March 16, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 49.43 10
2 Zack Nelson SR Bartram Trail 50.12 8
3 Chase Ruskin SR Bartram Trail 50.94 6
4 Deacon Mills JR Niceville 53.28 5
5 Davis Mallinger SO Viera 54.58 4
  Samuel Pena SR Lake Minneola DNF   
  Maximus Campbell JR Atlantic (PO) DNS   
  Jaylen Noble SO West Orange DNS   

Boys' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 49.90
2 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 50.07
3 Zack Nelson SR Bartram Trail 50.08
4 Samuel Pena SR Lake Minneola 50.32
5 Chase Ruskin SR Bartram Trail 50.57
6 Deacon Mills JR Niceville 50.91
7 Davis Mallinger SO Viera 50.98
8 Jaylen Noble SO West Orange 51.39
9 Aaron Pringle JR Apopka 51.95
10 Jaden Floyd SO West Orange 52.12
11 Kyrease Desseau SR Apopka 52.16
12 Justin Crawford SR Apopka 52.26
13 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 52.45
14 Aviance William FR Orangewood Christian 52.66
15 Jeremiah Bodiford JR Olympia 53.45
16 Kevin Hereman JR Lake Minneola 53.55
17 Jonah Lyford SO Lake Minneola 53.62
18 Matthew Stephens Senior Langley 53.80
19 Gabe Cortez SR Atlantic (PO) 53.91
20 Branden Young SR West Orange 54.02
21 Willie Stubbs JR University (Orlando) 54.30
22 Julien Amaya JR Somerset Canyons 54.36
23 Elijah Nelson SR Evans 54.81
24 Victor Jones FR Olympia 55.12
25 Kaleo Fowler SR Bartram Trail 55.28
26 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 55.34
27 Marlon Deetjen SR Somerset Canyons 55.50
28 Markus Bynum JR Berkeley Prep 55.64
29 Jason Clarke FR Evans 55.99
30 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 56.17
31 Jonas Guillaume JR Somerset Canyons 56.81
32 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 57.05
33 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 57.81
34 Andy Chuang Senior Langley 57.88
35 Misael Arana SO Hardee 57.95
36 Tristan Pagano SO Father Lopez 1:00.08
37 David de Ridder SO Niceville 1:00.79
38 Jeremy Adames FR Father Lopez 1:01.24
39 Caden Dunlap FR Hardee 1:01.62
40 Colin McDonnell SO Father Lopez 1:02.39
  Rayfraniel Perez Ponce De Leon SO University (Orlando) DNS
  Nerlensky Sanon SR Hardee DNS
  Damarre Martin SR University (Orlando) DNS
  Austin Paugh SO Niceville DNS
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNS
  Micah Hurst SR Olympia DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 49.90
4 Samuel Pena SR Lake Minneola 50.32
11 Kyrease Desseau SR Apopka 52.16
18 Matthew Stephens Senior Langley 53.80
21 Willie Stubbs JR University (Orlando) 54.30
35 Misael Arana SO Hardee 57.95
  Rayfraniel Perez Ponce De Leon SO University (Orlando) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Zack Nelson SR Bartram Trail 50.08
10 Jaden Floyd SO West Orange 52.12
13 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 52.45
16 Kevin Hereman JR Lake Minneola 53.55
29 Jason Clarke FR Evans 55.99
  Micah Hurst SR Olympia DNS
  Austin Paugh SO Niceville DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Chase Ruskin SR Bartram Trail 50.57
8 Jaylen Noble SO West Orange 51.39
14 Aviance William FR Orangewood Christian 52.66
15 Jeremiah Bodiford JR Olympia 53.45
22 Julien Amaya JR Somerset Canyons 54.36
23 Elijah Nelson SR Evans 54.81
26 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 55.34
40 Colin McDonnell SO Father Lopez 1:02.39
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Justin Crawford SR Apopka 52.26
19 Gabe Cortez SR Atlantic (PO) 53.91
20 Branden Young SR West Orange 54.02
30 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 56.17
32 Allen Cox JR First Academy (Orlando) 57.05
33 Wolfgang Weber FR Berkeley Prep 57.81
39 Caden Dunlap FR Hardee 1:01.62
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNS
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 50.07
7 Davis Mallinger SO Viera 50.98
17 Jonah Lyford SO Lake Minneola 53.62
24 Victor Jones FR Olympia 55.12
28 Markus Bynum JR Berkeley Prep 55.64
31 Jonas Guillaume JR Somerset Canyons 56.81
34 Andy Chuang Senior Langley 57.88
36 Tristan Pagano SO Father Lopez 1:00.08
Boys' 400 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Deacon Mills JR Niceville 50.91
9 Aaron Pringle JR Apopka 51.95
25 Kaleo Fowler SR Bartram Trail 55.28
27 Marlon Deetjen SR Somerset Canyons 55.50
37 David de Ridder SO Niceville 1:00.79
38 Jeremy Adames FR Father Lopez 1:01.24
  Damarre Martin SR University (Orlando) DNS
  Nerlensky Sanon SR Hardee DNS