March 29, 2019
|
Charlotte FL - Punta Gorda, FL

Boys' 100 Meters Finals

W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Teagen Sabo SO North Port 11.27 10
2 Christian Formosa JR Island Coast 11.29 8
3 Taiviahn Kelly SO Charlotte 11.32 6
4 Solomon Luther JR Port Charlotte 11.41 5
5 Jay Hurd SR Barron Collier 11.50 4
6 Aaron Wesley JR Port Charlotte 11.52 3
7 Jaidin Brown JR Bishop Verot 11.61 2
8 Quincy Milhomme JR South Fort Myers 11.61 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Taiviahn Kelly SO Charlotte 11.17 3.2
2 Teagen Sabo SO North Port 11.32 2.8
3 Jay Hurd SR Barron Collier 11.35 3.2
4 Christian Formosa JR Island Coast 11.37 2.4
5 Quincy Milhomme JR South Fort Myers 11.50 1.5
6 Jaidin Brown JR Bishop Verot 11.51 1.5
7 Aaron Wesley JR Port Charlotte 11.52 1.5
8 Solomon Luther JR Port Charlotte 11.53 1.5
9 Richard Service SO North Port 11.58 1.5
10 Mardan Ramirez SR Barron Collier 11.60 1.5
11 Shevan Pearce JR Port Charlotte 11.60 2.0
12 Karl Castor SO Island Coast 11.64 1.5
13 Tyler Echeverry SO Barron Collier 11.66 1.5
14 Kavon Beard FR Booker 11.67 3.2
15 Corbin Blackstone JR Braden River 11.71 2.0
16 Nathan Castor FR South Fort Myers 11.84 1.5
17 Ty'sean Mann FR Riverview (Sarasota) 11.84 1.4
18 Barvensky Saimprevil SR North Port 11.97 1.5
19 Yeremi Tatis SO Gulf Coast 11.98 2.4
20 Christian Hannon JR Riverview (Sarasota) 12.01 2.0
21 Jovain Cameron JR Gulf Coast 12.02 1.4
22 Juan Ayala FR Island Coast 12.03 1.5
23 Julian Valentin JR Palmetto Ridge 12.05 2.4
24 Omari Hayes FR Riverview (Sarasota) 12.06 1.5
25 Billy Chen SO Community School (Naples) 12.06 2.0
26 Eraldi Mucka SO Gulf Coast 12.10 2.0
27 Ewald Stephens SO Bishop Verot 12.12 3.2
28 Joshua Cribbett FR Evangelical Christian 12.20 2.8
29 Ryan Nelson SR Evangelical Christian 12.24 3.2
30 Jonathan Sahli SR Seacrest Country Day 12.28 3.2
31 Austin Redd FR Southwest Florida Christian 12.32 2.0
32 Jamal Warren JR Charlotte 12.42 2.4
33 Tyler Knoop FR Oasis 12.42 1.4
34 Darius Beauvoir 8 Community School (Naples) 12.45 2.8
35 Matthew Wall SO Oasis 12.65 1.5
36 Elias Killam JR Southwest Florida Christian 12.71 1.5
37 Arthur Miller FR Gateway Charter 12.74 1.5
38 jackson Benedict SO Lemon Bay 12.83 1.5
39 J'Andre Huffman SO South Fort Myers 12.85 2.0
40 Jose Ruiz SR Canterbury (FM) 13.06 1.4
41 Cole Proper FR Southwest Florida Christian 13.06 2.8
42 Michael Camacho SO Marco Island Academy 13.08 3.2
43 Colin McCarty SO Lemon Bay 13.09 1.5
44 esteban Alvarez SO Lemon Bay 13.21 1.4
45 Vincent Chan 8 Community School (Naples) 13.42 2.0
46 Cameron Miller FR Gateway Charter 13.43 1.5
47 Kole Yates SO Canterbury (FM) 13.61 2.4
48 Devon Borg FR Canterbury (FM) 14.06 1.4
49 Michael Gagnon JR Braden River 16.68 2.8
  LaShawn Powell FR Charlotte FS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Quincy Milhomme JR South Fort Myers 11.50
6 Jaidin Brown JR Bishop Verot 11.51
10 Mardan Ramirez SR Barron Collier 11.60
24 Omari Hayes FR Riverview (Sarasota) 12.06
37 Arthur Miller FR Gateway Charter 12.74
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Ty'sean Mann FR Riverview (Sarasota) 11.84
21 Jovain Cameron JR Gulf Coast 12.02
33 Tyler Knoop FR Oasis 12.42
40 Jose Ruiz SR Canterbury (FM) 13.06
44 esteban Alvarez SO Lemon Bay 13.21
48 Devon Borg FR Canterbury (FM) 14.06
  LaShawn Powell FR Charlotte FS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Shevan Pearce JR Port Charlotte 11.60
15 Corbin Blackstone JR Braden River 11.71
20 Christian Hannon JR Riverview (Sarasota) 12.01
25 Billy Chen SO Community School (Naples) 12.06
26 Eraldi Mucka SO Gulf Coast 12.10
31 Austin Redd FR Southwest Florida Christian 12.32
39 J'Andre Huffman SO South Fort Myers 12.85
45 Vincent Chan 8 Community School (Naples) 13.42
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Teagen Sabo SO North Port 11.32
28 Joshua Cribbett FR Evangelical Christian 12.20
34 Darius Beauvoir 8 Community School (Naples) 12.45
41 Cole Proper FR Southwest Florida Christian 13.06
49 Michael Gagnon JR Braden River 16.68
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 3.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Taiviahn Kelly SO Charlotte 11.17
3 Jay Hurd SR Barron Collier 11.35
14 Kavon Beard FR Booker 11.67
27 Ewald Stephens SO Bishop Verot 12.12
29 Ryan Nelson SR Evangelical Christian 12.24
30 Jonathan Sahli SR Seacrest Country Day 12.28
42 Michael Camacho SO Marco Island Academy 13.08
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Solomon Luther JR Port Charlotte 11.53
13 Tyler Echeverry SO Barron Collier 11.66
16 Nathan Castor FR South Fort Myers 11.84
18 Barvensky Saimprevil SR North Port 11.97
38 jackson Benedict SO Lemon Bay 12.83
43 Colin McCarty SO Lemon Bay 13.09
46 Cameron Miller FR Gateway Charter 13.43
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 2.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Christian Formosa JR Island Coast 11.37
19 Yeremi Tatis SO Gulf Coast 11.98
23 Julian Valentin JR Palmetto Ridge 12.05
32 Jamal Warren JR Charlotte 12.42
47 Kole Yates SO Canterbury (FM) 13.61
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 8
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Aaron Wesley JR Port Charlotte 11.52
9 Richard Service SO North Port 11.58
12 Karl Castor SO Island Coast 11.64
22 Juan Ayala FR Island Coast 12.03
35 Matthew Wall SO Oasis 12.65
36 Elias Killam JR Southwest Florida Christian 12.71