February 22, 2019
|
The First Academy - Orlando, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 2:02.40 10
2 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:02.74 8
3 Kevin Miranda FR Lake Mary 2:06.06 6
4 Jack Nelson JR Spruce Creek 2:06.25 5
5 Dayoun Jones SO Evans 2:07.54 4
6 Matthew Labrato SR Lake Mary 2:08.37 3
7 Luke Howell SR Jones 2:09.16 2
8 Elijah Jackson SR Wekiva 2:09.22 1
9 Matthew Bergschneider SR Wekiva 2:11.12 -
10 Nathan Biehl SR Seffner Christian 2:13.30 -
11 Alexander Shields JR First Academy (Orlando) 2:14.57 -
12 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:14.69 -
13 Jack Henyecz JR Lake Howell 2:15.85 -
14 Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) 2:17.08 -
15 Alexis Toledo SO Wekiva 2:17.27 -
16 Jashar Carson JR Jones 2:18.06 -
17 Brenden Lamboglia SR Spruce Creek 2:19.66 -
18 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 2:20.09 -
19 Willie Oliver JR Orlando Christian Prep 2:23.97 -
20 Brandon Albers FR First Academy (Orlando) 2:24.46 -
21 Jeremiah Bodiford JR Olympia 2:25.29 -
22 Stephen D'Antonio FR Lake Mary 2:26.02 -
23 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 2:30.51 -
24 Gregory Carpousis FR Dr. Phillips 2:33.20 -
25 Peter Davila JR Lake Howell 2:35.85 -
26 Parker Tallis JR Foundation Academy 2:37.76 -
27 Matthew McCrady 8 Orangewood Christian 2:41.35 -
28 Demariane Chaney SO Orlando Christian Prep 2:45.40 -
29 River Jeffcoat FR Olympia 3:01.85 -
30 Carson Wenger 7 Seffner Christian 3:16.94 -
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
  Brian Kim JR Spruce Creek DNS   
  Rylan Susla 8 Orangewood Christian DNS   
  Jaiden Francois SO Mount Dora Christian DNS   
  Kimberly Nkere SO Lake Howell DNS   
  Maxwell McCain JR Dr. Phillips DNS   
  Malachi Brown JR Orlando Christian Prep DNS   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep DNS   
  Davi Souza JR Foundation Academy DNS   
  Jimmy George SO Foundation Academy DNS   
  Renaldo Delgado Exposito FR Dr. Phillips DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jackson Pruim SR Mount Dora Christian 2:02.40 10
2 Josh Gillis SO Master's Academy (Oviedo) 2:02.74 8
3 Kevin Miranda FR Lake Mary 2:06.06 6
4 Jack Nelson JR Spruce Creek 2:06.25 5
5 Dayoun Jones SO Evans 2:07.54 4
6 Matthew Labrato SR Lake Mary 2:08.37 3
7 Luke Howell SR Jones 2:09.16 2
8 Elijah Jackson SR Wekiva 2:09.22 1
10 Nathan Biehl SR Seffner Christian 2:13.30 -
11 Alexander Shields JR First Academy (Orlando) 2:14.57 -
12 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 2:14.69 -
14 Tomas Gayoso SR Master's Academy (Oviedo) 2:17.08 -
15 Alexis Toledo SO Wekiva 2:17.27 -
18 Justin Harris JR First Academy (Orlando) 2:20.09 -
21 Jeremiah Bodiford JR Olympia 2:25.29 -
22 Stephen D'Antonio FR Lake Mary 2:26.02 -
23 Blake Devisfruto SO Seffner Christian 2:30.51 -
24 Gregory Carpousis FR Dr. Phillips 2:33.20 -
26 Parker Tallis JR Foundation Academy 2:37.76 -
30 Carson Wenger 7 Seffner Christian 3:16.94 -
  Jimmy George SO Foundation Academy DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Matthew Bergschneider SR Wekiva 2:11.12 -
13 Jack Henyecz JR Lake Howell 2:15.85 -
16 Jashar Carson JR Jones 2:18.06 -
17 Brenden Lamboglia SR Spruce Creek 2:19.66 -
19 Willie Oliver JR Orlando Christian Prep 2:23.97 -
20 Brandon Albers FR First Academy (Orlando) 2:24.46 -
25 Peter Davila JR Lake Howell 2:35.85 -
27 Matthew McCrady 8 Orangewood Christian 2:41.35 -
28 Demariane Chaney SO Orlando Christian Prep 2:45.40 -
29 River Jeffcoat FR Olympia 3:01.85 -
  Michael Gavin SR Lake Mary Prep DNS   
  Brian Kim JR Spruce Creek DNS   
  Kimberly Nkere SO Lake Howell DNS   
  Jaiden Francois SO Mount Dora Christian DNS   
  Rylan Susla 8 Orangewood Christian DNS   
  Renaldo Delgado Exposito FR Dr. Phillips DNS   
  Maxwell McCain JR Dr. Phillips DNS   
  Malachi Brown JR Orlando Christian Prep DNS   
  Davi Souza JR Foundation Academy DNS   
  Zac Davis SR Lake Mary Prep DNS