March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tytiana Wilson SO Northside Christian 57.90 10
2 Katelynn Sims SO Springstead 59.90 8
3 Amber Kubler SR Calvary Christian (Clr) 1:00.13 6
4 Hailey Marston FR Braden River 1:00.37 5
5 Dyi-Mond Shields SR Northside Christian 1:00.62 4
6 Arion Newby FR Palm Harbor University 1:01.21 3
7 Kendall Hughes FR Newsome 1:01.80 2
8 Isabella Pawloski SO Citrus Park Christian 1:02.92 1
9 Sydney Lockner FR Newsome 1:03.32 -
10 Kimora Early JR St. Petersburg 1:03.78 -
11 Breyanna Chambliss SO Pinellas Park 1:03.83 -
12 Reese Small FR Palm Harbor University 1:03.94 -
13 Ava Abrahams FR St. Petersburg 1:04.22 -
14 Daveela Bauer SO Palm Harbor University 1:04.54 -
15 Alicia Harris JR Palmetto 1:05.19 -
16 Angelina Heera SR Clearwater 1:05.41 -
17 Taylor Sabo SR Clearwater 1:06.41 -
18 Samiyah Wilkins JR Northside Christian 1:06.53 -
19 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 1:06.63 -
20 Makenna Myrick SO St. Petersburg 1:06.96 -
21 Yanializ Bonnelly SO Springstead 1:06.99 -
22 Madison Doletzky SR Calvary Christian (Clr) 1:07.02 -
23 Rachael Reagan FR Palm Harbor University 1:07.56 -
24 Ivey Francher SO Springstead 1:07.78 -
25 Grace Galloway JR Calvary Christian (Clr) 1:07.81 -
26 Deayzia Bradford SO Boca Ciega 1:08.58 -
27 Isabella Busi SO Braden River 1:08.65 -
28 Molly O'Beirne JR Northside Christian 1:08.71 -
29 Meagan Bradley SR Seminole 1:08.92 -
30 Natalia Madrid FR Palmetto 1:09.34 -
31 Adriana Kanarek SR Newsome 1:09.93 -
32 Emily Altwies JR Mitchell 1:10.05 -
33 Jocilynn Howes FR Largo 1:10.20 -
33 Janeze Peters SO Boca Ciega 1:10.20 -
35 Jessica Pascual JR Hardee 1:10.36 -
36 Laila Metcalf JR St. Petersburg 1:10.46 -
37 Gabrielle Schuldt FR Newsome 1:10.51 -
38 Acheline Delhomme SO Hardee 1:11.72 -
39 Brooke McGreevy SO Braden River 1:12.42 -
40 Majavia Thompson SO Hardee 1:12.51 -
41 Chloe Barber SR Northeast (SP) 1:12.60 -
42 Stefany Padro JR Springstead 1:12.65 -
43 Myia Anderson SO Booker 1:13.88 -
44 Kyla Hargrave SO Countryside 1:13.95 -
45 Saniah Ziegler FR Booker 1:14.47 -
46 Jonasia Johnson SO Booker 1:14.50 -
47 Faith Thompson SO Hardee 1:14.88 -
48 Sadie Smith FR Largo 1:15.58 -
49 Jermya Smith SO Boca Ciega 1:16.01 -
50 Isabel Kacprowski SO St. Petersburg Catholic 1:16.40 -
51 Dulce Soberanos FR Palmetto 1:17.88 -
52 Indya Benjamin FR Clearwater 1:19.03 -
53 Bre'Azia Smith SO Gibbs 1:19.20 -
54 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 1:19.43 -
55 Mckensie Myers JR Mitchell 1:20.22 -
56 Amari Wideman SR Booker 1:20.57 -
57 Ella Novarro FR Braden River 1:20.71 -
58 Reagan Matthes SO St. Petersburg Catholic 1:22.20 -
59 Lena Rose Steimle SO St. Petersburg Catholic 1:24.61 -
  Niyah Mitchell FR Boca Ciega DNS   
  Kennedy Stepongzi SO Mitchell DNS   
  Jaida Hall JR Mitchell DNS   
  Samantha Rardin FR Northeast (SP) DNS   
  Renee Jones SO Largo DNS   
  Tannia Smith JR Northeast (SP) DNS   
  Sydney Mercurio JR Berkeley Prep DNS   
  Janiyah Jones JR Largo DNS   
  Ireoina Lightsey SR Gibbs DNS   
  Miya Allgood FR Palmetto DNS   
  olivia jablonskii JR Citrus Park Christian DNS   
  Leshawn Barber FR St. Petersburg Catholic DNS   
  Penelope Larosa JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech DNS   
  Cristina Enriquez JR Dixie Hollins DNS   
  Paige Hutsenpiller SR East Lake DNS   
  Haley Wargo SO Countryside DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Tytiana Wilson SO Northside Christian 57.90 10
2 Katelynn Sims SO Springstead 59.90 8
3 Amber Kubler SR Calvary Christian (Clr) 1:00.13 6
4 Hailey Marston FR Braden River 1:00.37 5
5 Dyi-Mond Shields SR Northside Christian 1:00.62 4
  Sharielle Ransom JR Tampa Bay Tech DNS   
  Ireoina Lightsey SR Gibbs DNS   
  Niyah Mitchell FR Boca Ciega DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
6 Arion Newby FR Palm Harbor University 1:01.21 3
7 Kendall Hughes FR Newsome 1:01.80 2
10 Kimora Early JR St. Petersburg 1:03.78 -
16 Angelina Heera SR Clearwater 1:05.41 -
47 Faith Thompson SO Hardee 1:14.88 -
  Renee Jones SO Largo DNS   
  Paige Hutsenpiller SR East Lake DNS   
  Sydney Mercurio JR Berkeley Prep DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
9 Sydney Lockner FR Newsome 1:03.32 -
11 Breyanna Chambliss SO Pinellas Park 1:03.83 -
13 Ava Abrahams FR St. Petersburg 1:04.22 -
15 Alicia Harris JR Palmetto 1:05.19 -
22 Madison Doletzky SR Calvary Christian (Clr) 1:07.02 -
25 Grace Galloway JR Calvary Christian (Clr) 1:07.81 -
33 Jocilynn Howes FR Largo 1:10.20 -
  Janiyah Jones JR Largo DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Daveela Bauer SO Palm Harbor University 1:04.54 -
17 Taylor Sabo SR Clearwater 1:06.41 -
18 Samiyah Wilkins JR Northside Christian 1:06.53 -
21 Yanializ Bonnelly SO Springstead 1:06.99 -
27 Isabella Busi SO Braden River 1:08.65 -
29 Meagan Bradley SR Seminole 1:08.92 -
30 Natalia Madrid FR Palmetto 1:09.34 -
  olivia jablonskii JR Citrus Park Christian DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Chigozie Ikegwu JR Osceola (Seminole) 1:06.63 -
20 Makenna Myrick SO St. Petersburg 1:06.96 -
24 Ivey Francher SO Springstead 1:07.78 -
26 Deayzia Bradford SO Boca Ciega 1:08.58 -
36 Laila Metcalf JR St. Petersburg 1:10.46 -
37 Gabrielle Schuldt FR Newsome 1:10.51 -
  Tannia Smith JR Northeast (SP) DNS   
  Jaida Hall JR Mitchell DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Reese Small FR Palm Harbor University 1:03.94 -
23 Rachael Reagan FR Palm Harbor University 1:07.56 -
28 Molly O'Beirne JR Northside Christian 1:08.71 -
31 Adriana Kanarek SR Newsome 1:09.93 -
42 Stefany Padro JR Springstead 1:12.65 -
48 Sadie Smith FR Largo 1:15.58 -
  Penelope Larosa JR Calvary Christian (Clr) DNS   
  Miya Allgood FR Palmetto DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Emily Altwies JR Mitchell 1:10.05 -
33 Janeze Peters SO Boca Ciega 1:10.20 -
39 Brooke McGreevy SO Braden River 1:12.42 -
51 Dulce Soberanos FR Palmetto 1:17.88 -
53 Bre'Azia Smith SO Gibbs 1:19.20 -
  Samantha Rardin FR Northeast (SP) DNS   
  Leshawn Barber FR St. Petersburg Catholic DNS   
  Haley Wargo SO Countryside DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
38 Acheline Delhomme SO Hardee 1:11.72 -
41 Chloe Barber SR Northeast (SP) 1:12.60 -
44 Kyla Hargrave SO Countryside 1:13.95 -
46 Jonasia Johnson SO Booker 1:14.50 -
49 Jermya Smith SO Boca Ciega 1:16.01 -
54 Sharon DeLaCruz JR Clearwater 1:19.43 -
57 Ella Novarro FR Braden River 1:20.71 -
  Cristina Enriquez JR Dixie Hollins DNS   
Girls' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
45 Saniah Ziegler FR Booker 1:14.47 -
50 Isabel Kacprowski SO St. Petersburg Catholic 1:16.40 -
52 Indya Benjamin FR Clearwater 1:19.03 -
55 Mckensie Myers JR Mitchell 1:20.22 -
56 Amari Wideman SR Booker 1:20.57 -
58 Reagan Matthes SO St. Petersburg Catholic 1:22.20 -
59 Lena Rose Steimle SO St. Petersburg Catholic 1:24.61 -
  Kennedy Stepongzi SO Mitchell DNS   
Girls' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Isabella Pawloski SO Citrus Park Christian 1:02.92 1
35 Jessica Pascual JR Hardee 1:10.36 -
40 Majavia Thompson SO Hardee 1:12.51 -
43 Myia Anderson SO Booker 1:13.88 -