March 16, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 200 Meters Finals

W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Malachi Shannon JR Lake Minneola 21.90 10
2 Matthew McDoom FR West Orange 22.15 8
3 Samuel Pena SR Lake Minneola 22.58 6
4 Brandon Wright SO West Orange 22.81 5
5 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 22.95 4
6 David Jones JR West Orange 23.86 3
7 Zack Nelson SR Bartram Trail 31.30 2
  Alex Williams JR East Ridge FS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Malachi Shannon JR Lake Minneola 21.61 1.1
2 David Jones JR West Orange 21.97 +0.0
3 Matthew McDoom FR West Orange 22.01 0.7
4 Alex Williams JR East Ridge 22.16 0.2
5 Samuel Pena SR Lake Minneola 22.28 1.1
6 Brandon Wright SO West Orange 22.45 0.7
7 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 22.52 0.7
8 Zack Nelson SR Bartram Trail 22.62 0.7
9 Eyin Cole SR Niceville 22.68 0.7
10 Jeremiah Housey SO Viera 22.70 0.2
11 Chase Ruskin SR Bartram Trail 22.73 -0.5
12 Lorentz Auguste SR Somerset Canyons 22.82 -0.5
13 Zack Sedaros SO Viera 22.94 0.7
14 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 23.02 +0.0
15 Christian Maduro SO Apopka 23.04 0.7
16 Aviance William FR Orangewood Christian 23.09 0.7
17 William Koch JR Niceville 23.10 0.7
18 Ketson Fine SR University (Orlando) 23.14 1.1
19 Ethan Howell SR Bartram Trail 23.28 0.2
20 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 23.41 0.7
21 Deacon Mills JR Niceville 23.52 +0.0
22 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 23.66 -0.5
23 Terrail Keiths SO University (Orlando) 23.69 0.7
24 Isaiah Sutton SR Apopka 23.70 0.7
25 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 23.81 +0.0
26 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 23.91 0.2
27 Kwensky Dornevil SR Somerset Canyons 23.92 0.7
28 Jason Clarke FR Evans 24.02 0.2
29 Javis Ward SO University (Orlando) 24.19 -0.5
30 Eli Bertrand FR Hardee 24.28 0.7
31 TJ Johnson FR Viera 24.29 1.1
32 Zack Herrington SO Somerset Canyons 24.45 0.2
33 Jaden Martin SR Apopka 24.48 +0.0
34 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 24.59 -0.5
35 Maurice Booker JR Olympia 24.69 0.7
36 Lantz Ernest JR Olympia 24.84 0.7
37 Matthew Stephens Senior Langley 24.86 0.2
38 Kevin Le JR Lake Minneola 24.90 1.1
39 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 25.14 0.7
40 Adam Taffel Senior Langley 25.74 1.1
41 Enicro Poredes FR Father Lopez 27.03 0.7
42 Ryland Brady SO Father Lopez 28.76 0.2
  Andy Chuang Senior Langley DNS -
  Djim Rene SR Olympia DNS -
  Jeremy Adames FR Father Lopez DNS -
  Micah Abraham SR East Lake DNS -
  Raequan Ousley JR Evans DNS -
  Thierry Labossierre JR Lake Mary Prep DNS -
  Kamari Lazarre FR Hardee DNS -
  Randy McCloud SR Hardee DNS -
  Connor Petracsek FR East Lake DNS -
  Tim Boone SR Berkeley Prep DNS -
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Matthew McDoom FR West Orange 22.01
6 Brandon Wright SO West Orange 22.45
13 Zack Sedaros SO Viera 22.94
24 Isaiah Sutton SR Apopka 23.70
39 Daniel Patrick SO Berkeley Prep 25.14
  Micah Abraham SR East Lake DNS
  Andy Chuang Senior Langley DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Malachi Shannon JR Lake Minneola 21.61
5 Samuel Pena SR Lake Minneola 22.28
18 Ketson Fine SR University (Orlando) 23.14
31 TJ Johnson FR Viera 24.29
38 Kevin Le JR Lake Minneola 24.90
40 Adam Taffel Senior Langley 25.74
  Randy McCloud SR Hardee DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 David Jones JR West Orange 21.97
14 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 23.02
21 Deacon Mills JR Niceville 23.52
25 Jeffrey Robinson JR Atlantic (PO) 23.81
33 Jaden Martin SR Apopka 24.48
  Connor Petracsek FR East Lake DNS
  Tim Boone SR Berkeley Prep DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Zack Nelson SR Bartram Trail 22.62
15 Christian Maduro SO Apopka 23.04
17 William Koch JR Niceville 23.10
23 Terrail Keiths SO University (Orlando) 23.69
27 Kwensky Dornevil SR Somerset Canyons 23.92
35 Maurice Booker JR Olympia 24.69
  Jeremy Adames FR Father Lopez DNS
  Thierry Labossierre JR Lake Mary Prep DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Tyler Cashe SO Lake Mary Prep 22.52
9 Eyin Cole SR Niceville 22.68
16 Aviance William FR Orangewood Christian 23.09
20 Tyler McArdle SO First Academy (Orlando) 23.41
30 Eli Bertrand FR Hardee 24.28
36 Lantz Ernest JR Olympia 24.84
41 Enicro Poredes FR Father Lopez 27.03
  Nathan Edwards SR First Academy (Orlando) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Alex Williams JR East Ridge 22.16
10 Jeremiah Housey SO Viera 22.70
19 Ethan Howell SR Bartram Trail 23.28
26 Aaron Walton JR Atlantic (PO) 23.91
28 Jason Clarke FR Evans 24.02
32 Zack Herrington SO Somerset Canyons 24.45
37 Matthew Stephens Senior Langley 24.86
42 Ryland Brady SO Father Lopez 28.76
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Chase Ruskin SR Bartram Trail 22.73
12 Lorentz Auguste SR Somerset Canyons 22.82
22 Maximus Campbell JR Atlantic (PO) 23.66
29 Javis Ward SO University (Orlando) 24.19
34 Marvin Holifield SR Lake Mary Prep 24.59
  Djim Rene SR Olympia DNS
  Kamari Lazarre FR Hardee DNS
  Raequan Ousley JR Evans DNS