February 22, 2019
|
Bishop Verot - Ft. Myers, FL

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Terrell White SR Dunbar 49.76 10
2 Marvens Merisier SO Fort Myers 51.51 8
3 Roger Motley III SO Dunbar 51.75 6
4 Alexander Crouch SR Bishop Verot 52.59 5
5 Joriell Washington SO Fort Myers 52.99 4
6 Trevor Dinkens SR Riverdale 54.52 3
7 Akil Harris SR Island Coast 55.98 2
8 Colton Brown JR Moore Haven 56.98 1
9 Malik Balthazar SR Cape Coral 57.11 -
10 Ty Smith FR Oasis 57.24 -
11 Gavin Golba JR Bishop Verot 57.43 -
12 Kemil Luc SO Riverdale 58.57 -
13 Shamar Womack-Agha SR Cape Coral 58.76 -
14 Tyler Knoop FR Oasis 59.78 -
15 Joseph Donohue SO St. John Neumann 1:00.69 -
16 Julian Gonzalez JR Cypress Lake 1:00.73 -
17 Frantz Castor FR Island Coast 1:01.18 -
18 Jesus Galvan SR Immokalee 1:02.02 -
19 Jacob Canup FR Evangelical Christian 1:03.17 -
20 Arkylles Acevedo 7 Moore Haven 1:04.17 -
21 Zachary Zanas FR First Baptist (Naples) 1:05.71 -
22 Nolan Lappin SO Village School 1:10.10 -
23 Aaron Acevedo FR LaBelle 1:11.08 -
  Virgilio Avellaneda FR LaBelle DNS   
  Konner Barrett 8 Canterbury (FM) DNS   
  Brandon Rossi SR First Baptist (Naples) DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Terrell White SR Dunbar 49.76 10
2 Marvens Merisier SO Fort Myers 51.51 8
3 Roger Motley III SO Dunbar 51.75 6
4 Alexander Crouch SR Bishop Verot 52.59 5
5 Joriell Washington SO Fort Myers 52.99 4
18 Jesus Galvan SR Immokalee 1:02.02 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Trevor Dinkens SR Riverdale 54.52 3
7 Akil Harris SR Island Coast 55.98 2
8 Colton Brown JR Moore Haven 56.98 1
11 Gavin Golba JR Bishop Verot 57.43 -
15 Joseph Donohue SO St. John Neumann 1:00.69 -
  Konner Barrett 8 Canterbury (FM) DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Malik Balthazar SR Cape Coral 57.11 -
10 Ty Smith FR Oasis 57.24 -
14 Tyler Knoop FR Oasis 59.78 -
17 Frantz Castor FR Island Coast 1:01.18 -
19 Jacob Canup FR Evangelical Christian 1:03.17 -
21 Zachary Zanas FR First Baptist (Naples) 1:05.71 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Kemil Luc SO Riverdale 58.57 -
13 Shamar Womack-Agha SR Cape Coral 58.76 -
20 Arkylles Acevedo 7 Moore Haven 1:04.17 -
22 Nolan Lappin SO Village School 1:10.10 -
  Brandon Rossi SR First Baptist (Naples) DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Julian Gonzalez JR Cypress Lake 1:00.73 -
23 Aaron Acevedo FR LaBelle 1:11.08 -
  Virgilio Avellaneda FR LaBelle DNS