioye SO Western FS FS FS FS FS
  Shedlet Noelsaint SO Northeast (OP) DNF DNF DNF DNF DNF
  Harvey Reynolds SR Palm Beach Lakes DNF DNF DNF DNF DNF
  Earl Pope JR Miami Carol City DNF DNF DNF DNF DNF
  Mckerns Hyppolite SO Lake Worth Christian DNF DNF DNF DNF DNF
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Kevon Purnell SR Palm Beach Lakes 11.04 10.82 11.04
9 Makhi Harrigan SR Boyd Anderson 10.62 12.08 11.29
14 Damarkus Everette SR Dillard 12.74 13.42 11.37
18 Anthony Haynes JR Hallandale 9.76 13.70 11.61
24 Brian Blades SO Western 15.13 15.13 12.10
  Jaden Gayle SO Northeast (OP) DNS DNS DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Te'Cory Couch SR Chaminade-Madonna 9.23 11.12
8 Kyvon Tatham FR Pembroke Pines Charter 9.13 11.27
22 Frantz Alexis JR Palm Beach Lakes 9.56 11.80
26 Connor Taylor JR Palm Beach Lakes 11.41 12.26
  Vanson Telusma FR Northeast (OP) DNS DNS
  Malcolm X Gainor SR Hallandale DNS DNS
  Patrick Bowen JR Dillard DNS DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Tyjuan Ware SR Boyd Anderson 9.71 10.48 11.03 9.49 9.71
19 Keontra Smith SR Chaminade-Madonna 11.44 8.29 11.67 13.77 14.82
21 Katravis Geter SO Miami Carol City 12.73 12.96 11.78 12.37 11.08
23 Andre Taylor JR Palm Beach Lakes 14.59 14.47 11.86 11.27 12.22
  Marcus Wilson FR South Broward DNS DNS DNS DNS DNS
  Jordon Myles JR Hallandale DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Nayquan Wright SR Miami Carol City 11.08 8.87
7 Granits Poole SR Chaminade-Madonna 11.16 9.49
15 Tristian Brown SO South Broward 11.53 9.69
  Acciani Crutcher FR Western DNS DNS
  Jonathan Campbell JR Palm Beach Lakes DNS DNS
  Heaven Brown FR Hallandale DNS DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Tyerique Daley JR Boyd Anderson 11.11
11 Chester Fearon SO Miami Carol City 11.34
13 Kam'Ron Young JR Chaminade-Madonna 11.36
16 Ralph Stewart Jr SR Pembroke Pines Charter 11.55
17 Anthony Bradlely JR Palm Beach Lakes 11.56
27 Miguel Smart FR South Broward 13.24