February 23, 2019
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 200 Meters Finals

W: 3.6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chelsea Craft JR Oviedo 25.78 10
2 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 26.12 8
3 Alexis Devlin JR Winter Park 26.14 6
4 Christelle Bonzil JR Liberty 26.36 5
5 Emilie Edouard JR Liberty 26.47 4
6 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 26.49 3
7 Julie Hicks SO Harmony 27.06 2
  Derica Gibson SR John Carroll DNS   

Girls' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 25.78 3.1
2 Chelsea Craft JR Oviedo 25.95 2.2
3 Christelle Bonzil JR Liberty 26.17 2.6
4 Alexis Devlin JR Winter Park 26.17 2.2
5 Derica Gibson SR John Carroll 26.18 2.6
6 Emilie Edouard JR Liberty 26.50 4.4
7 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 26.52 4.4
8 Julie Hicks SO Harmony 27.01 3.1
9 Dezarae Wright JR Kathleen 27.08 3.4
10 Davine Cambell SR Colonial 27.26 2.2
11 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 27.45 2.6
12 Ayania Smiley JR Rockledge 27.53 2.6
13 Syniah Johnson JR Space Coast 27.66 3.4
14 Tamara Buckmaster SO Rockledge 27.95 2.6
15 Emily Parrish JR Winter Park 28.01 4.4
16 Jakira Leatherwood SO Ridge Community 28.15 3.1
17 Maya Collins 7 Holy Trinity 28.31 2.5
18 Gwen Guillaume SO Ridge Community 28.54 2.5
19 Ashlynn Hogg SR Kathleen 28.65 2.5
20 Rosemanie Mertune JR St. Cloud 28.70 3.4
21 Aubrie White FR Harmony 28.78 2.2
22 Kanya Smith SO Oviedo 28.79 2.6
23 Sarah Kanbara SO Oviedo 28.91 3.4
24 Madison Webster SO Space Coast 29.05 2.6
25 Maya Wilson FR Lake Nona 29.16 4.4
26 Jexsamarie Perez SO Lake Nona 29.22 2.6
27 Brianna Allen FR Harmony 29.67 2.6
28 Payton Moore SR Winter Park 29.73 2.2
29 Carine Gourdet JR Cypress Creek 29.90 4.4
30 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.12 2.6
31 Lensa Badolato 7 Holy Trinity 30.28 2.5
32 Julia McNatt FR Holy Trinity 30.46 3.1
33 Sade' Ivey FR Ridge Community 31.34 2.6
34 Delani Sippio FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.50 2.2
35 Janaiya Warren SR St. Cloud 31.55 2.6
36 Aalliyah Reed JR St. Cloud 32.31 2.6
37 Alema Belle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 32.59 2.2
38 Kristen Schweitzer SR Parkhurst Academy 32.87 2.5
39 Faith LaBoy JR Parkhurst Academy 33.30 3.1
40 N'Asia Gunter JR Colonial 41.89 3.4
  Alandi Jacobs SR Liberty DNS -
  Bethany Newton SR Parkhurst Academy DNS -
  Brandy Strine SO Oasis Christian Academy DNS -
  Shanyah Wright FR Space Coast DNS -
  Geliya Rivera-Sears SO John Carroll DNS -
  Jaylynn Hogg SR Kathleen DNS -
  Nyasia Rivera JR Cypress Creek DNS -
  Zaria Bailey SO Colonial DNS -
  Faith Bostick SR Rockledge DNS -
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 2.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Maya Collins 7 Holy Trinity 28.31
18 Gwen Guillaume SO Ridge Community 28.54
19 Ashlynn Hogg SR Kathleen 28.65
31 Lensa Badolato 7 Holy Trinity 30.28
38 Kristen Schweitzer SR Parkhurst Academy 32.87
  Brandy Strine SO Oasis Christian Academy DNS
  Faith Bostick SR Rockledge DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Derica Gibson SR John Carroll 26.18
12 Ayania Smiley JR Rockledge 27.53
22 Kanya Smith SO Oviedo 28.79
24 Madison Webster SO Space Coast 29.05
26 Jexsamarie Perez SO Lake Nona 29.22
30 Noelani Callender JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 30.12
35 Janaiya Warren SR St. Cloud 31.55
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 3.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Dezarae Wright JR Kathleen 27.08
13 Syniah Johnson JR Space Coast 27.66
20 Rosemanie Mertune JR St. Cloud 28.70
23 Sarah Kanbara SO Oviedo 28.91
40 N'Asia Gunter JR Colonial 41.89
  Alandi Jacobs SR Liberty DNS
  Jaylynn Hogg SR Kathleen DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: 4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Emilie Edouard JR Liberty 26.50
7 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 26.52
15 Emily Parrish JR Winter Park 28.01
25 Maya Wilson FR Lake Nona 29.16
29 Carine Gourdet JR Cypress Creek 29.90
  Bethany Newton SR Parkhurst Academy DNS
  Shanyah Wright FR Space Coast DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 3.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 25.78
8 Julie Hicks SO Harmony 27.01
16 Jakira Leatherwood SO Ridge Community 28.15
32 Julia McNatt FR Holy Trinity 30.46
39 Faith LaBoy JR Parkhurst Academy 33.30
  Nyasia Rivera JR Cypress Creek DNS
  Zaria Bailey SO Colonial DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 2.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Christelle Bonzil JR Liberty 26.17
11 Ebone Fortilien SR Dr. Phillips 27.45
14 Tamara Buckmaster SO Rockledge 27.95
27 Brianna Allen FR Harmony 29.67
33 Sade' Ivey FR Ridge Community 31.34
36 Aalliyah Reed JR St. Cloud 32.31
  Geliya Rivera-Sears SO John Carroll DNS
Girls' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: 2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Chelsea Craft JR Oviedo 25.95
4 Alexis Devlin JR Winter Park 26.17
10 Davine Cambell SR Colonial 27.26
21 Aubrie White FR Harmony 28.78
28 Payton Moore SR Winter Park 29.73
34 Delani Sippio FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 31.50
37 Alema Belle FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 32.59