March 9, 2019
|
Clearwater - Clearwater, FL
|
Timing: Elite TIming

Boys' 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Richard Bennett JR Robinson 9:55.85 10
2 Gabriel Lara JR George Steinbrenner 10:00.57 8
3 Davis Bly SR George Steinbrenner 10:02.76 6
4 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 10:04.76 5
5 Ryan Gorman SR George Steinbrenner 10:06.91 4
6 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 10:07.60 3
7 John McKenzie JR Seffner Christian 10:08.58 2
8 Ethan Lipham FR Berkeley Prep 10:19.86 1
9 Mathew Maier SR Northeast (SP) 10:21.40 -
10 Matthew Hunter JR Robinson 10:21.95 -
11 Hunter McAdams SR Newsome 10:23.30 -
12 Paul McKenzie JR Seffner Christian 10:23.55 -
13 Rayaan Kader SO Springstead 10:23.87 -
14 Michael Welborn SR East Lake 10:33.62 -
15 Nicholas Sowell JR George Steinbrenner 10:34.20 -
16 Jarod Poe JR Mitchell 10:35.43 -
17 Noah Palamar JR Mitchell 10:39.38 -
18 Joshua Bernard JR Newsome 10:41.22 -
19 Hunter Olsen SO Seminole 10:51.25 -
20 Wade Larue FR Newsome 10:51.82 -
21 William Stone FR Osceola (Seminole) 10:53.26 -
22 Dylan Howard FR Braden River 10:59.40 -
23 John Beckler SR Countryside 11:02.25 -
24 Gabriel Jacobson SR St. Petersburg Catholic 11:02.62 -
25 Ivan Dugan SR Newsome 11:04.20 -
26 Dylan Stone SO Riverview (Sarasota) 11:05.52 -
27 Thomas Wynne SO Osceola (Seminole) 11:06.77 -
28 Dylan Mead SO Pinellas Park 11:08.03 -
29 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 11:08.36 -
30 Charles Sabodski SR St. Petersburg 11:10.60 -
31 David Jensen FR Osceola (Seminole) 11:15.81 -
32 Julius Bloznalis SO Clearwater 11:16.72 -
33 Dylan Bailey 8 Canterbury (SP) 11:19.79 -
34 Wolfgang Louk SO Jesuit (Tampa) 11:24.40 -
35 Ivan Rodriguez SR Hardee 11:29.72 -
36 Owen LaGrande JR Osceola (Seminole) 11:41.01 -
37 Gavin Bridgewater JR Pinellas Park 11:49.51 -
38 Soren Meyer SR Braden River 11:56.78 -
39 Terry Freer SR Braden River 11:58.13 -
40 Philip Grandoff SR Robinson 12:01.76 -
41 Joshua Eide 8 Northside Christian 12:07.27 -
42 Nicholas Costantino SO Mitchell 12:12.47 -
43 Robert Torris SO St. Petersburg 12:24.92 -
44 Angel Aviles FR Hardee 12:32.37 -
45 William Wolf SO Braden River 12:46.66 -
46 Leonidha Budo SO Boca Ciega 12:54.55 -
47 Thomas Dunham JR St. Petersburg 13:29.42 -
48 Killian Williams JR Dixie Hollins 13:43.08 -
49 Benjamin Lorenzen SR St. Petersburg Catholic 14:53.02 -
  Zack Durastanti SR Hardee DNF   
  Ericdelman Vega SR Booker DNS   
  Alec Latzke SR Countryside DNS   
  Nickolas Millan JR Mitchell DNS   
  Alex Quesada SR Gaither DNS   
  Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Ethan Brooks JR Palmetto DNS   
  Domenic Maglio SO Riverview (Sarasota) DNS   
  John Parker SR Springstead DNS   
  Richard Beaman SR Largo DNS   
  Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) DNS   
  Andrii Shumskyi SR Riverview (Sarasota) DNS   
  Kodie Myers JR Hardee DNS   
  Aiden Dickenson FR St. Petersburg DNS   
Boys' 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Richard Bennett JR Robinson 9:55.85 10
2 Gabriel Lara JR George Steinbrenner 10:00.57 8
3 Davis Bly SR George Steinbrenner 10:02.76 6
4 Adam Dieck SO Jesuit (Tampa) 10:04.76 5
5 Ryan Gorman SR George Steinbrenner 10:06.91 4
6 Jon Eide FR Calvary Christian (Clr) 10:07.60 3
7 John McKenzie JR Seffner Christian 10:08.58 2
8 Ethan Lipham FR Berkeley Prep 10:19.86 1
9 Mathew Maier SR Northeast (SP) 10:21.40 -
10 Matthew Hunter JR Robinson 10:21.95 -
11 Hunter McAdams SR Newsome 10:23.30 -
12 Paul McKenzie JR Seffner Christian 10:23.55 -
13 Rayaan Kader SO Springstead 10:23.87 -
14 Michael Welborn SR East Lake 10:33.62 -
15 Nicholas Sowell JR George Steinbrenner 10:34.20 -
16 Jarod Poe JR Mitchell 10:35.43 -
18 Joshua Bernard JR Newsome 10:41.22 -
19 Hunter Olsen SO Seminole 10:51.25 -
20 Wade Larue FR Newsome 10:51.82 -
21 William Stone FR Osceola (Seminole) 10:53.26 -
25 Ivan Dugan SR Newsome 11:04.20 -
30 Charles Sabodski SR St. Petersburg 11:10.60 -
31 David Jensen FR Osceola (Seminole) 11:15.81 -
34 Wolfgang Louk SO Jesuit (Tampa) 11:24.40 -
36 Owen LaGrande JR Osceola (Seminole) 11:41.01 -
  Zack Durastanti SR Hardee DNF   
  Lawson McLeod FR Jesuit (Tampa) DNS   
  Alex Quesada SR Gaither DNS   
  Lucas Caragiulo JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Alec Latzke SR Countryside DNS   
  Andrii Shumskyi SR Riverview (Sarasota) DNS   
Boys' 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Noah Palamar JR Mitchell 10:39.38 -
22 Dylan Howard FR Braden River 10:59.40 -
23 John Beckler SR Countryside 11:02.25 -
24 Gabriel Jacobson SR St. Petersburg Catholic 11:02.62 -
26 Dylan Stone SO Riverview (Sarasota) 11:05.52 -
27 Thomas Wynne SO Osceola (Seminole) 11:06.77 -
28 Dylan Mead SO Pinellas Park 11:08.03 -
29 Charles Brazzeal SO Jesuit (Tampa) 11:08.36 -
32 Julius Bloznalis SO Clearwater 11:16.72 -
33 Dylan Bailey 8 Canterbury (SP) 11:19.79 -
35 Ivan Rodriguez SR Hardee 11:29.72 -
37 Gavin Bridgewater JR Pinellas Park 11:49.51 -
38 Soren Meyer SR Braden River 11:56.78 -
39 Terry Freer SR Braden River 11:58.13 -
40 Philip Grandoff SR Robinson 12:01.76 -
41 Joshua Eide 8 Northside Christian 12:07.27 -
42 Nicholas Costantino SO Mitchell 12:12.47 -
43 Robert Torris SO St. Petersburg 12:24.92 -
44 Angel Aviles FR Hardee 12:32.37 -
45 William Wolf SO Braden River 12:46.66 -
46 Leonidha Budo SO Boca Ciega 12:54.55 -
47 Thomas Dunham JR St. Petersburg 13:29.42 -
48 Killian Williams JR Dixie Hollins 13:43.08 -
49 Benjamin Lorenzen SR St. Petersburg Catholic 14:53.02 -
  Ericdelman Vega SR Booker DNS   
  Kodie Myers JR Hardee DNS   
  Richard Beaman SR Largo DNS   
  Ethan Brooks JR Palmetto DNS   
  Domenic Maglio SO Riverview (Sarasota) DNS   
  John Parker SR Springstead DNS   
  Nickolas Millan JR Mitchell DNS   
  Aiden Dickenson FR St. Petersburg DNS