March 15, 2019
|
Creekside - St. Johns, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 200 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC WIND
  Sydney Campbell FR Creekside 26.37 8 0.8
  Jasmine Morris SR Fleming Island 28.08 1 1.0
  Maryssa Kosman SR Fleming Island 28.45 - 1.0
  Landrey Shultz JR Bishop Kenny 28.62 - 1.0
  Trinity Steele FR Columbia 27.56 2 0.8
  Kayla Cleveland 8 University Christian 26.78 5 0.8
  Charisma Brown SR Fleming Island 27.26 3 0.8
  Gabriella Madson SR Ponte Vedra 26.63 6 0.8
  Kaylan Heinz FR Ponte Vedra 27.05 4 1.0
  Caroline Lesher SR Ponte Vedra 28.73 - 1.0
  Anna Laughlin FR Creekside 28.29 - 1.0
  Makhaila Mills SO Creekside 24.21 10 0.8
  Salena Till FR Creekside 28.28 - 1.0
  Rhiana Youmans SO University Christian DNS    -
Girls' 200 Meters Finals Section 1
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Sydney Campbell FR Creekside 26.37 8
  Makhaila Mills SO Creekside 24.21 10
  Gabriella Madson SR Ponte Vedra 26.63 6
  Kayla Cleveland 8 University Christian 26.78 5
  Trinity Steele FR Columbia 27.56 2
  Charisma Brown SR Fleming Island 27.26 3
  Rhiana Youmans SO University Christian DNS   
Girls' 200 Meters Finals Section 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
  Salena Till FR Creekside 28.28 -
  Anna Laughlin FR Creekside 28.29 -
  Caroline Lesher SR Ponte Vedra 28.73 -
  Kaylan Heinz FR Ponte Vedra 27.05 4
  Landrey Shultz JR Bishop Kenny 28.62 -
  Maryssa Kosman SR Fleming Island 28.45 -
  Jasmine Morris SR Fleming Island 28.08 1

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Makhaila Mills SO Creekside 24.21 -0.6
2 Sydney Campbell FR Creekside 26.21 0.3
3 Gabriella Madson SR Ponte Vedra 26.66 -0.6
4 Kayla Cleveland 8 University Christian 26.82 -1.4
5 Rhiana Youmans SO University Christian 27.06 -1.4
6 Charisma Brown SR Fleming Island 27.25 -0.3
7 Trinity Steele FR Columbia 27.44 -0.6
8 Kaylan Heinz FR Ponte Vedra 27.75 -0.6
9 Jasmine Morris SR Fleming Island 27.84 0.2
10 Anna Laughlin FR Creekside 28.28 -0.3
11 Salena Till FR Creekside 28.30 0.3
12 Caroline Lesher SR Ponte Vedra 28.46 -0.3
13 Maryssa Kosman SR Fleming Island 28.47 -1.4
14 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 28.53 -0.6
15 Inala Bryant JR Mandarin 28.80 -0.3
16 Reagan Rawls SO Episcopal 28.83 -0.6
17 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 28.85 0.2
18 Enaage Owens FR Columbia 29.08 -0.3
19 Christina Kaufmaun SO Matanzas 29.43 -0.3
20 Madison Mahr FR St. Augustine 29.62 0.2
21 Natalya Rosello SR Bartram Trail 29.79 -0.6
22 Myana Scippio FR Columbia 29.86 -1.4
23 JhaTarra Sampson SR Ridgeview 30.01 -0.6
24 Amanda Goodwin FR Menendez 30.11 0.3
25 Joanne Lee SR Nease 30.34 0.3
26 Jalyiah Mills FR Columbia 30.64 -0.6
27 Margaret McVearry JR Bishop Kenny 30.67 -0.6
28 Cadee Cooper SR Episcopal 30.77 -1.4
29 Rachelle Scott FR Ridgeview 31.02 -1.4
30 Jalin Gist JR University Christian 32.23 0.2
31 Kyslen Duchene JR Ridgeview 32.42 -0.6
32 Abi House FR Episcopal 34.34 0.3
33 Kaila Metych SO Menendez 34.55 0.2
34 Payton Mahoney FR Ridgeview 35.64 0.3
  Elektra Englom FR Matanzas DNS -
  Jasmine Young SO Mandarin DNS -
  Paige Montero FR Episcopal DNS -
  Lucy Shultz JR Bishop Kenny DNS -
  Liz Thompson JR Nease DNS -
  Alexandra Cleveland JR University Christian DNS -
  Ja Dashia Catlin SO Matanzas DNS -
  Kishayla Cherry SO Matanzas DNS -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Makhaila Mills SO Creekside 24.21
8 Kaylan Heinz FR Ponte Vedra 27.75
16 Reagan Rawls SO Episcopal 28.83
21 Natalya Rosello SR Bartram Trail 29.79
27 Margaret McVearry JR Bishop Kenny 30.67
31 Kyslen Duchene JR Ridgeview 32.42
  Paige Montero FR Episcopal DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Sydney Campbell FR Creekside 26.21
11 Salena Till FR Creekside 28.30
24 Amanda Goodwin FR Menendez 30.11
25 Joanne Lee SR Nease 30.34
32 Abi House FR Episcopal 34.34
34 Payton Mahoney FR Ridgeview 35.64
  Lucy Shultz JR Bishop Kenny DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jasmine Morris SR Fleming Island 27.84
17 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 28.85
20 Madison Mahr FR St. Augustine 29.62
30 Jalin Gist JR University Christian 32.23
33 Kaila Metych SO Menendez 34.55
  Jasmine Young SO Mandarin DNS
  Ja Dashia Catlin SO Matanzas DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Gabriella Madson SR Ponte Vedra 26.66
7 Trinity Steele FR Columbia 27.44
14 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 28.53
23 JhaTarra Sampson SR Ridgeview 30.01
26 Jalyiah Mills FR Columbia 30.64
  Elektra Englom FR Matanzas DNS
  Kishayla Cherry SO Matanzas DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Kayla Cleveland 8 University Christian 26.82
5 Rhiana Youmans SO University Christian 27.06
13 Maryssa Kosman SR Fleming Island 28.47
22 Myana Scippio FR Columbia 29.86
28 Cadee Cooper SR Episcopal 30.77
29 Rachelle Scott FR Ridgeview 31.02
  Liz Thompson JR Nease DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Charisma Brown SR Fleming Island 27.25
10 Anna Laughlin FR Creekside 28.28
12 Caroline Lesher SR Ponte Vedra 28.46
15 Inala Bryant JR Mandarin 28.80
18 Enaage Owens FR Columbia 29.08
19 Christina Kaufmaun SO Matanzas 29.43
  Alexandra Cleveland JR University Christian DNS