March 16, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 5:16.34 10
2 Anna Sentner JR George Jenkins 5:26.72 8
3 Cristal Gomez FR Frostproof 5:29.22 6
4 Gretchen Caswell 8 Lakeland Christian 5:37.72 5
5 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:41.77 4
6 Sophie Valenti SR Lakeland 5:42.43 3
7 Isabell Miller FR George Jenkins 5:49.46 2
8 Sarah Bayes 8 Lakeland Christian 5:58.12 1
9 Lauren Bayes 6 Lakeland Christian 6:02.74 -
10 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 6:04.80 -
11 Bella Blind FR Winter Haven 6:05.94 -
12 Alayna Mann 8 McKeel 6:10.81 -
13 Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy 6:16.96 -
14 Kya Cadieu JR Auburndale 6:22.34 -
15 Carli Spivey SO McKeel 6:25.40 -
16 Gabrielle Haines JR Ridge Community 6:26.37 -
17 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 6:32.09 -
18 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 6:33.57 -
19 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:36.09 -
20 Gianna Ennis SO Ridge Community 6:39.04 -
21 Maria Manosalva JR Auburndale 6:46.68 -
22 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 6:50.37 -
23 Ruby Eller JR Haines City 6:53.12 -
24 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 6:53.16 -
25 Crystal Mungin SR Bartow 7:19.32 -
26 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:23.31 -
27 Sydney Ivey SR Mulberry 7:29.94 -
28 Lauren Brown JR Frostproof 7:30.28 -
  Vel'Lance Wells SR Kathleen DNF   
  Chloe Hacker SO McKeel DNF   
  Isabel Aguilar SR Frostproof DNS   
  Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy DNS   
  Gabriella Rybinski SO Frostproof DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
  Megan Miller FR McKeel DNS   
  Sydney Harrington FR Lakeland DNS   
  Rocio Gonzalez-Lopez FR Lake Wales DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 6:32.09 -
19 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:36.09 -
22 Tania Pagan Ortiz FR Ridge Community 6:50.37 -
23 Ruby Eller JR Haines City 6:53.12 -
24 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 6:53.16 -
25 Crystal Mungin SR Bartow 7:19.32 -
26 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:23.31 -
27 Sydney Ivey SR Mulberry 7:29.94 -
28 Lauren Brown JR Frostproof 7:30.28 -
  Sydney Harrington FR Lakeland DNS   
  Rocio Gonzalez-Lopez FR Lake Wales DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
  Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alicia Ruiz SO George Jenkins 5:16.34 10
2 Anna Sentner JR George Jenkins 5:26.72 8
3 Cristal Gomez FR Frostproof 5:29.22 6
4 Gretchen Caswell 8 Lakeland Christian 5:37.72 5
5 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:41.77 4
6 Sophie Valenti SR Lakeland 5:42.43 3
7 Isabell Miller FR George Jenkins 5:49.46 2
8 Sarah Bayes 8 Lakeland Christian 5:58.12 1
9 Lauren Bayes 6 Lakeland Christian 6:02.74 -
10 Kathy Macedo Pineda SR Auburndale 6:04.80 -
11 Bella Blind FR Winter Haven 6:05.94 -
12 Alayna Mann 8 McKeel 6:10.81 -
13 Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy 6:16.96 -
14 Kya Cadieu JR Auburndale 6:22.34 -
15 Carli Spivey SO McKeel 6:25.40 -
16 Gabrielle Haines JR Ridge Community 6:26.37 -
18 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 6:33.57 -
20 Gianna Ennis SO Ridge Community 6:39.04 -
21 Maria Manosalva JR Auburndale 6:46.68 -
  Chloe Hacker SO McKeel DNF   
  Vel'Lance Wells SR Kathleen DNF   
  Gabriella Rybinski SO Frostproof DNS   
  Megan Miller FR McKeel DNS   
  Isabel Aguilar SR Frostproof DNS