March 5, 2019
|
Boynton Beach HS - Boynton Beach, FL
|
Timing: Mogo Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Desmi Ermilis SR Palm Beach Lakes 51.13 10
2 Chasen Bush SR Atlantic (Delray) 51.91 8
3 Kenneth Bowles JR Pahokee 52.43 6
4 Matron Thornton JR Seminole Ridge 52.87 5
5 Tyler Burke SO Atlantic (Delray) 52.89 4
6 Demitre Jones SR Royal Palm Beach 52.93 3
7 Ethan Gunn SR West Boca Raton 53.24 2
8 Paul Mode SR Boca Raton 53.60 1
9 Markus Fuller FR Boca Raton 54.02 -
10 Obed Lajeunesse JR Royal Palm Beach 54.11 -
11 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 54.34 -
12 Douglas Echenagucia SR West Boca Raton 54.57 -
13 Matthew Mule SO West Boca Raton 54.61 -
14 Robert Sheppard JR Palm Beach Lakes 55.21 -
15 Reuel Belizaire SO Seminole Ridge 55.75 -
16 Miguel Ocasio JR Royal Palm Beach 56.29 -
17 Jamal London JR Olympic Heights 56.32 -
18 Fritzly Beaubrun SR Atlantic (Delray) 56.40 -
19 Jonathan Campbell JR Palm Beach Lakes 57.58 -
20 Michael Alford SR Inlet Grove 57.71 -
21 Miles Ferguson JR Lake Worth 57.77 -
22 Laquad Moore JR Pahokee 58.16 -
23 Jordan Jackson SO Oxbridge Academy 58.81 -
24 Ollie Spear JR Glades Central 59.32 -
25 Esterling Jean Louis SO Lake Worth 59.53 -
26 Howard Willson FR Oxbridge Academy 59.86 -
27 Chad Napoleon JR Village Academy 59.99 -
28 Cameron Jones SO Boca Raton 1:00.43 -
29 Gary Row SR Pahokee 1:01.32 -
30 Billy Bates SO Jupiter 1:01.63 -
31 alexander perez FR Boynton Beach 1:02.52 -
32 William Nuneville FR Jupiter 1:02.59 -
33 Jery Prepty SO Village Academy 1:02.73 -
34 Destyn Bradshaw SO Boynton Beach 1:03.35 -
35 Del Louidor JR Lake Worth 1:04.91 -
36 Jeremiah Luzincourt FR Boynton Beach 1:06.44 -
37 Markus Depalis SO Atlantic Christian 1:07.63 -
38 Derrick Daughrity 6 Atlantic Christian 1:12.26 -
39 Sergio Gaston 8 Atlantic Christian 1:17.18 -
  Dale Bravo JR Olympic Heights NT   
  Thomas Raymond SO Oxbridge Academy NT   
  Joseph Tricomi JR Olympic Heights NT   
  Carlos Bhor SO Jupiter NT   
  Antonio Laidler SR Glades Central NT   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Jery Prepty SO Village Academy 1:02.73 -
36 Jeremiah Luzincourt FR Boynton Beach 1:06.44 -
39 Sergio Gaston 8 Atlantic Christian 1:17.18 -
  Joseph Tricomi JR Olympic Heights NT   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
24 Ollie Spear JR Glades Central 59.32 -
26 Howard Willson FR Oxbridge Academy 59.86 -
27 Chad Napoleon JR Village Academy 59.99 -
31 alexander perez FR Boynton Beach 1:02.52 -
32 William Nuneville FR Jupiter 1:02.59 -
37 Markus Depalis SO Atlantic Christian 1:07.63 -
38 Derrick Daughrity 6 Atlantic Christian 1:12.26 -
  Thomas Raymond SO Oxbridge Academy NT   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Michael Alford SR Inlet Grove 57.71 -
22 Laquad Moore JR Pahokee 58.16 -
23 Jordan Jackson SO Oxbridge Academy 58.81 -
29 Gary Row SR Pahokee 1:01.32 -
30 Billy Bates SO Jupiter 1:01.63 -
34 Destyn Bradshaw SO Boynton Beach 1:03.35 -
35 Del Louidor JR Lake Worth 1:04.91 -
  Dale Bravo JR Olympic Heights NT   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
3 Kenneth Bowles JR Pahokee 52.43 6
8 Paul Mode SR Boca Raton 53.60 1
15 Reuel Belizaire SO Seminole Ridge 55.75 -
16 Miguel Ocasio JR Royal Palm Beach 56.29 -
17 Jamal London JR Olympic Heights 56.32 -
25 Esterling Jean Louis SO Lake Worth 59.53 -
28 Cameron Jones SO Boca Raton 1:00.43 -
  Carlos Bhor SO Jupiter NT   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Tyler Burke SO Atlantic (Delray) 52.89 4
9 Markus Fuller FR Boca Raton 54.02 -
11 Matthew Zimmerman JR Seminole Ridge 54.34 -
12 Douglas Echenagucia SR West Boca Raton 54.57 -
13 Matthew Mule SO West Boca Raton 54.61 -
14 Robert Sheppard JR Palm Beach Lakes 55.21 -
18 Fritzly Beaubrun SR Atlantic (Delray) 56.40 -
21 Miles Ferguson JR Lake Worth 57.77 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Desmi Ermilis SR Palm Beach Lakes 51.13 10
2 Chasen Bush SR Atlantic (Delray) 51.91 8
4 Matron Thornton JR Seminole Ridge 52.87 5
6 Demitre Jones SR Royal Palm Beach 52.93 3
7 Ethan Gunn SR West Boca Raton 53.24 2
10 Obed Lajeunesse JR Royal Palm Beach 54.11 -
19 Jonathan Campbell JR Palm Beach Lakes 57.58 -
  Antonio Laidler SR Glades Central NT