February 23, 2019
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Noel SO Winter Park 5:26.37 10
2 Margaret Ward SR Rockledge 5:30.63 8
3 Jeanne Davis SO Oviedo 5:37.46 6
4 Jennifer Coddington SR Winter Park 5:38.57 5
5 Courtney Coddington SR Winter Park 5:41.70 4
6 Vanessa Bolen SR Harmony 5:41.83 3
7 Kaitlin Braswell SR Rockledge 5:43.83 2
8 Jasmine Little FR Dr. Phillips 5:44.68 1
9 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 5:49.41 -
10 Vel'Lance Wells SR Kathleen 5:51.22 -
11 Joyce Davis SO Oviedo 5:54.64 -
12 Gabriela Lugopardo JR St. Cloud 6:03.62 -
13 Leola Broitman SO Oviedo 6:06.13 -
14 Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:06.56 -
15 Madisin Cicchetti SO Rockledge 6:06.68 -
16 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 6:06.95 -
17 Tiana Rivera JR St. Cloud 6:07.40 -
18 Sydney Kaufman JR Dr. Phillips 6:10.26 -
19 Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:32.56 -
20 Gianna Ennis SO Ridge Community 6:40.47 -
21 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:41.27 -
22 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 6:50.48 -
23 Meghna Bhakta JR Kathleen 6:54.50 -
24 Kyla Slattery FR Space Coast 7:01.04 -
25 Emily Hamilton SR Parkhurst Academy 7:06.82 -
26 Brenna Bush SO St. Cloud 7:07.70 -
27 Shernika Jean Simon SO Cypress Creek 7:24.20 -
28 Georgia Rydson FR Holy Trinity 7:50.77 -
29 Alayjah Ousley FR Liberty 8:22.34 -
  Madison Burkhalter FR Harmony DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS   
  Keilani Diaz SO Colonial DNS   
  Nicole Briceno FR Lake Nona DNS   
  Lauren Armstrong FR Lake Nona DNS   
  Isabella Weiner SO Holy Trinity DNS   
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Gabrielle Haines JR Ridge Community DNS   
  Allison Hicks SR Harmony DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Emma Noel SO Winter Park 5:26.37 10
2 Margaret Ward SR Rockledge 5:30.63 8
3 Jeanne Davis SO Oviedo 5:37.46 6
4 Jennifer Coddington SR Winter Park 5:38.57 5
5 Courtney Coddington SR Winter Park 5:41.70 4
6 Vanessa Bolen SR Harmony 5:41.83 3
7 Kaitlin Braswell SR Rockledge 5:43.83 2
8 Jasmine Little FR Dr. Phillips 5:44.68 1
9 Alesandra Wiechecki Vergara SR Holy Trinity 5:49.41 -
10 Vel'Lance Wells SR Kathleen 5:51.22 -
11 Joyce Davis SO Oviedo 5:54.64 -
12 Gabriela Lugopardo JR St. Cloud 6:03.62 -
13 Leola Broitman SO Oviedo 6:06.13 -
14 Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:06.56 -
15 Madisin Cicchetti SO Rockledge 6:06.68 -
16 Shannon Matzner FR Dr. Phillips 6:06.95 -
17 Tiana Rivera JR St. Cloud 6:07.40 -
18 Sydney Kaufman JR Dr. Phillips 6:10.26 -
19 Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:32.56 -
  Gabrielle Haines JR Ridge Community DNS   
  Isabella Weiner SO Holy Trinity DNS   
  Keilani Diaz SO Colonial DNS   
  Madison Burkhalter FR Harmony DNS   
  Allison Hicks SR Harmony DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Gianna Ennis SO Ridge Community 6:40.47 -
21 Sonia Santibanez SR Kathleen 6:41.27 -
22 Melanie Berrios Morales SO Ridge Community 6:50.48 -
23 Meghna Bhakta JR Kathleen 6:54.50 -
24 Kyla Slattery FR Space Coast 7:01.04 -
25 Emily Hamilton SR Parkhurst Academy 7:06.82 -
26 Brenna Bush SO St. Cloud 7:07.70 -
27 Shernika Jean Simon SO Cypress Creek 7:24.20 -
28 Georgia Rydson FR Holy Trinity 7:50.77 -
29 Alayjah Ousley FR Liberty 8:22.34 -
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Lauren Armstrong FR Lake Nona DNS   
  Nicole Briceno FR Lake Nona DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS