March 1, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cydney Wright SO Mainland 12.10 15.01 13.68 12.83 12.59 10
2 Jenyia Burton SO Jones 12.24 9.67 10.90 15.55 15.92 8
3 Kilani Harvey SR Jones 12.55 9.17 10.42 9.67 9.67 6
4 Jiya Hastings SO DeLand 12.67 12.42 13.43 15.33 15.08 5
5 Davine Cambell SR Colonial 12.85 9.51 15.81 11.06 10.03 4
6 Ranecia Brown SO Jones 12.85 10.03 9.64 10.03 14.78 3
7 Sophia Jordan SO Boone 12.87 16.48 11.46 10.04 16.09 2
8 Camron Wright SR Mainland 12.89 13.15 9.80 10.19 15.60 1
9 Cymiah Bradley JR Lake Mary 13.10 10.22 14.55 9.57 15.59 -
10 Avari Walker FR Mainland 13.42 14.10 11.68 13.42 16.78 -
11 Diamond Gibson JR Colonial 13.50 16.34 16.74 9.45 9.86 -
12 Jocelyn Townsend FR Wekiva 13.52 12.98 10.96 13.93 15.82 -
13 Courtney Cole JR Lake Mary 13.60 17.68 10.20 16.19 14.69 -
14 Reathasia Outler JR Boone 13.66 14.07 12.98 12.84 11.75 -
15 Nyteceya Lewis SR Timber Creek 13.71 17.83 17.83 15.77 10.70 -
16 Azaria Baker JR Evans 13.74 14.84 10.86 16.90 13.47 -
17 Breniea Smith SR Edgewater 13.84 10.94 13.98 14.67 15.09 -
18 Ashari Beauford SO Wekiva 13.86 11.92 10.95 9.71 14.56 -
19 India Hollis FR Edgewater 13.88 15.27 17.49 9.86 10.28 -
20 Jessica Apakama SO DeLand 13.89 17.64 12.09 16.53 10.84 -
21 Daniella Paolicelli JR Boone 13.89 10.56 15.56 16.26 15.56 -
22 Charné Williams SR Lake Howell 13.95 10.61 17.44 11.86 15.49 -
23 Jasmyne Wright FR Orlando Christian Prep 14.00 14.84 9.94 15.82 16.80 -
24 Nyla Carmouche SR Celebration 14.11 12.14 14.96 13.69 16.79 -
25 Brianna Cooper FR Orlando Christian Prep 14.13 16.25 12.01 10.88 9.90 -
26 Tatianna Garvin JR Lake Minneola 14.21 15.07 11.23 11.66 16.49 -
27 Sharya Davis JR First Academy (Orlando) 14.22 14.79 17.49 14.79 13.80 -
28 Mykaela Tyghter FR East River 14.27 15.42 18.56 13.42 15.42 -
29 Nellysa Gaspar FR Lake Mary 14.36 15.51 11.06 11.06 13.36 -
30 Shenya Patrice SO Timber Creek 14.45 15.18 16.91 18.21 16.62 -
31 Alesandra Burgos JR Colonial 14.47 13.17 10.13 15.92 12.16 -
32 Ashley Wright SO Celebration 14.58 16.04 14.00 14.00 16.04 -
33 Kadazjah Nelson SR Edgewater 14.58 13.56 18.08 15.90 10.65 -
34 Jayde Wilson JR First Academy (Orlando) 14.59 15.91 10.80 11.24 14.89 -
35 Yisenya Rhodes JR Winter Park 14.64 11.28 12.16 13.33 17.86 -
36 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 14.81 14.96 17.33 16.44 19.11 -
37 Ai'Niya Bradford FR Wekiva 14.85 12.63 13.37 17.23 15.15 -
38 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 14.92 16.12 12.54 19.40 16.86 -
39 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.95 14.80 18.99 18.99 13.31 -
40 Sophia Gonzalez SO Winter Park 15.10 16.16 17.52 13.59 11.33 -
41 Faith Ford 7 Foundation Academy 15.24 13.42 18.90 18.60 12.96 -
42 Arden Wallman JR Winter Park 15.24 13.11 16.92 19.66 17.53 -
43 Rudenick Villard SR Lake Minneola 15.32 18.39 10.88 15.48 16.09 -
44 Reece Cusano 7 Foundation Academy 15.41 15.41 13.10 17.26 17.73 -
45 Aryanna Rodriguez FR East River 15.59 17.00 19.34 18.71 19.65 -
46 Jennifer Cruz SO Lake Minneola 15.78 16.57 19.57 16.89 15.63 -
47 Kelcy Foote FR Orlando Christian Prep 17.12 17.81 18.49 20.72 18.15 -
  Endea Dixon JR DeLand DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lijuanly Ruiz JR East River DNS DNS DNS DNS DNS   
  Noorin Alhashim FR Celebration DNS DNS DNS DNS DNS   
  Emilly Sander FR Lake Howell DNS DNS DNS DNS DNS   
  Savannah Henderson FR Timber Creek DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 1
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cydney Wright SO Mainland 11.74 12.10 8.96 11.38 10.89 10.89 10
2 Jenyia Burton SO Jones 12.98 12.24 9.92 9.80 12.61 13.47 8
3 Kilani Harvey SR Jones 14.69 12.55 10.17 12.05 16.19 15.32 6
4 Jiya Hastings SO DeLand 10.27 12.67 13.18 13.94 15.84 9.25 5
5 Davine Cambell SR Colonial 11.06 12.85 13.11 15.04 10.80 9.26 4
7 Sophia Jordan SO Boone 10.04 12.87 16.48 15.32 11.33 13.00 2
8 Camron Wright SR Mainland 13.15 12.89 10.83 15.34 9.41 12.77 1
30 Shenya Patrice SO Timber Creek 12.43 14.45 12.86 17.06 13.88 17.34 -
Girls' 100 Meters Section 2
W: -1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Ranecia Brown SO Jones 12.85 3
9 Cymiah Bradley JR Lake Mary 13.10 -
10 Avari Walker FR Mainland 13.42 -
13 Courtney Cole JR Lake Mary 13.60 -
15 Nyteceya Lewis SR Timber Creek 13.71 -
17 Breniea Smith SR Edgewater 13.84 -
27 Sharya Davis JR First Academy (Orlando) 14.22 -
  Savannah Henderson FR Timber Creek DNS   
Girls' 100 Meters Section 3
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Jocelyn Townsend FR Wekiva 13.66 13.52 10.28 9.47 10.41 -
16 Azaria Baker JR Evans 11.96 13.74 16.08 11.41 17.45 -
19 India Hollis FR Edgewater 9.86 13.88 13.88 16.10 9.86 -
20 Jessica Apakama SO DeLand 11.67 13.89 15.01 13.06 10.42 -
21 Daniella Paolicelli JR Boone 10.56 13.89 14.87 14.03 12.37 -
24 Nyla Carmouche SR Celebration 17.92 14.11 14.54 10.30 11.29 -
  Endea Dixon JR DeLand DNS DNS DNS DNS DNS   
  Noorin Alhashim FR Celebration DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 4
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Charné Williams SR Lake Howell 13.95 15.63 17.72 14.51 -
25 Brianna Cooper FR Orlando Christian Prep 14.13 15.26 17.53 10.04 -
29 Nellysa Gaspar FR Lake Mary 14.36 15.08 13.79 11.20 -
32 Ashley Wright SO Celebration 14.58 12.69 13.85 13.71 -
35 Yisenya Rhodes JR Winter Park 14.64 17.72 11.72 13.18 -
39 Yarelis Santiago-Rodriguez FR Lake Howell 14.95 18.09 13.76 17.35 -
40 Sophia Gonzalez SO Winter Park 15.10 15.41 19.63 15.71 -
42 Arden Wallman JR Winter Park 15.24 11.59 12.96 14.48 -
Girls' 100 Meters Section 5
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Reathasia Outler JR Boone 10.93 15.30 9.70 12.30 16.53 12.98 13.66 -
23 Jasmyne Wright FR Orlando Christian Prep 15.68 14.84 10.08 14.84 13.30 17.50 14.00 -
28 Mykaela Tyghter FR East River 12.42 11.71 11.71 14.27 11.28 15.70 14.27 -
34 Jayde Wilson JR First Academy (Orlando) 18.24 18.10 12.84 13.28 10.80 11.38 14.59 -
36 Oliva Martin SO First Academy (Orlando) 12.89 10.67 12.30 11.11 18.96 19.26 14.81 -
38 Avery Bangsund 6 Foundation Academy 10.60 15.82 15.22 18.21 15.37 13.43 14.92 -
41 Faith Ford 7 Foundation Academy 12.81 18.44 17.83 12.04 14.18 11.59 15.24 -
44 Reece Cusano 7 Foundation Academy 19.88 20.04 19.57 15.57 12.33 18.96 15.41 -
Girls' 100 Meters Section 6
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Ashari Beauford SO Wekiva 12.20 13.86 17.33 13.86 16.77 13.17 -
26 Tatianna Garvin JR Lake Minneola 12.22 9.95 17.77 14.21 10.95 13.50 -
33 Kadazjah Nelson SR Edgewater 15.31 11.52 12.69 14.58 18.37 14.58 -
43 Rudenick Villard SR Lake Minneola 15.78 15.63 18.23 15.32 17.47 18.85 -
45 Aryanna Rodriguez FR East River 15.13 13.88 15.44 15.59 14.35 18.87 -
47 Kelcy Foote FR Orlando Christian Prep 21.92 14.73 16.44 17.12 12.50 18.84 -
  Emilly Sander FR Lake Howell DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lijuanly Ruiz JR East River DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 100 Meters Section 7
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Diamond Gibson JR Colonial 13.37 13.50 17.55 12.96 15.53 -
31 Alesandra Burgos JR Colonial 18.82 14.47 18.38 14.76 11.29 -
37 Ai'Niya Bradford FR Wekiva 11.59 14.85 10.84 17.97 11.29 -
46 Jennifer Cruz SO Lake Minneola 12.63 15.78 19.73 18.78 19.26 -