February 16, 2019
|
Ida Baker (Cape Coral) - Cape Coral, FL

Girls' 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Teera Stewart JR Dunbar 7.71 10
2 Jasmine Jimenez FR Cape Coral 8.02 8
3 Khari Mitchell SR South Fort Myers 8.13 6
4 Keeanna McCaulley JR North Fort Myers 8.30 5
5 Briana Ramos SR Lehigh 8.30 4
6 Gabriella Soloma FR Dunbar 8.36 3
7 Ta'Riyah Abrams FR Fort Myers 8.36 2
8 Nyla Alexander SO Cape Coral 8.54 1

Girls' 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Teera Stewart JR Dunbar 8.03
2 Jasmine Jimenez FR Cape Coral 8.15
3 Gabriella Soloma FR Dunbar 8.26
4 Khari Mitchell SR South Fort Myers 8.35
5 Ta'Riyah Abrams FR Fort Myers 8.40
6 Briana Ramos SR Lehigh 8.43
7 Keeanna McCaulley JR North Fort Myers 8.50
8 Nyla Alexander SO Cape Coral 8.53
9 Loren Brown SO Community School (Naples) 8.60
10 Tamyra Williams JR Fort Myers 8.63
11 Molie Jean Baptiste FR Naples 8.65
11 Kearrah Martin SO Lehigh 8.65
13 Ma'kerra Hardy SO Riverdale 8.65
13 Chinique Atkinson FR Naples 8.65
15 Alanna Hause SR North Fort Myers 8.70
16 Torrey Kendrick SR Riverdale 8.75
17 Shontae Saddlar SO Riverdale 8.79
18 Raija Motley SO Dunbar 8.79
19 Tarkieshla Tanelus FR Barron Collier 8.79
20 STEPHANIE LAVOILLE JR East Lee County 8.87
21 Brooke Paul FR Ida Baker 8.94
22 Kimberline Dorisme SR Cypress Lake 8.96
23 Yanaliese David FR Fort Myers 8.97
24 Alyssa McDaniel FR Naples 8.99
25 Carolina Verde JR Gulf Coast 9.02
26 Alisha Lawrence FR Cypress Lake 9.07
27 Emma Aristizibal FR Barron Collier 9.11
28 Lily Park SO Community School (Naples) 9.12
29 Mariah Mele SO North Fort Myers 9.14
30 Surinela Coca SR Golden Gate 9.16
31 Taylor Thompson JR Cypress Lake 9.16
32 Christanique Brown SO South Fort Myers 9.29
33 Michelle Fleishaker JR Canterbury (FM) 9.38
34 Shea Cunningham JR Oasis 9.42
35 Shainelle Joseph FR Gulf Coast 9.58
36 Janeesa Hardison FR South Fort Myers 9.71
37 Gianna Williams FR Ida Baker 9.72
38 Ava Schroeder JR Estero 9.73
39 Jazmine Fajardo FR Cape Coral 9.73
40 Victoria Araujo SO Southwest Florida Christian 9.78
41 Rylee Keen SO Estero 9.78
42 Kathy Marinell JR Mariner 9.80
43 Jennifer Faulkner SO Oasis 9.86
44 Emily Hooper JR Gulf Coast 9.86
45 Camila Arce JR Barron Collier 9.89
46 Beyonce Grizzle FR Ida Baker 9.92
47 Madison Wolfson SO Bonita Springs 9.94
48 Aschley Joseph FR Estero 9.99
49 Karla Luis JR Oasis 10.22
50 Alexis Falance SR Mariner 10.28
51 Madison Long FR Southwest Florida Christian 10.59
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Teera Stewart JR Dunbar 8.03
11 Kearrah Martin SO Lehigh 8.65
13 Ma'kerra Hardy SO Riverdale 8.65
20 STEPHANIE LAVOILLE JR East Lee County 8.87
35 Shainelle Joseph FR Gulf Coast 9.58
38 Ava Schroeder JR Estero 9.73
51 Madison Long FR Southwest Florida Christian 10.59
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Briana Ramos SR Lehigh 8.43
25 Carolina Verde JR Gulf Coast 9.02
26 Alisha Lawrence FR Cypress Lake 9.07
34 Shea Cunningham JR Oasis 9.42
43 Jennifer Faulkner SO Oasis 9.86
44 Emily Hooper JR Gulf Coast 9.86
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Keeanna McCaulley JR North Fort Myers 8.50
17 Shontae Saddlar SO Riverdale 8.79
22 Kimberline Dorisme SR Cypress Lake 8.96
29 Mariah Mele SO North Fort Myers 9.14
32 Christanique Brown SO South Fort Myers 9.29
40 Victoria Araujo SO Southwest Florida Christian 9.78
42 Kathy Marinell JR Mariner 9.80
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Khari Mitchell SR South Fort Myers 8.35
24 Alyssa McDaniel FR Naples 8.99
37 Gianna Williams FR Ida Baker 9.72
45 Camila Arce JR Barron Collier 9.89
49 Karla Luis JR Oasis 10.22
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Alanna Hause SR North Fort Myers 8.70
19 Tarkieshla Tanelus FR Barron Collier 8.79
21 Brooke Paul FR Ida Baker 8.94
30 Surinela Coca SR Golden Gate 9.16
39 Jazmine Fajardo FR Cape Coral 9.73
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Jasmine Jimenez FR Cape Coral 8.15
3 Gabriella Soloma FR Dunbar 8.26
9 Loren Brown SO Community School (Naples) 8.60
18 Raija Motley SO Dunbar 8.79
23 Yanaliese David FR Fort Myers 8.97
41 Rylee Keen SO Estero 9.78
50 Alexis Falance SR Mariner 10.28
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Ta'Riyah Abrams FR Fort Myers 8.40
10 Tamyra Williams JR Fort Myers 8.63
27 Emma Aristizibal FR Barron Collier 9.11
28 Lily Park SO Community School (Naples) 9.12
33 Michelle Fleishaker JR Canterbury (FM) 9.38
36 Janeesa Hardison FR South Fort Myers 9.71
47 Madison Wolfson SO Bonita Springs 9.94
48 Aschley Joseph FR Estero 9.99
Girls' 60 Meters Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Nyla Alexander SO Cape Coral 8.53
11 Molie Jean Baptiste FR Naples 8.65
13 Chinique Atkinson FR Naples 8.65
16 Torrey Kendrick SR Riverdale 8.75
31 Taylor Thompson JR Cypress Lake 9.16
46 Beyonce Grizzle FR Ida Baker 9.92