February 23, 2019
|
Windermere - Windermere, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amaya Ugarte JR Windermere 44.38 10
2 Helena Huyke FR Celebration 46.50 8
3 Amaya Phillips SR Osceola (Kissimmee) 47.19 6
4 Aysha Miller SO Olympia 50.22 5
5 Gabrielle Brice SR Edgewater 50.42 4
6 Cairah Riley SO Olympia 50.73 3
7 Jessica Freeman JR Windermere 52.55 2
8 Stephanie Colon SR University (Orlando) 52.71 1
9 Tatiana Perea JR Lake Brantley 53.48 -
10 Victoria Klingler JR East Ridge 54.33 -
11 Naomi Shirley SR Osceola (Kissimmee) 54.60 -
12 Jordian Phillips SR Olympia 54.76 -
13 Sydney Richason - Bugg JR Villages 55.17 -
14 Krystal McCalla SR Windermere 55.44 -
15 Brookette Bryant FR Villages 55.96 -
16 Hailey Fowler FR Apopka 56.21 -
17 Isis Clarke SO Apopka 56.85 -
18 Lilian Doghor SO University (Orlando) 57.12 -
19 Ka’ela Smith SO University (Orlando) 58.05 -
20 Tunisia Syphax SR Ocoee 58.73 -
21 Vonniya Scott SO Ocoee 58.91 -
22 Ja Myra Freeman FR Edgewater 59.45 -
23 Emma Miller JR Lake Brantley 59.64 -
24 Zakhia Henderson SO East Ridge 59.96 -
25 Giula Ghirardi JR Boone 1:00.49 -
26 Fisnerline Dorcely JR Oak Ridge 1:01.82 -
27 Kyla Royals FR Villages 1:02.10 -
28 Kaydine Forbes JR Ocoee 1:04.37 -
29 Isabella Hill JR East Ridge 1:05.70 -
30 Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:07.69 -
31 Carlaysia Underwood FR Lake Gibson 1:15.19 -
  Alexys Nieves SR Oak Ridge DNS   
  Falonne Michel SO Oak Ridge DNS   
  Keyresia Sealy SO Edgewater DNS   
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS   
  Czerise Villiers JR Lake Gibson DNS   
  Dalayna Biggs SR Bartow DNS   
  Julianna Kern SO Apopka DNS   
  Yvanna Bollanga JR West Orange DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Amaya Ugarte JR Windermere 44.38 10
2 Helena Huyke FR Celebration 46.50 8
3 Amaya Phillips SR Osceola (Kissimmee) 47.19 6
5 Gabrielle Brice SR Edgewater 50.42 4
6 Cairah Riley SO Olympia 50.73 3
12 Jordian Phillips SR Olympia 54.76 -
13 Sydney Richason - Bugg JR Villages 55.17 -
  Yvanna Bollanga JR West Orange DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Aysha Miller SO Olympia 50.22 5
7 Jessica Freeman JR Windermere 52.55 2
9 Tatiana Perea JR Lake Brantley 53.48 -
11 Naomi Shirley SR Osceola (Kissimmee) 54.60 -
21 Vonniya Scott SO Ocoee 58.91 -
23 Emma Miller JR Lake Brantley 59.64 -
  Julianna Kern SO Apopka DNS   
  Alexys Nieves SR Oak Ridge DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Stephanie Colon SR University (Orlando) 52.71 1
14 Krystal McCalla SR Windermere 55.44 -
15 Brookette Bryant FR Villages 55.96 -
16 Hailey Fowler FR Apopka 56.21 -
17 Isis Clarke SO Apopka 56.85 -
20 Tunisia Syphax SR Ocoee 58.73 -
28 Kaydine Forbes JR Ocoee 1:04.37 -
  Alerie Parker SO Lake Brantley DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Lilian Doghor SO University (Orlando) 57.12 -
22 Ja Myra Freeman FR Edgewater 59.45 -
25 Giula Ghirardi JR Boone 1:00.49 -
26 Fisnerline Dorcely JR Oak Ridge 1:01.82 -
27 Kyla Royals FR Villages 1:02.10 -
30 Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:07.69 -
  Keyresia Sealy SO Edgewater DNS   
  Falonne Michel SO Oak Ridge DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Victoria Klingler JR East Ridge 54.33 -
19 Ka’ela Smith SO University (Orlando) 58.05 -
24 Zakhia Henderson SO East Ridge 59.96 -
29 Isabella Hill JR East Ridge 1:05.70 -
31 Carlaysia Underwood FR Lake Gibson 1:15.19 -
  Czerise Villiers JR Lake Gibson DNS   
  Dalayna Biggs SR Bartow DNS