February 16, 2019
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Boys' 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Milledge Seneca SR Dunbar 6.80 10
2 Johnathan Charles SR North Fort Myers 7.06 8
3 Tyrel kennedy SR Dunbar 7.07 6
4 Jarvis Jones JR Dunbar 7.08 5
5 THAILAND CAREY JR East Lee County 7.33 4
6 Shomari Mason SR North Fort Myers 7.35 3
7 Percy Milledge JR Lehigh 7.48 2
  Tarvarish Dawson SO Lehigh FS -

Boys' 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Milledge Seneca SR Dunbar 6.94
2 Jarvis Jones JR Dunbar 7.13
3 Johnathan Charles SR North Fort Myers 7.14
4 Tarvarish Dawson SO Lehigh 7.21
5 Tyrel kennedy SR Dunbar 7.25
6 Shomari Mason SR North Fort Myers 7.31
7 Percy Milledge JR Lehigh 7.32
8 THAILAND CAREY JR East Lee County 7.33
9 Yasias Young JR Fort Myers 7.34
10 James Sylvestre JR Naples 7.37
11 Carlos Mendez SR Gulf Coast 7.42
12 Zemare Harvin SO Fort Myers 7.45
13 Djerwensky Desnor SO Golden Gate 7.47
14 Klayton Roth JR Riverdale 7.47
15 Prenece Milledge JR Lehigh 7.48
16 Jay Hurd SR Barron Collier 7.51
17 Mardan Ramirez SR Barron Collier 7.58
18 Jovain Cameron JR Gulf Coast 7.58
19 Carl Oris JR Naples 7.61
20 Tyler Echeverry SO Barron Collier 7.63
21 Eddie Brown SO East Lee County 7.70
22 Adams Jocelyn JR South Fort Myers 7.71
23 Koby Moore JR Cypress Lake 7.73
24 Nehemiah Roberts JR South Fort Myers 7.76
25 Ryan Magel JR Golden Gate 7.76
26 Bertauryus Anderson FR Mariner 7.78
27 Jaiden Santos JR Cape Coral 7.80
28 Nelsey Laguerre SO Naples 7.80
29 Treshaun Clark SR Cape Coral 7.83
30 Jaqwan Williams FR Fort Myers 7.84
31 Aiden Thompson JR Estero 7.96
32 Salih Arnold SO Riverdale 7.97
33 Marco Cardona SO South Fort Myers 8.00
34 Hunter Iverson SR Ida Baker 8.00
35 Jo'Tavious Johnson FR East Lee County 8.03
36 Ethan Fruitt SR Cape Coral 8.05
37 Hubert Jean Baptiste SO Gulf Coast 8.07
38 Alex Gonzalez FR Canterbury (FM) 8.10
39 Ty Smith FR Oasis 8.12
40 Matthew Wall SO Oasis 8.14
41 Blake Tankersly SR Community School (Naples) 8.15
42 Elias Killam JR Southwest Florida Christian 8.29
43 Maximus Sime-Ainsworth SO Bonita Springs 8.40
44 Eddian Gonzalez JR Estero 8.42
45 Khyin Hall SO Mariner 8.43
46 Juan Hil SO Estero 8.46
47 Steven Callahan FR Southwest Florida Christian 8.49
48 Jose Ruiz SR Canterbury (FM) 8.56
49 Brendan Anderson FR Cypress Lake 8.57
50 Vincent Chan 8 Community School (Naples) 8.61
51 Jahyde Marcus SR Oasis 8.72
52 Matthew Wallace FR Southwest Florida Christian 9.20
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Milledge Seneca SR Dunbar 6.94
7 Percy Milledge JR Lehigh 7.32
17 Mardan Ramirez SR Barron Collier 7.58
21 Eddie Brown SO East Lee County 7.70
31 Aiden Thompson JR Estero 7.96
45 Khyin Hall SO Mariner 8.43
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Tyrel kennedy SR Dunbar 7.25
10 James Sylvestre JR Naples 7.37
11 Carlos Mendez SR Gulf Coast 7.42
27 Jaiden Santos JR Cape Coral 7.80
32 Salih Arnold SO Riverdale 7.97
39 Ty Smith FR Oasis 8.12
40 Matthew Wall SO Oasis 8.14
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Carl Oris JR Naples 7.61
20 Tyler Echeverry SO Barron Collier 7.63
25 Ryan Magel JR Golden Gate 7.76
46 Juan Hil SO Estero 8.46
50 Vincent Chan 8 Community School (Naples) 8.61
51 Jahyde Marcus SR Oasis 8.72
52 Matthew Wallace FR Southwest Florida Christian 9.20
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jarvis Jones JR Dunbar 7.13
15 Prenece Milledge JR Lehigh 7.48
26 Bertauryus Anderson FR Mariner 7.78
28 Nelsey Laguerre SO Naples 7.80
29 Treshaun Clark SR Cape Coral 7.83
42 Elias Killam JR Southwest Florida Christian 8.29
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Shomari Mason SR North Fort Myers 7.31
22 Adams Jocelyn JR South Fort Myers 7.71
33 Marco Cardona SO South Fort Myers 8.00
34 Hunter Iverson SR Ida Baker 8.00
35 Jo'Tavious Johnson FR East Lee County 8.03
47 Steven Callahan FR Southwest Florida Christian 8.49
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Tarvarish Dawson SO Lehigh 7.21
8 THAILAND CAREY JR East Lee County 7.33
14 Klayton Roth JR Riverdale 7.47
16 Jay Hurd SR Barron Collier 7.51
18 Jovain Cameron JR Gulf Coast 7.58
36 Ethan Fruitt SR Cape Coral 8.05
49 Brendan Anderson FR Cypress Lake 8.57
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Johnathan Charles SR North Fort Myers 7.14
23 Koby Moore JR Cypress Lake 7.73
24 Nehemiah Roberts JR South Fort Myers 7.76
30 Jaqwan Williams FR Fort Myers 7.84
37 Hubert Jean Baptiste SO Gulf Coast 8.07
38 Alex Gonzalez FR Canterbury (FM) 8.10
Boys' 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Yasias Young JR Fort Myers 7.34
12 Zemare Harvin SO Fort Myers 7.45
13 Djerwensky Desnor SO Golden Gate 7.47
41 Blake Tankersly SR Community School (Naples) 8.15
43 Maximus Sime-Ainsworth SO Bonita Springs 8.40
44 Eddian Gonzalez JR Estero 8.42
48 Jose Ruiz SR Canterbury (FM) 8.56