March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Women's 200m Dash

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 25.83 10
2 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 26.01 8
3 Amaya Ugarte JR Windermere 26.23 6
4 Chelsea Craft JR Oviedo 26.25 5
5 Shenya Patrice SO Timber Creek 26.28 4
6 Alexis Devlin JR Winter Park 26.53 3
7 Karis Guilbeau FR Lyman 26.86 2
8 Makayla Watson FR Lake Howell 26.94 1
9 Shaliyah Brown JR Windermere 27.06 -
10 Javia Lee SO Boone 27.14 -
11 Taylor Williams SR Father Lopez 27.17 -
12 Davine Cambell SR Colonial 27.38 -
13 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 27.41 -
14 Courtney Cole JR Lake Mary 27.51 -
15 Amira Ali SO Hagerty 27.68 -
16 Allison Fitzgerald SR Montverde Academy 27.76 -
17 Aja Jamison SR Hagerty 27.81 -
18 Jazmin Marshall SO Lake Mary Prep 27.86 -
19 Daniella Paolicelli JR Boone 27.96 -
20 Emily Parrish JR Winter Park 28.05 -
21 Jaden Byrd SO Lake Howell 28.28 -
22 Madison McMullen SO Montverde Academy 28.40 -
23 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 28.47 -
24 Martha Tanner SR Master's Academy (Oviedo) 28.66 -
25 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 28.69 -
26 Kanya Smith SO Oviedo 28.69 -
27 Sarah Kanbara SO Oviedo 28.74 -
28 Anaya Gibson SO University (Orlando) 28.74 -
29 Adeena Ademu John JR Windermere 28.90 -
30 Breniea Smith SR Edgewater 28.97 -
31 Claribel Hernandez FR Villages 29.08 -
32 Artika White JR Sarasota 29.32 -
33 Carine Gourdet JR Cypress Creek 29.36 -
34 Kayla Williams FR Tavares 29.37 -
35 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 29.39 -
36 Ashley Bess SO Sarasota 29.48 -
37 Olivia Evans FR Oak Hall 29.49 -
38 Jada Jackson FR East River 29.54 -
39 Nadia Perez FR Timber Creek 29.79 -
40 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 29.87 -
41 Ryleigh Wilson 7 Master's Academy (Oviedo) 29.96 -
42 Kenya Kuznof SR Father Lopez 30.08 -
43 Anamaria Schultz FR Winter Park 30.12 -
44 Ayanna Brown JR Lyman 30.29 -
45 Kaydria Powell FR University (Orlando) 30.31 -
46 Jeleicia Morgan SO Cypress Creek 30.34 -
47 Karina Juarez FR Lake Mary 30.38 -
48 Margaret McVearry JR Bishop Kenny 30.64 -
49 Anna Spell FR Villages 30.95 -
50 Lana Wheeler SO Lake Highland Prep 30.96 -
51 Caroline Brown SO Lake Highland Prep 31.00 -
52 Ja Myra Freeman FR Edgewater 31.08 -
53 Zora Chinn FR Timber Creek 31.25 -
54 Mykaela Tyghter FR East River 31.45 -
55 Abigail Smith SO Edgewater 31.61 -
56 Cansas Ribble JR Tavares 31.84 -
57 Brylan Gartman FR Lyman 31.90 -
58 Abby Larkins SR Father Lopez 32.15 -
59 Melody Bullock FR Lake Howell 32.20 -
60 Leilani Barnes SO Lake Mary Prep 32.50 -
61 Maiya Aguiar JR West Orange 32.51 -
62 Abby Frye FR Villages 33.47 -
63 Tiana Montinola SR Bishop Kenny 33.89 -
64 Lijuanly Ruiz JR East River 34.64 -
65 Alejandra Alas Hernandez FR Cypress Creek 35.38 -
66 Keyaira Goff FR Trinity Prep 35.62 -
  Hya Haywood SR Montverde Academy DNS   
  Ivanna Moreno SR Winter Springs DNS   
  Sadia Moreland FR Colonial DNS   
  Diamond Gibson JR Colonial DNS   
  Briana Covarrubias JR Tavares DNS   
  Sophia Jordan SO Boone DNS   
  Alexis Moore JR Trinity Prep DNS   
  Capri Procopio JR Sarasota DNS   
  Keala McKinley SO Forest DNS   
  Eli Heard SR Forest DNS   
  Gina Papa FR Lake Mary Prep DNS   
  Jessiah Powell JR Lake Mary DNS   
  Nicole Howze SR Forest DNS   
Women's 200m Dash Section 1
W: -1.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Rayanna Mathis FR Dr. Phillips 25.83 10
2 Shakaeja Dore SO Dr. Phillips 26.01 8
3 Amaya Ugarte JR Windermere 26.23 6
4 Chelsea Craft JR Oviedo 26.25 5
5 Shenya Patrice SO Timber Creek 26.28 4
6 Alexis Devlin JR Winter Park 26.53 3
9 Shaliyah Brown JR Windermere 27.06 -
13 Jarvia Carr FR Dr. Phillips 27.41 -
  Hya Haywood SR Montverde Academy DNS   
Women's 200m Dash Section 2
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Karis Guilbeau FR Lyman 26.86 2
8 Makayla Watson FR Lake Howell 26.94 1
10 Javia Lee SO Boone 27.14 -
12 Davine Cambell SR Colonial 27.38 -
14 Courtney Cole JR Lake Mary 27.51 -
15 Amira Ali SO Hagerty 27.68 -
17 Aja Jamison SR Hagerty 27.81 -
23 Samantha Kahn JR Lake Highland Prep 28.47 -
  Sophia Jordan SO Boone DNS   
Women's 200m Dash Section 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Allison Fitzgerald SR Montverde Academy 27.76 -
20 Emily Parrish JR Winter Park 28.05 -
21 Jaden Byrd SO Lake Howell 28.28 -
26 Kanya Smith SO Oviedo 28.69 -
30 Breniea Smith SR Edgewater 28.97 -
31 Claribel Hernandez FR Villages 29.08 -
35 Landrey Shultz JR Bishop Kenny 29.39 -
  Capri Procopio JR Sarasota DNS   
  Keala McKinley SO Forest DNS   
Women's 200m Dash Section 4
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
18 Jazmin Marshall SO Lake Mary Prep 27.86 -
22 Madison McMullen SO Montverde Academy 28.40 -
25 Bella Riechers SO Master's Academy (Oviedo) 28.69 -
27 Sarah Kanbara SO Oviedo 28.74 -
29 Adeena Ademu John JR Windermere 28.90 -
32 Artika White JR Sarasota 29.32 -
53 Zora Chinn FR Timber Creek 31.25 -
  Jessiah Powell JR Lake Mary DNS   
  Eli Heard SR Forest DNS   
Women's 200m Dash Section 5
W: -2.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
33 Carine Gourdet JR Cypress Creek 29.36 -
34 Kayla Williams FR Tavares 29.37 -
36 Ashley Bess SO Sarasota 29.48 -
38 Jada Jackson FR East River 29.54 -
39 Nadia Perez FR Timber Creek 29.79 -
43 Anamaria Schultz FR Winter Park 30.12 -
46 Jeleicia Morgan SO Cypress Creek 30.34 -
48 Margaret McVearry JR Bishop Kenny 30.64 -
  Briana Covarrubias JR Tavares DNS   
Women's 200m Dash Section 6
W: -3.0
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
37 Olivia Evans FR Oak Hall 29.49 -
40 Kaelyn Hunt FR University (Orlando) 29.87 -
41 Ryleigh Wilson 7 Master's Academy (Oviedo) 29.96 -
42 Kenya Kuznof SR Father Lopez 30.08 -
45 Kaydria Powell FR University (Orlando) 30.31 -
47 Karina Juarez FR Lake Mary 30.38 -
51 Caroline Brown SO Lake Highland Prep 31.00 -
  Ivanna Moreno SR Winter Springs DNS   
  Alexis Moore JR Trinity Prep DNS   
Women's 200m Dash Section 7
W: -2.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
49 Anna Spell FR Villages 30.95 -
50 Lana Wheeler SO Lake Highland Prep 30.96 -
54 Mykaela Tyghter FR East River 31.45 -
56 Cansas Ribble JR Tavares 31.84 -
58 Abby Larkins SR Father Lopez 32.15 -
60 Leilani Barnes SO Lake Mary Prep 32.50 -
61 Maiya Aguiar JR West Orange 32.51 -
64 Lijuanly Ruiz JR East River 34.64 -
  Nicole Howze SR Forest DNS   
Women's 200m Dash Section 8
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Daniella Paolicelli JR Boone 27.96 -
52 Ja Myra Freeman FR Edgewater 31.08 -
59 Melody Bullock FR Lake Howell 32.20 -
62 Abby Frye FR Villages 33.47 -
63 Tiana Montinola SR Bishop Kenny 33.89 -
66 Keyaira Goff FR Trinity Prep 35.62 -
  Sadia Moreland FR Colonial DNS   
  Diamond Gibson JR Colonial DNS   
  Gina Papa FR Lake Mary Prep DNS   
Women's 200m Dash Section 9
W: -1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Taylor Williams SR Father Lopez 27.17 -
24 Martha Tanner SR Master's Academy (Oviedo) 28.66 -
28 Anaya Gibson SO University (Orlando) 28.74 -
44 Ayanna Brown JR Lyman 30.29 -
55 Abigail Smith SO Edgewater 31.61 -
57 Brylan Gartman FR Lyman 31.90 -
65 Alejandra Alas Hernandez FR Cypress Creek 35.38 -