March 9, 2019
|
Sebastian River - Sebastian River, FL
|

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brendan Lestrange JR Melbourne Central Catholic 2:08.12 10
2 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 2:10.14 8
3 Tadeas Krbec JR Merritt Island 2:11.75 6
4 Jonathan Fabien JR Treasure Coast 2:12.01 5
5 Michael Shenbaum JR Viera 2:12.19 4
6 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:12.27 3
7 Davon Beckwith JR Fort Pierce Westwood 2:13.41 2
8 Christopher Neubauer JR Port St. Lucie 2:15.28 1
9 Brandon Crawford SO Heritage 2:15.75 -
10 Gabriel Good FR Melbourne 2:16.92 -
11 Adrian Castro JR Sebastian River 2:17.35 -
12 Graham Dennon SR Viera 2:17.44 -
13 Naythen Morin SR Vero Beach 2:18.28 -
14 Jamall Curry JR Heritage 2:19.49 -
15 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 2:19.56 -
16 Robert Todd JR Bayside 2:19.97 -
17 Noah Curtis JR Treasure Coast 2:19.99 -
18 Evan Craig SO Lincoln Park 2:21.19 -
19 Jurmain Mitchell 8 Lincoln Park 2:21.35 -
20 James Emami SO Melbourne 2:23.47 -
21 Gerardo Diaz FR Lincoln Park 2:23.85 -
22 Robert Sheppard JR Palm Beach Lakes 2:24.41 -
23 Malik Jeannot SO Fort Pierce Westwood 2:25.08 -
24 Ethan Wilde FR West Shore 2:25.12 -
25 Jesse Place JR Vero Beach 2:25.21 -
26 Lance Burks FR Bayside 2:25.80 -
27 Stephen Davis SO Space Coast 2:26.25 -
28 Joshua Titus SR Melbourne 2:26.59 -
29 Ali Abunaser JR Treasure Coast 2:26.79 -
30 Nickalus Dailey JR Sebastian River 2:28.16 -
31 Brandon Schwatz FR Palm Beach Central 2:28.39 -
32 Demetri Smith JR Okeechobee 2:30.84 -
33 Javien Patterson FR Vero Beach 2:34.47 -
34 Marcus Rubio JR Viera 2:34.89 -
35 Edward Davey SR Merritt Island 2:35.08 -
36 Luke Kennedy FR Palm Beach Central 2:37.11 -
37 Carlos Mora SO Okeechobee 2:37.14 -
38 Kendrell Worthen FR Fort Pierce Westwood 2:38.62 -
39 Kenny Ji FR West Shore 2:43.08 -
40 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 2:44.82 -
41 Brendan Lamb FR Fort Pierce Central 3:00.53 -
  Will Winkelmann SR Melbourne Central Catholic NT   
  Jonathan Beale JR Eau Gallie NT   
  Michael Langlie JR Eau Gallie NT   
  Zachary Thomas SR Fort Pierce Central NT   
  William Bullard SO Ely NT   
  Chase Roussel FR Palm Beach Central NT   
  Christian Duran JR Merritt Island NT   
  Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes NT   
  Samuel Artley SO Melbourne Central Catholic NT   
  Elijah Yuhas FR Port St. Lucie NT   
  Nelson St. Louis SO Port St. Lucie NT   
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) NT   
  Michael Magana JR Sebastian River NT   
  Felix Brege SO Okeechobee NT   
  Jaydyn Brito JR Space Coast NT   
  Brett Chiotasso SR Space Coast NT   
  Andrew Watkins SR Bayside NT   
  Ajani Smith JR Heritage DNF   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Christopher Neubauer JR Port St. Lucie 2:15.28 1
10 Gabriel Good FR Melbourne 2:16.92 -
20 James Emami SO Melbourne 2:23.47 -
23 Malik Jeannot SO Fort Pierce Westwood 2:25.08 -
28 Joshua Titus SR Melbourne 2:26.59 -
29 Ali Abunaser JR Treasure Coast 2:26.79 -
38 Kendrell Worthen FR Fort Pierce Westwood 2:38.62 -
39 Kenny Ji FR West Shore 2:43.08 -
40 Gautam Pamidimukkala FR West Shore 2:44.82 -
41 Brendan Lamb FR Fort Pierce Central 3:00.53 -
  Felix Brege SO Okeechobee NT   
  Jaydyn Brito JR Space Coast NT   
  Nelson St. Louis SO Port St. Lucie NT   
  William Bullard SO Ely NT   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Evan Craig SO Lincoln Park 2:21.19 -
19 Jurmain Mitchell 8 Lincoln Park 2:21.35 -
21 Gerardo Diaz FR Lincoln Park 2:23.85 -
24 Ethan Wilde FR West Shore 2:25.12 -
26 Lance Burks FR Bayside 2:25.80 -
32 Demetri Smith JR Okeechobee 2:30.84 -
34 Marcus Rubio JR Viera 2:34.89 -
35 Edward Davey SR Merritt Island 2:35.08 -
36 Luke Kennedy FR Palm Beach Central 2:37.11 -
37 Carlos Mora SO Okeechobee 2:37.14 -
  Jonathan Beale JR Eau Gallie NT   
  Andrew Watkins SR Bayside NT   
  Elijah Yuhas FR Port St. Lucie NT   
  Chase Roussel FR Palm Beach Central NT   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Brandon Crawford SO Heritage 2:15.75 -
11 Adrian Castro JR Sebastian River 2:17.35 -
12 Graham Dennon SR Viera 2:17.44 -
14 Jamall Curry JR Heritage 2:19.49 -
15 Raphael Bacchus JR Seminole (Sanford) 2:19.56 -
16 Robert Todd JR Bayside 2:19.97 -
27 Stephen Davis SO Space Coast 2:26.25 -
31 Brandon Schwatz FR Palm Beach Central 2:28.39 -
  Michael Langlie JR Eau Gallie NT   
  Will Winkelmann SR Melbourne Central Catholic NT   
  Brett Chiotasso SR Space Coast NT   
  Michael Magana JR Sebastian River NT   
  Jacob Friend JR Seminole (Sanford) NT   
  Zachary Thomas SR Fort Pierce Central NT   
  Ajani Smith JR Heritage DNF   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brendan Lestrange JR Melbourne Central Catholic 2:08.12 10
2 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 2:10.14 8
3 Tadeas Krbec JR Merritt Island 2:11.75 6
4 Jonathan Fabien JR Treasure Coast 2:12.01 5
5 Michael Shenbaum JR Viera 2:12.19 4
6 Jephthe Gedeon SO Palm Beach Lakes 2:12.27 3
7 Davon Beckwith JR Fort Pierce Westwood 2:13.41 2
13 Naythen Morin SR Vero Beach 2:18.28 -
17 Noah Curtis JR Treasure Coast 2:19.99 -
22 Robert Sheppard JR Palm Beach Lakes 2:24.41 -
25 Jesse Place JR Vero Beach 2:25.21 -
30 Nickalus Dailey JR Sebastian River 2:28.16 -
33 Javien Patterson FR Vero Beach 2:34.47 -
  Samuel Artley SO Melbourne Central Catholic NT   
  Omar Nezifort JR Palm Beach Lakes NT   
  Christian Duran JR Merritt Island NT