March 9, 2019
|
Osceola Kissimmee - Kissimmee, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 200 Meters Finals

W: 1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Chadrick Richards SO Lake Brantley 21.91 10
2 Caziah Holmes JR Cocoa 21.91 8
3 Austin Cowans JR George Jenkins 22.35 6
4 Jaden Rudolph JR George Jenkins 22.42 5
5 Jeremiah Fails SR Ocoee 22.53 4
6 Anthony Alls SO Winter Haven 22.68 3
7 Taelson Jean SR Olympia 23.17 2
  Suresh Black SR First Academy (Orlando) FS   

Boys' 200 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 22.17 -0.6
2 Caziah Holmes JR Cocoa 22.22 1.4
3 Chadrick Richards SO Lake Brantley 22.33 0.6
4 Jaden Rudolph JR George Jenkins 22.36 +0.0
5 Jeremiah Fails SR Ocoee 22.59 1.2
6 Austin Cowans JR George Jenkins 22.67 +0.0
7 Taelson Jean SR Olympia 22.70 0.3
8 Anthony Alls SO Winter Haven 22.78 1.3
9 Lovie Jenkins JR Ocoee 22.83 0.4
10 Adreal Johnson SR Rockledge 22.90 0.6
11 William Ott JR George Jenkins 22.93 0.3
12 Mekhi Burris SR Lake Nona 23.07 2.0
13 Lake Ellis JR First Academy (Orlando) 23.14 -0.5
14 Dexter Coleman SO Ocoee 23.20 1.4
15 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 23.34 1.4
16 Dewarren Stokes SR Auburndale 23.36 0.4
17 Malichi Lowery SO Auburndale 23.54 0.4
18 Akeem Brown JR Apopka 23.54 -0.5
19 Charles Fletcher SO Wekiva 23.60 0.3
20 Dyshawn Baker SR Osceola (Kissimmee) 23.64 1.3
21 Terrence Jones SR Wekiva 23.65 0.3
22 Armani John SO Lakewood 23.71 0.3
23 Brandon Murphy SR Lake Brantley 23.71 -0.6
24 Joaquin Jackson FR Winter Haven 23.82 1.3
25 Gregory Spann Jr. JR Lakewood 23.87 -0.5
26 Andrew Curtin SR Wharton 23.93 0.3
27 Joshua Marshall SR Olympia 23.94 0.3
28 Cedrick Hawkins 8 Cocoa 23.97 2.0
29 Michael Burnett Senior Starr's Mill 23.97 1.3
30 Jokobi Nelson JR Kathleen 24.06 0.6
31 Kevin Hereman JR Lake Minneola 24.11 1.2
32 Elijah Nelson SR Evans 24.13 -0.6
33 Wade Martin SO Windermere Prep 24.14 +0.0
34 Rickey Riley FR Rockledge 24.18 -0.5
35 Antwan Hall JR Winter Haven 24.18 0.3
36 Joel Noel SR Windermere Prep 24.37 0.3
37 Johnathan Fenderson JR Leesburg 24.43 -0.6
38 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 24.43 -0.5
39 Virgil Marshall FR Rockledge 24.47 +0.0
40 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 24.50 1.2
41 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 24.52 0.6
42 Donald Oloruntuobo SR Wharton 24.56 1.4
43 Rovard Micher SR Lake Nona 24.65 0.4
44 JaNeil Johnson JR Alonso 24.67 0.4
45 Delvin Salaam SO Lake Minneola 24.67 0.3
46 Kenneth Torres JR Harmony 24.74 +0.0
47 Alexander Rodriguez SR New Dimensions 24.81 0.4
48 Jyre McCloud SR Leesburg 24.82 2.0
49 Gabriel Jones FR Lake Brantley 24.84 1.2
50 Benyon Williams JR Wharton 24.92 -0.6
51 Robert Curry JR Alonso 25.05 0.6
52 Sebastian Valenica SR Celebration 25.29 1.2
53 Maxwell Frederic JR New Dimensions 25.40 0.6
54 Terrence Moore SR Wekiva 25.42 0.3
55 Jacob Moreno JR Apopka 25.53 0.3
56 Jonavon Tillis JR Wiregrass Ranch 25.55 -0.5
56 Rahssan Holmes SO Celebration 25.55 1.4
58 Chaz Diaz SO Wiregrass Ranch 25.62 2.0
59 Victor Goyita JR Lake Nona 25.62 0.3
60 Daute Cockrell FR Mount Dora Christian 25.66 1.3
61 Jia Quinn Stinson FR Evans 26.05 0.3
62 Dmani Nettles JR Leesburg 26.19 1.3
63 Andrew Rowe SO Lake Minneola 26.61 1.2
64 Tahj Adams SO Evans 27.01 +0.0
  Oscar Newman SO Celebration DNS -
  Kareem Dinzey JR Harmony DNS -
  Colin Valentin FR Alonso DNS -
  Christian Taylor SR Harmony DNS -
  Douglas Turner Jr. JR Kathleen DNS -
  Carlos Jiminez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS -
  Seth Daniels JR Windermere Prep DNS -
  Djim Rene SR Olympia DNS -
  Paul Maxwell SR Auburndale DNS -
  Jaquan Lowman SO Apopka DNS -
  Jonathan Ulversoy Senior Starr's Mill DNS -
  Mitchell Harris Senior Starr's Mill DNS -
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS -
  Jaydan Campbell JR New Dimensions DNS -
  Jeremiah Myers JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS -
  Seth Johnson SR St. Cloud DNS -
  Paris Smith SR Lakewood DNS -
  Roger Williams JR Lake Wales DNS -
  Quentavian Anderson JR Lake Wales DNS -
  Wesley Josma JR Osceola (Kissimmee) DNS -
  Javell Brown JR Kathleen DNS -
  Mykah Manning SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS -
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 1
W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Anthony Alls SO Winter Haven 22.78
20 Dyshawn Baker SR Osceola (Kissimmee) 23.64
24 Joaquin Jackson FR Winter Haven 23.82
29 Michael Burnett Senior Starr's Mill 23.97
60 Daute Cockrell FR Mount Dora Christian 25.66
62 Dmani Nettles JR Leesburg 26.19
  Paris Smith SR Lakewood DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 2
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Caziah Holmes JR Cocoa 22.22
14 Dexter Coleman SO Ocoee 23.20
15 Omari J Smith FR Mount Dora Christian 23.34
42 Donald Oloruntuobo SR Wharton 24.56
56 Rahssan Holmes SO Celebration 25.55
  Mykah Manning SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS
  Djim Rene SR Olympia DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 3
W: 2.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Mekhi Burris SR Lake Nona 23.07
28 Cedrick Hawkins 8 Cocoa 23.97
48 Jyre McCloud SR Leesburg 24.82
58 Chaz Diaz SO Wiregrass Ranch 25.62
  Mitchell Harris Senior Starr's Mill DNS
  Roger Williams JR Lake Wales DNS
  Christian Taylor SR Harmony DNS
  Colin Valentin FR Alonso DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 4
W: -0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Suresh Black SR First Academy (Orlando) 22.17
23 Brandon Murphy SR Lake Brantley 23.71
32 Elijah Nelson SR Evans 24.13
37 Johnathan Fenderson JR Leesburg 24.43
50 Benyon Williams JR Wharton 24.92
  Jeremiah Myers JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS
  Paul Maxwell SR Auburndale DNS
  Jaquan Lowman SO Apopka DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 5
W: 0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Lovie Jenkins JR Ocoee 22.83
16 Dewarren Stokes SR Auburndale 23.36
17 Malichi Lowery SO Auburndale 23.54
43 Rovard Micher SR Lake Nona 24.65
44 JaNeil Johnson JR Alonso 24.67
47 Alexander Rodriguez SR New Dimensions 24.81
  Seth Johnson SR St. Cloud DNS
  Oscar Newman SO Celebration DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 6
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 William Ott JR George Jenkins 22.93
19 Charles Fletcher SO Wekiva 23.60
21 Terrence Jones SR Wekiva 23.65
35 Antwan Hall JR Winter Haven 24.18
36 Joel Noel SR Windermere Prep 24.37
45 Delvin Salaam SO Lake Minneola 24.67
61 Jia Quinn Stinson FR Evans 26.05
  Jaydan Campbell JR New Dimensions DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 7
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Lake Ellis JR First Academy (Orlando) 23.14
18 Akeem Brown JR Apopka 23.54
25 Gregory Spann Jr. JR Lakewood 23.87
34 Rickey Riley FR Rockledge 24.18
38 John Baez SO Osceola (Kissimmee) 24.43
56 Jonavon Tillis JR Wiregrass Ranch 25.55
  Carlos Jiminez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS
  Kareem Dinzey JR Harmony DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 8
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Jeremiah Fails SR Ocoee 22.59
31 Kevin Hereman JR Lake Minneola 24.11
40 Keoni Anthony JR First Academy (Orlando) 24.50
49 Gabriel Jones FR Lake Brantley 24.84
52 Sebastian Valenica SR Celebration 25.29
63 Andrew Rowe SO Lake Minneola 26.61
  Seth Daniels JR Windermere Prep DNS
  Reggie Virgil FR Mount Dora Christian DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 9
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Jaden Rudolph JR George Jenkins 22.36
6 Austin Cowans JR George Jenkins 22.67
33 Wade Martin SO Windermere Prep 24.14
39 Virgil Marshall FR Rockledge 24.47
46 Kenneth Torres JR Harmony 24.74
64 Tahj Adams SO Evans 27.01
  Quentavian Anderson JR Lake Wales DNS
  Wesley Josma JR Osceola (Kissimmee) DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 10
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Taelson Jean SR Olympia 22.70
22 Armani John SO Lakewood 23.71
26 Andrew Curtin SR Wharton 23.93
27 Joshua Marshall SR Olympia 23.94
54 Terrence Moore SR Wekiva 25.42
55 Jacob Moreno JR Apopka 25.53
59 Victor Goyita JR Lake Nona 25.62
  Jonathan Ulversoy Senior Starr's Mill DNS
Boys' 200 Meters Preliminaries Heat 11
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Chadrick Richards SO Lake Brantley 22.33
10 Adreal Johnson SR Rockledge 22.90
30 Jokobi Nelson JR Kathleen 24.06
41 Dontaye Reynolds FR Wiregrass Ranch 24.52
51 Robert Curry JR Alonso 25.05
53 Maxwell Frederic JR New Dimensions 25.40
  Javell Brown JR Kathleen DNS
  Douglas Turner Jr. JR Kathleen DNS