March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan Bitter JR George Steinbrenner 40.46 10
2 Tanner Kerwin SR Palmetto 40.61 8
3 Logan Guzik JR Berkeley Prep 41.00 6
4 Bennett Andersen JR Jesuit (Tampa) 42.11 5
5 Jacquez Jones JR Booker 42.54 4
6 John Jones SR Palmetto 42.75 3
7 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 43.25 2
8 Jack Knox SR Northside Christian 43.37 1
9 Dejuan Gordon SO Booker 43.52 -
10 Noah Holmes SR Springstead 43.66 -
11 Naeem Prater JR Newsome 44.07 -
12 Luke King JR Riverview (Sarasota) 44.11 -
13 Thompson Stephens SR George Steinbrenner 44.46 -
14 Jackson Parilo SO Jesuit (Tampa) 45.11 -
15 Robert Gavin SO Palmetto 45.85 -
16 Matthew Williams SO Gibbs 45.90 -
17 Sean Fribbley SR Springstead 45.90 -
18 Aaron Cook SR Hardee 45.99 -
19 Tyson Porter SR Largo 46.29 -
20 Jaheim Hodo SO Booker 46.52 -
21 Dequicertis Collins JR Boca Ciega 46.75 -
22 Tyler Fezza SR Riverview (Sarasota) 46.90 -
23 Rocco Simonelli FR Countryside 47.01 -
24 Brandon Brearley SO Pinellas Park 47.33 -
25 Salimov Ruslan JR St. Petersburg 47.37 -
26 Will Marston SR Braden River 47.66 -
27 James Berry SO Calvary Christian (Clr) 48.01 -
28 Michael Vogt SO Mitchell 48.02 -
29 Hunter Fiol SR Newsome 48.03 -
30 Shadrach Anderson SR St. Petersburg 48.09 -
31 Mare-On Wilborn JR Boca Ciega 48.51 -
32 Aidan Norlem JR George Steinbrenner 49.14 -
33 Nathan Poinsette JR Boca Ciega 50.11 -
34 Marc Pierre SO Hardee 50.23 -
35 Landen Gilberti SO Osceola (Seminole) 50.37 -
36 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 51.53 -
37 Mekhi Brown FR Hardee 52.24 -
38 Jake Pratt JR Jesuit (Tampa) 52.51 -
39 Issac Milligan SO Mitchell 54.11 -
40 John Ford III JR Hardee 54.83 -
41 Stevmoney Medaries SO Boca Ciega 1:02.79 -
  Sean Blanding JR Osceola (Seminole) DNS   
  John Habib FR Mitchell DNS   
  Dominick Vona FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Michael Mohammadi SR Berkeley Prep DNS   
  Blake Vaughn FR Braden River DNS   
  Isaiah Rodrigues SO Braden River DNS   
  Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Diego Hudtwalcker SR Newsome DNS   
  Samauri Bane SR Booker DNS   
  Brandon Taylor SO Newsome DNS   
  Daniel Lange SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Jude Palma FR Clearwater DNS   
  Justin Cervoni JR Largo DNS   
  Keyon Evans SR Gibbs DNS   
  Colin McHugh SO East Lake DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Aidan Bitter JR George Steinbrenner 40.46 10
2 Tanner Kerwin SR Palmetto 40.61 8
3 Logan Guzik JR Berkeley Prep 41.00 6
6 John Jones SR Palmetto 42.75 3
7 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 43.25 2
8 Jack Knox SR Northside Christian 43.37 1
10 Noah Holmes SR Springstead 43.66 -
  Diego Hudtwalcker SR Newsome DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Bennett Andersen JR Jesuit (Tampa) 42.11 5
5 Jacquez Jones JR Booker 42.54 4
12 Luke King JR Riverview (Sarasota) 44.11 -
13 Thompson Stephens SR George Steinbrenner 44.46 -
14 Jackson Parilo SO Jesuit (Tampa) 45.11 -
15 Robert Gavin SO Palmetto 45.85 -
38 Jake Pratt JR Jesuit (Tampa) 52.51 -
  Keyon Evans SR Gibbs DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Dejuan Gordon SO Booker 43.52 -
11 Naeem Prater JR Newsome 44.07 -
17 Sean Fribbley SR Springstead 45.90 -
19 Tyson Porter SR Largo 46.29 -
21 Dequicertis Collins JR Boca Ciega 46.75 -
  Sean Blanding JR Osceola (Seminole) DNS   
  Samauri Bane SR Booker DNS   
  Michael Mohammadi SR Berkeley Prep DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Aaron Cook SR Hardee 45.99 -
20 Jaheim Hodo SO Booker 46.52 -
22 Tyler Fezza SR Riverview (Sarasota) 46.90 -
30 Shadrach Anderson SR St. Petersburg 48.09 -
33 Nathan Poinsette JR Boca Ciega 50.11 -
41 Stevmoney Medaries SO Boca Ciega 1:02.79 -
  John Habib FR Mitchell DNS   
  Brandon Taylor SO Newsome DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Rocco Simonelli FR Countryside 47.01 -
24 Brandon Brearley SO Pinellas Park 47.33 -
25 Salimov Ruslan JR St. Petersburg 47.37 -
29 Hunter Fiol SR Newsome 48.03 -
32 Aidan Norlem JR George Steinbrenner 49.14 -
35 Landen Gilberti SO Osceola (Seminole) 50.37 -
  Daniel Lange SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Justin Cervoni JR Largo DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Matthew Williams SO Gibbs 45.90 -
26 Will Marston SR Braden River 47.66 -
27 James Berry SO Calvary Christian (Clr) 48.01 -
31 Mare-On Wilborn JR Boca Ciega 48.51 -
36 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 51.53 -
  Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Isaiah Rodrigues SO Braden River DNS   
  Jude Palma FR Clearwater DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
28 Michael Vogt SO Mitchell 48.02 -
34 Marc Pierre SO Hardee 50.23 -
37 Mekhi Brown FR Hardee 52.24 -
39 Issac Milligan SO Mitchell 54.11 -
40 John Ford III JR Hardee 54.83 -
  Dominick Vona FR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Blake Vaughn FR Braden River DNS   
  Colin McHugh SO East Lake DNS