March 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 2:15.92 10
2 Cristal Gomez FR Frostproof 2:25.92 8
3 Riniya Johnson JR Auburndale 2:27.83 6
4 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 2:29.19 5
5 Vel'Lance Wells SR Kathleen 2:29.68 4
6 Dashane Medina SR Lake Wales 2:33.59 3
7 Kaleigh Malick FR George Jenkins 2:34.30 2
8 Viktorya Manno JR George Jenkins 2:35.39 1
9 Gabriella Rybinski SO Frostproof 2:35.72 -
10 Mariah Brown-Tullis FR Winter Haven 2:38.92 -
11 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 2:40.77 -
12 Aisjah Hunter SO Lake Region 2:42.12 -
13 Lauren Musselman SR George Jenkins 2:43.19 -
14 Gabrielle Haines JR Ridge Community 2:44.08 -
15 Megan Miller FR McKeel 2:44.71 -
16 Toniann Marshall FR Auburndale 2:48.57 -
17 Maria Manosalva JR Auburndale 2:49.74 -
18 Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy 2:50.25 -
19 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 2:50.43 -
20 Savanna Newland 8 McKeel 2:50.92 -
21 Hope Marchelletta SR McKeel 2:51.76 -
22 Airon Rhoden SR Bartow 2:52.46 -
23 Sonia Santibanez SR Kathleen 2:54.38 -
24 Jillian Schiller JR Santa Fe Catholic 2:54.82 -
25 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 2:56.03 -
26 Aria Mcdaniels SR Haines City 2:56.52 -
27 Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen 2:56.91 -
28 Madison Moyer SR Bartow 2:59.96 -
29 sarah hernendez JR Santa Fe Catholic 3:05.18 -
30 Krystalyn Sanchez SO Lake Region 3:05.89 -
31 Sarah Finch SO Santa Fe Catholic 3:05.94 -
32 Jateria Parker JR Winter Haven 3:06.50 -
33 Alexis Grayson FR Winter Haven 3:06.77 -
34 Dayanara Espinoza 8 Frostproof 3:06.87 -
35 Audri Anderson FR Lakeland Christian 3:10.38 -
36 Sydney Ivey SR Mulberry 3:12.36 -
37 Sydney Slagel JR Winter Haven 3:13.36 -
38 Madeline Espina-Luke FR Mulberry 3:13.65 -
39 Gracie Estupinan SO Santa Fe Catholic 3:15.06 -
40 Amelia Keriazes SO Lakeland 3:16.95 -
41 Luz Vazquez- Hernandez SO Mulberry 3:31.11 -
42 Samantha Leslie FR Lakeland 3:34.00 -
43 Katherine Miller FR Lakeland Christian 3:36.18 -
44 Stella Hogan FR Vanguard (LW) 3:41.77 -
45 Samantha Lebrun JR Haines City 3:55.74 -
46 Riley Denson SO Lakeland 4:22.15 -
  Melanie Berrios Morales SO Ridge Community DNF   
  Isabelle Aycock SO Lakeland DNS   
  Isabel Aguilar SR Frostproof DNS   
  Cora Nickless FR Discovery DNS   
  Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Toniann Marshall FR Auburndale 2:06.43 3:18.92 2:48.57 3:07.12 2:43.52 -
28 Madison Moyer SR Bartow 3:21.56 2:20.37 2:59.96 3:26.96 3:25.16 -
29 sarah hernendez JR Santa Fe Catholic 2:42.96 3:07.04 3:05.18 3:47.78 2:24.44 -
31 Sarah Finch SO Santa Fe Catholic 2:56.65 3:09.66 3:05.94 3:54.29 3:31.98 -
34 Dayanara Espinoza 8 Frostproof 2:40.71 2:20.16 3:06.87 3:29.30 2:44.45 -
35 Audri Anderson FR Lakeland Christian 3:23.71 3:16.10 3:10.38 2:47.54 3:12.29 -
36 Sydney Ivey SR Mulberry 3:41.22 3:14.29 3:12.36 3:06.59 4:08.15 -
37 Sydney Slagel JR Winter Haven 2:46.29 2:17.29 3:13.36 2:23.09 4:07.50 -
39 Gracie Estupinan SO Santa Fe Catholic 4:03.83 3:32.62 3:15.06 2:32.15 4:07.73 -
40 Amelia Keriazes SO Lakeland 3:01.20 3:56.34 3:16.95 2:43.47 3:48.47 -
41 Luz Vazquez- Hernandez SO Mulberry 3:14.23 2:59.45 3:31.11 3:43.78 4:21.78 -
42 Samantha Leslie FR Lakeland 2:31.94 2:49.06 3:34.00 4:29.64 4:08.24 -
43 Katherine Miller FR Lakeland Christian 3:01.60 3:29.70 3:36.18 2:46.46 4:25.91 -
44 Stella Hogan FR Vanguard (LW) 3:50.64 3:52.86 3:41.77 3:21.81 3:46.21 -
45 Samantha Lebrun JR Haines City 5:04.11 5:01.75 3:55.74 4:35.82 4:40.53 -
46 Riley Denson SO Lakeland 3:03.51 5:27.69 4:22.15 5:14.58 4:30.02 -
  Isabelle Aycock SO Lakeland DNS DNS DNS DNS DNS   
  Cora Nickless FR Discovery DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Aisjah Hunter SO Lake Region 2:42.12 -
14 Gabrielle Haines JR Ridge Community 2:44.08 -
17 Maria Manosalva JR Auburndale 2:49.74 -
18 Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy 2:50.25 -
19 Wileishka Rodriguez Pabon JR Ridge Community 2:50.43 -
22 Airon Rhoden SR Bartow 2:52.46 -
23 Sonia Santibanez SR Kathleen 2:54.38 -
24 Jillian Schiller JR Santa Fe Catholic 2:54.82 -
25 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 2:56.03 -
26 Aria Mcdaniels SR Haines City 2:56.52 -
27 Jo'Kierrea Kelly SO Kathleen 2:56.91 -
30 Krystalyn Sanchez SO Lake Region 3:05.89 -
32 Jateria Parker JR Winter Haven 3:06.50 -
33 Alexis Grayson FR Winter Haven 3:06.77 -
38 Madeline Espina-Luke FR Mulberry 3:13.65 -
  Melanie Berrios Morales SO Ridge Community DNF   
  Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 1:39.23 2:55.34 2:15.92 10
2 Cristal Gomez FR Frostproof 1:49.44 2:31.76 2:25.92 8
3 Riniya Johnson JR Auburndale 2:44.10 2:20.44 2:27.83 6
4 Loreine Marrero Aquino SR Mulberry 2:44.11 1:51.90 2:29.19 5
5 Vel'Lance Wells SR Kathleen 2:32.68 2:34.17 2:29.68 4
6 Dashane Medina SR Lake Wales 1:50.59 3:10.46 2:33.59 3
7 Kaleigh Malick FR George Jenkins 2:06.53 3:00.54 2:34.30 2
8 Viktorya Manno JR George Jenkins 2:07.42 2:33.84 2:35.39 1
9 Gabriella Rybinski SO Frostproof 3:17.77 3:06.87 2:35.72 -
10 Mariah Brown-Tullis FR Winter Haven 2:26.21 2:53.23 2:38.92 -
11 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 2:43.99 2:03.80 2:40.77 -
13 Lauren Musselman SR George Jenkins 2:48.09 2:46.46 2:43.19 -
15 Megan Miller FR McKeel 2:51.30 1:58.60 2:44.71 -
20 Savanna Newland 8 McKeel 2:01.36 2:11.61 2:50.92 -
21 Hope Marchelletta SR McKeel 3:17.53 3:43.29 2:51.76 -
  Isabel Aguilar SR Frostproof DNS DNS DNS