February 23, 2019
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 100 Meters Finals

W: 1.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 10.90 8.29 8.62 10
2 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 10.96 9.54 8.00 8
3 Adreal Johnson SR Rockledge 11.13 14.36 13.81 6
4 Sayeed Decosta SR Colonial 11.18 12.64 8.84 5
5 Daniel Edwards SO Winter Park 11.21 12.00 11.44 4
6 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.31 9.39 10.52 3
7 Bill Swint SR Liberty 11.37 9.44 12.62 2
8 Josh Berry SR Ridge Community 11.41 11.41 12.33 1

Boys' 100 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 11.67 13.66 11.01 1.5
2 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 13.08 9.98 11.08 1.3
3 Adreal Johnson SR Rockledge 13.67 14.34 11.11 1.6
4 Nivon Holland JR Dr. Phillips 8.63 7.84 11.20 2.1
5 Sayeed Decosta SR Colonial 8.89 8.22 11.25 2.1
6 Josh Berry SR Ridge Community 8.58 8.47 11.29 2.1
7 Bill Swint SR Liberty 10.88 9.41 11.33 2.1
8 Daniel Edwards SO Winter Park 14.08 9.88 11.35 1.6
9 Joshua Grimes SR Harmony 9.89 8.41 11.36 3.9
9 Javon Shackleford SR St. Cloud 8.52 9.66 11.36 1.5
11 Seth Johnson SR St. Cloud 8.58 12.12 11.43 2.1
12 Hayden Taylor FR St. Cloud 12.59 14.08 11.44 1.3
13 Andrew Campos SR Dr. Phillips 14.54 10.74 11.54 2.7
14 Virgil Marshall FR Rockledge 8.67 12.13 11.55 1.6
15 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.62 10.43 11.58 2.1
16 Douglas Turner Jr. JR Kathleen 12.81 12.23 11.64 2.1
17 Jarion McClain FR Lake Nona 14.55 12.46 11.64 2.7
18 Zarryont Smith SR Liberty 8.75 14.70 11.66 2.7
19 Joseph Oaks JR Space Coast 9.45 13.65 11.66 1.3
20 Mykah Manning SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.84 13.07 11.67 3.9
21 Seth Coleman SR Holy Trinity 13.58 10.30 11.70 3.9
22 Jonathan Howell SO Oviedo 12.06 9.25 11.70 2.1
23 Carlos Estronza SO Holy Trinity 9.25 11.01 11.71 1.5
24 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 9.88 12.70 11.76 2.7
25 Elijah Stefanici SR Liberty 8.77 13.50 11.84 2.7
26 Daxton Barkley SO Lake Nona 10.08 11.38 11.85 2.1
27 Sullivan Altman SR Holy Trinity 11.15 15.07 11.86 3.9
28 Kenneth Torres JR Harmony 15.22 12.37 11.89 3.9
29 Diego Basabanda JR Colonial 10.82 10.59 11.89 3.9
30 Elijah Fernandez SR Harmony 10.54 15.09 11.97 1.5
31 D.J. Lawrence SO Space Coast 11.62 11.62 11.98 2.7
32 Ja Marii Pringle JR Winter Park 13.06 9.80 12.09 2.1
33 Joshua Santos FR Cypress Creek 14.63 11.13 12.09 2.1
34 Rubin Centeno Serrano JR Ridge Community 14.06 10.31 12.12 2.7
34 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 9.94 13.34 12.12 1.6
36 Cory Felton JR Parkhurst Academy 12.98 9.18 12.24 3.9
37 Thiago Falcao SO Oviedo 10.21 10.83 12.30 1.3
38 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 11.73 15.80 12.34 1.3
39 Caleb LaBoy SR Parkhurst Academy 11.45 15.18 12.44 1.6
40 Khailil Cole JR Space Coast 11.34 14.48 12.59 1.6
41 Keonte Coffie JR Oviedo 12.48 15.63 12.60 1.5
42 Maurice Tehasse FR John Carroll 11.97 11.47 12.60 2.1
43 Marcus Faniel FR Parkhurst Academy 15.04 11.83 12.85 1.5
44 Stevenson Sinophat SO Cypress Creek 10.24 13.87 12.96 2.1
45 Gatlin Coscia SO Oasis Christian Academy 10.39 12.10 13.15 1.6
46 Brennan McNutt FR Oasis Christian Academy 17.03 12.28 13.20 2.7
47 Novryon Johnson SO John Carroll 11.42 10.89 13.27 2.1
48 Sebastian Barrientos FR John Carroll 11.22 14.82 13.35 2.1
49 Dominic Del Valle SO Kathleen 14.01 12.24 13.60 1.3
  Byron Paige SR Colonial DNS DNS DNS -
  Jalen Mitchell SR Rockledge DNS DNS DNS -
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 1
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Josh Berry SR Ridge Community 13.21 11.29 9.60 13.78 12.20 10.73
7 Bill Swint SR Liberty 10.88 11.33 13.49 13.94 12.92 11.11
11 Seth Johnson SR St. Cloud 14.18 11.43 12.92 14.75 8.92 11.21
15 Christian Hale SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 12.39 11.58 14.48 11.24 8.34 8.34
32 Ja Marii Pringle JR Winter Park 9.56 12.09 14.39 14.03 12.34 12.82
44 Stevenson Sinophat SO Cypress Creek 9.46 12.96 14.78 14.00 15.82 15.43
47 Novryon Johnson SO John Carroll 13.14 13.27 14.20 12.74 11.42 11.55
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Emmanuel Pierre FR Dr. Phillips 7.76 11.31 14.08 10.20 8.87 11.08
12 Hayden Taylor FR St. Cloud 11.10 10.64 12.82 10.41 13.50 11.44
19 Joseph Oaks JR Space Coast 14.46 11.78 13.76 12.71 12.95 11.66
37 Thiago Falcao SO Oviedo 14.40 9.23 11.44 15.01 11.32 12.30
38 Caleb Mcglocking JR Cypress Creek 10.25 13.45 11.60 11.36 15.55 12.34
49 Dominic Del Valle SO Kathleen 11.84 14.42 12.38 15.64 13.47 13.60
  Jalen Mitchell SR Rockledge DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 3
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Jadon Tirado Bocanegra SR Winter Park 8.81 11.01
9 Javon Shackleford SR St. Cloud 10.46 11.36
23 Carlos Estronza SO Holy Trinity 13.82 11.71
30 Elijah Fernandez SR Harmony 11.26 11.97
41 Keonte Coffie JR Oviedo 15.12 12.60
43 Marcus Faniel FR Parkhurst Academy 14.40 12.85
  Byron Paige SR Colonial DNS DNS
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 4
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Adreal Johnson SR Rockledge 11.89 9.00 7.89 11.11 12.89 12.89
8 Daniel Edwards SO Winter Park 10.79 11.69 7.95 11.35 8.63 10.33
14 Virgil Marshall FR Rockledge 11.32 11.09 8.44 11.55 13.86 13.86
34 Isaiah Tolliver SR Lake Nona 12.97 11.64 12.85 12.12 12.73 14.67
39 Caleb LaBoy SR Parkhurst Academy 9.09 12.44 13.81 12.44 15.68 14.19
40 Khailil Cole JR Space Coast 13.98 11.96 10.58 12.59 10.96 11.08
45 Gatlin Coscia SO Oasis Christian Academy 12.76 9.21 16.44 13.15 10.79 13.94
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 5
W: 3.9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Joshua Grimes SR Harmony 12.84 13.98 13.30 11.82 11.36 10.23
20 Mykah Manning SR Tohopekaliga (Kissimmeee) 14.94 12.96 14.01 13.54 11.67 12.49
21 Seth Coleman SR Holy Trinity 12.99 13.46 11.47 8.90 11.70 8.19
27 Sullivan Altman SR Holy Trinity 13.29 10.92 14.95 12.69 11.86 11.63
28 Kenneth Torres JR Harmony 14.15 10.35 10.23 9.75 11.89 8.33
29 Diego Basabanda JR Colonial 13.92 10.71 12.61 11.78 11.89 12.37
36 Cory Felton JR Parkhurst Academy 12.12 8.94 12.37 10.41 12.24 8.69
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 6
W: 2.7
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Andrew Campos SR Dr. Phillips 11.54
17 Jarion McClain FR Lake Nona 11.64
18 Zarryont Smith SR Liberty 11.66
24 Chris Gallo SO Tohopekaliga (Kissimmeee) 11.76
25 Elijah Stefanici SR Liberty 11.84
31 D.J. Lawrence SO Space Coast 11.98
34 Rubin Centeno Serrano JR Ridge Community 12.12
46 Brennan McNutt FR Oasis Christian Academy 13.20
Boys' 100 Meters Preliminaries Heat 7
W: 2.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Nivon Holland JR Dr. Phillips 11.20
5 Sayeed Decosta SR Colonial 11.25
16 Douglas Turner Jr. JR Kathleen 11.64
22 Jonathan Howell SO Oviedo 11.70
26 Daxton Barkley SO Lake Nona 11.85
33 Joshua Santos FR Cypress Creek 12.09
42 Maurice Tehasse FR John Carroll 12.60
48 Sebastian Barrientos FR John Carroll 13.35