April 3, 2019
|
St. Augustine HS - St. Augustine, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rheinhardt Harrison FR Nease 1:58.48 10
2 Jalani White SO Bartram Trail 1:59.44 8
3 Landon Opp JR Fleming Island 1:59.92 6
4 Kevin Connelly SR Matanzas 2:01.33 5
5 Trystan Ayers JR Fleming Island 2:01.81 4
6 Drew Keener SO Bartram Trail 2:03.74 3
7 Bela Schein SO St. Augustine 2:06.08 2
8 Javon Dickerson JR Orange Park 2:06.21 1
9 Jay Alligood SR Bartram Trail 2:06.39 -
10 Jack McDade SO Fleming Island 2:07.03 -
11 Robert Nogales SO Middleburg 2:07.21 -
12 Benjamin Koppman FR St. Augustine 2:07.29 -
13 Michael Lyon SO Fleming Island 2:09.78 -
14 Donovan Anglin SR Nease 2:10.82 -
15 Dylan Jessee JR Bartram Trail 2:11.11 -
16 Ryan Landeweer JR Nease 2:15.25 -
17 Sam Courter SO Menendez 2:16.94 -
18 Shane McCaffery SR Nease 2:17.36 -
19 Corey Prior SR Matanzas 2:17.39 -
20 Payne Johnson SO Matanzas 2:19.41 -
21 Steven Aris SR Orange Park 2:20.43 -
22 Tristian Nieves FR Matanzas 2:20.60 -
23 Jefferry Howard FR Menendez 2:22.75 -
24 Juan Flores SO Middleburg 2:24.74 -
25 Dalen Lentz SO Menendez 2:29.01 -
26 Brandon Lewis FR Palatka 2:37.80 -
  John Bear SR Orange Park DNS   
  Stevenson Aris SR Orange Park DNS   
  James Bellamy FR Palatka DNS   
  Breadan Brauman FR Palatka DNS   
  Justus Curry SO Palatka DNS   
  Macienzie Baumbach JR Beaches Chapel DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rheinhardt Harrison FR Nease 1:58.48 10
2 Jalani White SO Bartram Trail 1:59.44 8
3 Landon Opp JR Fleming Island 1:59.92 6
4 Kevin Connelly SR Matanzas 2:01.33 5
5 Trystan Ayers JR Fleming Island 2:01.81 4
6 Drew Keener SO Bartram Trail 2:03.74 3
8 Javon Dickerson JR Orange Park 2:06.21 1
9 Jay Alligood SR Bartram Trail 2:06.39 -
10 Jack McDade SO Fleming Island 2:07.03 -
11 Robert Nogales SO Middleburg 2:07.21 -
12 Benjamin Koppman FR St. Augustine 2:07.29 -
13 Michael Lyon SO Fleming Island 2:09.78 -
14 Donovan Anglin SR Nease 2:10.82 -
18 Shane McCaffery SR Nease 2:17.36 -
21 Steven Aris SR Orange Park 2:20.43 -
  Stevenson Aris SR Orange Park DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Bela Schein SO St. Augustine 2:06.08 2
15 Dylan Jessee JR Bartram Trail 2:11.11 -
16 Ryan Landeweer JR Nease 2:15.25 -
17 Sam Courter SO Menendez 2:16.94 -
19 Corey Prior SR Matanzas 2:17.39 -
20 Payne Johnson SO Matanzas 2:19.41 -
22 Tristian Nieves FR Matanzas 2:20.60 -
23 Jefferry Howard FR Menendez 2:22.75 -
24 Juan Flores SO Middleburg 2:24.74 -
25 Dalen Lentz SO Menendez 2:29.01 -
26 Brandon Lewis FR Palatka 2:37.80 -
  Justus Curry SO Palatka DNS   
  Breadan Brauman FR Palatka DNS   
  James Bellamy FR Palatka DNS   
  John Bear SR Orange Park DNS   
  Macienzie Baumbach JR Beaches Chapel DNS