February 16, 2019
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sanaa Marlin SR Dunbar 1:02.24 10
2 Gabrielle Mora SR Cape Coral 1:04.17 8
3 Darlene Thermidor JR Golden Gate 1:04.39 6
4 Savannah Beasley SO Estero 1:05.44 5
5 Averie Coup FR Estero 1:06.35 4
6 Gabriella Navas FR Fort Myers 1:06.59 3
7 Joan Khalenya JR Barron Collier 1:07.93 2
8 Olivia Ponton JR Naples 1:12.04 1

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sanaa Marlin SR Dunbar 1:03.02
2 Gabrielle Mora SR Cape Coral 1:03.79
3 Savannah Beasley SO Estero 1:04.24
4 Darlene Thermidor JR Golden Gate 1:04.83
5 Averie Coup FR Estero 1:05.77
6 Gabriella Navas FR Fort Myers 1:05.79
7 Joan Khalenya JR Barron Collier 1:05.95
8 Olivia Ponton JR Naples 1:06.07
9 Megan Denny SR Fort Myers 1:06.44
10 Mikeria Green SR Dunbar 1:06.91
11 Angely Rosas JR Cape Coral 1:07.85
12 Francoise Fabien JR Barron Collier 1:07.95
13 Brooke Paul FR Ida Baker 1:08.09
14 Sophia Villaverde JR Gulf Coast 1:08.63
15 Luciana Ortega FR Barron Collier 1:09.43
16 Chiara Basso JR Naples 1:10.42
17 Felicity Gadsden SO Dunbar 1:10.52
18 Shea Cunningham JR Oasis 1:10.95
19 Jasmin Teran SR North Fort Myers 1:11.46
20 Tessa Kent SO Naples 1:12.37
21 Alyssa Dellutri SR Canterbury (FM) 1:12.55
22 Alexandra Lane FR Bonita Springs 1:12.69
23 KAMARA MORRIS SR East Lee County 1:14.25
24 Arianna Ponton-Johnson SR Cape Coral 1:14.70
25 Riley Brotheim SO North Fort Myers 1:14.79
26 RooNakia Bass SO Fort Myers 1:15.18
27 Yorleny Ordones 9 Riverdale 1:15.93
28 Tresika Barrett SR North Fort Myers 1:18.12
29 Shainelle Joseph FR Gulf Coast 1:18.35
30 Cathrina Kies JR Gulf Coast 1:18.40
31 Jennessy Jimenez JR East Lee County 1:21.26
32 Chloe Wood SO Bonita Springs 1:21.95
33 Sarah Bantner FR Southwest Florida Christian 1:22.38
34 Lauren Garcia SO Bonita Springs 1:22.39
35 Whitney Zuniga FR Estero 1:23.21
36 Madison Long FR Southwest Florida Christian 1:25.61
37 Emma Cochran FR Canterbury (FM) 1:26.21
38 Ashley Cruz JR Community School (Naples) 1:26.31
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Gabrielle Mora SR Cape Coral 1:03.79
14 Sophia Villaverde JR Gulf Coast 1:08.63
16 Chiara Basso JR Naples 1:10.42
22 Alexandra Lane FR Bonita Springs 1:12.69
26 RooNakia Bass SO Fort Myers 1:15.18
27 Yorleny Ordones 9 Riverdale 1:15.93
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sanaa Marlin SR Dunbar 1:03.02
9 Megan Denny SR Fort Myers 1:06.44
24 Arianna Ponton-Johnson SR Cape Coral 1:14.70
28 Tresika Barrett SR North Fort Myers 1:18.12
30 Cathrina Kies JR Gulf Coast 1:18.40
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Olivia Ponton JR Naples 1:06.07
20 Tessa Kent SO Naples 1:12.37
23 KAMARA MORRIS SR East Lee County 1:14.25
29 Shainelle Joseph FR Gulf Coast 1:18.35
34 Lauren Garcia SO Bonita Springs 1:22.39
38 Ashley Cruz JR Community School (Naples) 1:26.31
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Savannah Beasley SO Estero 1:04.24
4 Darlene Thermidor JR Golden Gate 1:04.83
10 Mikeria Green SR Dunbar 1:06.91
17 Felicity Gadsden SO Dunbar 1:10.52
19 Jasmin Teran SR North Fort Myers 1:11.46
35 Whitney Zuniga FR Estero 1:23.21
36 Madison Long FR Southwest Florida Christian 1:25.61
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Joan Khalenya JR Barron Collier 1:05.95
11 Angely Rosas JR Cape Coral 1:07.85
12 Francoise Fabien JR Barron Collier 1:07.95
13 Brooke Paul FR Ida Baker 1:08.09
18 Shea Cunningham JR Oasis 1:10.95
31 Jennessy Jimenez JR East Lee County 1:21.26
32 Chloe Wood SO Bonita Springs 1:21.95
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Averie Coup FR Estero 1:05.77
6 Gabriella Navas FR Fort Myers 1:05.79
15 Luciana Ortega FR Barron Collier 1:09.43
21 Alyssa Dellutri SR Canterbury (FM) 1:12.55
25 Riley Brotheim SO North Fort Myers 1:14.79
33 Sarah Bantner FR Southwest Florida Christian 1:22.38
37 Emma Cochran FR Canterbury (FM) 1:26.21