March 16, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 110 Hurdles Finals

W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Eyin Cole SR Niceville 14.90 10
2 Joseph Stravato JR West Orange 15.14 8
3 Russell Robinson SR West Orange 15.22 6
4 Samir Fouissi JR West Orange 15.59 5
5 Leevon Sherr SR Viera 16.20 4
6 Thaxton Johnson SO Bartram Trail 16.39 3
7 Brandon Keys SR University (Orlando) 17.35 2
8 Omarion Jones SO Evans 17.66 1

Boys' 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Eyin Cole SR Niceville 14.86 0.2
2 Russell Robinson SR West Orange 15.36 0.3
3 Joseph Stravato JR West Orange 15.44 +0.0
4 Samir Fouissi JR West Orange 15.62 +0.0
5 Leevon Sherr SR Viera 16.23 0.3
6 Brandon Keys SR University (Orlando) 16.25 0.2
7 Omarion Jones SO Evans 16.46 +0.0
8 Thaxton Johnson SO Bartram Trail 16.64 +0.0
9 Deantalique Shelburne SR Viera 16.70 0.3
10 Jacob Akinwotu JR Olympia 16.90 +0.0
11 Ethan Cook-Williams JR Bartram Trail 17.06 +0.0
12 Marco Esteban III SR Somerset Canyons 17.08 +0.0
13 Christopher Sylvester SR Bartram Trail 17.42 0.3
14 Jaquan Lowman SO Apopka 17.65 0.2
15 Jonathan Wiggins SR First Academy (Orlando) 17.74 0.3
16 Aaron Cook SR Hardee 18.31 0.2
17 Leonardo Pastro FR Somerset Canyons 20.94 +0.0
18 Baron Poindexter JR Somerset Canyons 24.77 0.3
  Sam Nyarady SR Olympia DNS -
  Jack Pierrot JR Apopka DNS -
  Ted Rose JR Berkeley Prep DNS -
  Markus Bynum JR Berkeley Prep DNS -
  John Ford III JR Hardee DNS -
  Samuel Louis SR Hardee DNS -
  Charles Neder JR Father Lopez DNS -
  Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) DNS -
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Eyin Cole SR Niceville 14.86
6 Brandon Keys SR University (Orlando) 16.25
14 Jaquan Lowman SO Apopka 17.65
16 Aaron Cook SR Hardee 18.31
  Samuel Louis SR Hardee DNS
  Markus Bynum JR Berkeley Prep DNS
  Marseille Taylor SO First Academy (Orlando) DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Russell Robinson SR West Orange 15.36
5 Leevon Sherr SR Viera 16.23
9 Deantalique Shelburne SR Viera 16.70
13 Christopher Sylvester SR Bartram Trail 17.42
15 Jonathan Wiggins SR First Academy (Orlando) 17.74
18 Baron Poindexter JR Somerset Canyons 24.77
  Ted Rose JR Berkeley Prep DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Joseph Stravato JR West Orange 15.44
8 Thaxton Johnson SO Bartram Trail 16.64
10 Jacob Akinwotu JR Olympia 16.90
12 Marco Esteban III SR Somerset Canyons 17.08
  Jack Pierrot JR Apopka DNS
  John Ford III JR Hardee DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 4
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Samir Fouissi JR West Orange 15.62
7 Omarion Jones SO Evans 16.46
11 Ethan Cook-Williams JR Bartram Trail 17.06
17 Leonardo Pastro FR Somerset Canyons 20.94
  Sam Nyarady SR Olympia DNS
  Charles Neder JR Father Lopez DNS