February 23, 2019
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 110 Hurdles Finals

W: 1.7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Sage Bertran SR Winter Park 14.84 10
2 Avion Dix SR Colonial 15.23 8
3 Isaiah Fraser JR Ridge Community 16.04 6
4 Daryl Smith FR Rockledge 17.35 5
5 Ayomiku Adegbile SO St. Cloud 17.96 4
6 Nicholas Wade SR Winter Park 18.28 3
7 Khristopher Moncayo SR Ridge Community 18.49 2
8 Christian Figueroa FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 18.97 1

Boys' 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Sage Bertran SR Winter Park 15.09 4.5
2 Avion Dix SR Colonial 15.17 4.4
3 Isaiah Fraser JR Ridge Community 16.15 2.3
4 Daryl Smith FR Rockledge 16.92 2.8
5 Ayomiku Adegbile SO St. Cloud 17.75 4.5
6 Khristopher Moncayo SR Ridge Community 18.08 4.4
7 Nicholas Wade SR Winter Park 18.56 2.3
8 Christian Figueroa FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 19.05 4.5
9 Christian Reed SO Ridge Community 19.37 2.8
10 Rodney Vincent JR Lake Nona 19.46 4.5
11 Matthew Bartimus SR Winter Park 19.68 4.4
12 Bertram Pratt SO Rockledge 19.87 4.4
13 Caige Raup FR Rockledge 20.43 4.5
14 Jonathan Hunter FR Harmony 20.48 2.3
15 Carl Gressett JR Harmony 20.49 2.8
16 Sam Madrigal SR Oviedo 20.80 4.4
17 Cameron Nelson JR Oviedo 21.32 2.8
18 Sebastian Baldera SR Lake Nona 22.63 2.8
  Ethan Neuerburg FR Space Coast DNS -
  Kevin Jenkins SO Liberty DNS -
  Rodrigo Castro JR Lake Nona DNS -
  Gregory Vital FR Liberty DNS -
  Donaven Bess SR Cypress Creek DNS -
  Norman Swanson JR Kathleen DNS -
  Jalen Washington SO Dr. Phillips DNS -
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 4.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sage Bertran SR Winter Park 15.09
5 Ayomiku Adegbile SO St. Cloud 17.75
8 Christian Figueroa FR Tohopekaliga (Kissimmeee) 19.05
10 Rodney Vincent JR Lake Nona 19.46
13 Caige Raup FR Rockledge 20.43
  Kevin Jenkins SO Liberty DNS
  Gregory Vital FR Liberty DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 4.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Avion Dix SR Colonial 15.17
6 Khristopher Moncayo SR Ridge Community 18.08
11 Matthew Bartimus SR Winter Park 19.68
12 Bertram Pratt SO Rockledge 19.87
16 Sam Madrigal SR Oviedo 20.80
  Rodrigo Castro JR Lake Nona DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Isaiah Fraser JR Ridge Community 16.15
7 Nicholas Wade SR Winter Park 18.56
14 Jonathan Hunter FR Harmony 20.48
  Donaven Bess SR Cypress Creek DNS
  Ethan Neuerburg FR Space Coast DNS
  Norman Swanson JR Kathleen DNS
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 4
W: 2.8
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Daryl Smith FR Rockledge 16.92
9 Christian Reed SO Ridge Community 19.37
15 Carl Gressett JR Harmony 20.49
17 Cameron Nelson JR Oviedo 21.32
18 Sebastian Baldera SR Lake Nona 22.63
  Jalen Washington SO Dr. Phillips DNS