March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aidan Bitter JR George Steinbrenner 31.97 30.75 50.58 40.46 48.15 10
2 Tanner Kerwin SR Palmetto 28.43 48.74 39.40 40.61 33.30 8
3 Logan Guzik JR Berkeley Prep 39.77 51.66 31.16 41.00 47.56 6
4 Bennett Andersen JR Jesuit (Tampa) 31.17 51.38 42.11 42.11 40.85 5
5 Jacquez Jones JR Booker 43.39 50.20 34.04 42.54 30.63 4
6 John Jones SR Palmetto 43.61 39.33 51.30 42.75 45.32 3
7 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 53.20 53.63 50.61 43.25 38.50 2
8 Jack Knox SR Northside Christian 36.43 49.45 46.84 43.37 46.84 1
9 Dejuan Gordon SO Booker 51.79 39.17 34.38 43.52 49.62 -
10 Noah Holmes SR Springstead 48.47 48.90 55.45 43.66 52.40 -
11 Naeem Prater JR Newsome 48.04 44.51 43.19 44.07 52.01 -
12 Luke King JR Riverview (Sarasota) 45.44 40.59 49.41 44.11 56.91 -
13 Thompson Stephens SR George Steinbrenner 36.02 44.46 50.24 44.46 38.68 -
14 Jackson Parilo SO Jesuit (Tampa) 37.45 37.45 51.88 45.11 46.02 -
15 Robert Gavin SO Palmetto 41.27 36.23 45.85 45.85 42.64 -
16 Matthew Williams SO Gibbs 50.49 33.97 32.59 45.90 33.51 -
17 Sean Fribbley SR Springstead 47.74 59.22 57.84 45.90 36.72 -
18 Aaron Cook SR Hardee 41.85 34.96 42.31 45.99 45.99 -
19 Tyson Porter SR Largo 39.81 59.72 35.65 46.29 41.20 -
20 Jaheim Hodo SO Booker 1:00.01 51.18 55.83 46.52 52.57 -
21 Dequicertis Collins JR Boca Ciega 40.21 58.91 54.70 46.75 43.01 -
22 Tyler Fezza SR Riverview (Sarasota) 33.77 33.77 56.75 46.90 37.99 -
23 Rocco Simonelli FR Countryside 49.36 39.96 58.30 47.01 50.30 -
24 Brandon Brearley SO Pinellas Park 44.02 45.91 54.43 47.33 40.23 -
25 Salimov Ruslan JR St. Petersburg 57.80 41.22 36.48 47.37 55.90 -
26 Will Marston SR Braden River 49.09 56.24 47.19 47.66 58.15 -
27 James Berry SO Calvary Christian (Clr) 45.13 1:01.94 40.81 48.01 41.77 -
28 Michael Vogt SO Mitchell 33.62 49.46 35.06 48.02 34.10 -
29 Hunter Fiol SR Newsome 55.24 58.12 1:02.44 48.03 35.55 -
30 Shadrach Anderson SR St. Petersburg 54.83 38.48 44.73 48.09 53.86 -
31 Mare-On Wilborn JR Boca Ciega 55.79 47.06 47.54 48.51 38.33 -
32 Aidan Norlem JR George Steinbrenner 1:00.45 35.38 1:01.92 49.14 46.69 -
33 Nathan Poinsette JR Boca Ciega 49.11 1:04.14 45.60 50.11 44.10 -
34 Marc Pierre SO Hardee 36.67 48.73 36.17 50.23 1:00.28 -
35 Landen Gilberti SO Osceola (Seminole) 48.36 56.92 48.86 50.37 52.89 -
36 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 54.11 42.77 51.53 51.53 49.47 -
37 Mekhi Brown FR Hardee 41.80 57.47 1:02.69 52.24 1:06.35 -
38 Jake Pratt JR Jesuit (Tampa) 1:01.44 56.71 48.84 52.51 58.82 -
39 Issac Milligan SO Mitchell 1:03.31 1:05.48 40.05 54.11 1:01.69 -
40 John Ford III JR Hardee 1:06.90 1:01.96 58.12 54.83 43.32 -
41 Stevmoney Medaries SO Boca Ciega 47.10 55.26 1:02.79 1:02.79 1:04.68 -
  Brandon Taylor SO Newsome DNS DNS DNS DNS DNS   
  John Habib FR Mitchell DNS DNS DNS DNS DNS   
  Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Michael Mohammadi SR Berkeley Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Dominick Vona FR Calvary Christian (Clr) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Blake Vaughn FR Braden River DNS DNS DNS DNS DNS   
  Isaiah Rodrigues SO Braden River DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samauri Bane SR Booker DNS DNS DNS DNS DNS   
  Diego Hudtwalcker SR Newsome DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jude Palma FR Clearwater DNS DNS DNS DNS DNS   
  Daniel Lange SO Riverview (Sarasota) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Colin McHugh SO East Lake DNS DNS DNS DNS DNS   
  Keyon Evans SR Gibbs DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sean Blanding JR Osceola (Seminole) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Justin Cervoni JR Largo DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Aidan Bitter JR George Steinbrenner 40.46 42.08 28.33 33.18 31.16 44.11 31.56 10
2 Tanner Kerwin SR Palmetto 40.61 32.90 34.52 42.64 30.06 38.58 49.95 8
3 Logan Guzik JR Berkeley Prep 41.00 48.79 29.11 34.44 37.72 45.51 32.39 6
6 John Jones SR Palmetto 42.75 33.78 32.49 44.89 40.62 35.49 50.02 3
7 Nabil Koney-Laryea JR Mitchell 43.25 52.77 35.47 47.58 41.96 52.77 30.71 2
8 Jack Knox SR Northside Christian 43.37 49.45 46.84 36.00 50.75 52.92 35.13 1
10 Noah Holmes SR Springstead 43.66 45.85 42.35 40.61 50.21 34.06 55.45 -
  Diego Hudtwalcker SR Newsome DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Bennett Andersen JR Jesuit (Tampa) 41.69 53.48 32.85 40.01 34.11 33.69 42.11 5
5 Jacquez Jones JR Booker 51.05 41.69 49.78 51.90 52.75 36.59 42.54 4
12 Luke King JR Riverview (Sarasota) 49.85 41.03 53.38 35.29 52.94 33.53 44.11 -
13 Thompson Stephens SR George Steinbrenner 36.46 33.79 56.91 57.80 34.24 33.79 44.46 -
14 Jackson Parilo SO Jesuit (Tampa) 55.94 31.58 31.58 48.27 50.53 53.68 45.11 -
15 Robert Gavin SO Palmetto 48.61 51.36 54.11 51.36 35.31 38.06 45.85 -
38 Jake Pratt JR Jesuit (Tampa) 37.81 58.82 41.49 44.64 58.82 53.04 52.51 -
  Keyon Evans SR Gibbs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Dejuan Gordon SO Booker 53.53 37.43 43.52 56.14 49.18 -
11 Naeem Prater JR Newsome 40.99 31.29 44.07 42.75 42.75 -
17 Sean Fribbley SR Springstead 38.56 44.53 45.90 42.23 40.86 -
19 Tyson Porter SR Largo 48.61 55.55 46.29 40.28 54.16 -
21 Dequicertis Collins JR Boca Ciega 34.13 41.14 46.75 43.01 59.38 -
  Sean Blanding JR Osceola (Seminole) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Samauri Bane SR Booker DNS DNS DNS DNS DNS   
  Michael Mohammadi SR Berkeley Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Aaron Cook SR Hardee 48.75 45.53 57.03 45.99 50.13 54.27 33.58 -
20 Jaheim Hodo SO Booker 44.66 34.89 44.66 46.52 35.36 46.06 53.04 -
22 Tyler Fezza SR Riverview (Sarasota) 32.83 56.28 51.13 46.90 36.59 54.88 39.40 -
30 Shadrach Anderson SR St. Petersburg 40.40 1:01.08 47.61 48.09 54.35 34.63 54.35 -
33 Nathan Poinsette JR Boca Ciega 52.12 1:03.64 41.60 50.11 1:00.64 38.09 57.13 -
41 Stevmoney Medaries SO Boca Ciega 50.24 46.47 59.65 1:02.79 59.03 58.40 1:01.54 -
  John Habib FR Mitchell DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Brandon Taylor SO Newsome DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Rocco Simonelli FR Countryside 47.01 -
24 Brandon Brearley SO Pinellas Park 47.33 -
25 Salimov Ruslan JR St. Petersburg 47.37 -
29 Hunter Fiol SR Newsome 48.03 -
32 Aidan Norlem JR George Steinbrenner 49.14 -
35 Landen Gilberti SO Osceola (Seminole) 50.37 -
  Daniel Lange SO Riverview (Sarasota) DNS   
  Justin Cervoni JR Largo DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Matthew Williams SO Gibbs 59.67 50.04 45.90 -
26 Will Marston SR Braden River 53.38 35.75 47.66 -
27 James Berry SO Calvary Christian (Clr) 36.49 43.69 48.01 -
31 Mare-On Wilborn JR Boca Ciega 50.94 39.30 48.51 -
36 John Bauer Jr. SO Pinellas Park 43.29 44.84 51.53 -
  Kobus Vansteenburg FR Calvary Christian (Clr) DNS DNS DNS   
  Isaiah Rodrigues SO Braden River DNS DNS DNS   
  Jude Palma FR Clearwater DNS DNS DNS   
Boys' 300 Hurdles Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Michael Vogt SO Mitchell 57.15 48.02 52.83 35.06 38.42 55.23 -
34 Marc Pierre SO Hardee 1:01.28 50.23 50.23 51.74 1:03.29 37.17 -
37 Mekhi Brown FR Hardee 1:00.08 52.24 58.51 37.62 42.84 47.02 -
39 Issac Milligan SO Mitchell 46.00 54.11 49.79 57.90 50.33 1:02.23 -
40 John Ford III JR Hardee 41.13 54.83 55.38 1:06.35 40.03 38.38 -
  Dominick Vona FR Calvary Christian (Clr) DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Blake Vaughn FR Braden River DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Colin McHugh SO East Lake DNS DNS DNS DNS DNS DNS