March 9, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carolyn Brown JR Boone 58.10 10
2 Amaya Ugarte JR Windermere 58.39 8
3 Rachel Boyd SR Master's Academy (Oviedo) 59.99 6
4 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:01.46 5
5 Karis Guilbeau FR Lyman 1:01.55 4
6 Domanique Douglas JR Dr. Phillips 1:01.64 3
7 Isabelle Kadzban JR Lake Mary 1:02.19 2
8 Jani Day FR Winter Park 1:02.23 1
9 Julia Rodriguez JR Timber Creek 1:02.58 -
10 Michelle Gunn SO Boone 1:02.77 -
11 Leyshka Arroyo FR Colonial 1:03.41 -
12 Zniah Hutchinson SR Timber Creek 1:03.57 -
13 Marina Brown SO Edgewater 1:03.88 -
14 Amira Ali SO Hagerty 1:04.20 -
15 Hannah Miller SR Trinity Prep 1:04.22 -
16 Raina Scott FR Dr. Phillips 1:04.61 -
17 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 1:05.17 -
18 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 1:05.26 -
19 Katherine Seavers FR Father Lopez 1:05.40 -
20 Allison Conrad JR East River 1:05.49 -
21 Adeena Ademu John JR Windermere 1:05.61 -
22 Victoria Woods FR Father Lopez 1:05.71 -
23 Nichole Harris SO Forest 1:05.75 -
24 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 1:05.96 -
25 Lauren Ruen SR Bishop Kenny 1:06.17 -
26 Briana Trejo SO Tavares 1:06.88 -
27 Taylor Sapp FR Lake Mary 1:07.59 -
28 Madison Gordon SO Lyman 1:07.61 -
29 Kaycie Whitaker SR Tavares 1:08.21 -
30 Victoria Lasala SR Master's Academy (Oviedo) 1:08.25 -
31 Jessica McClellan JR Hagerty 1:08.26 -
32 Jeleicia Morgan SO Cypress Creek 1:08.45 -
33 Adrice Galloway JR Oviedo 1:09.17 -
34 Fabiola Lasalde SO Lake Howell 1:09.43 -
35 Elizabeth Stua SR Forest 1:09.49 -
36 Amelia Vasquez JR Windermere 1:09.53 -
37 Artika White JR Sarasota 1:09.60 -
38 Mia Parladore SR University (Orlando) 1:09.75 -
39 Carine Gourdet JR Cypress Creek 1:10.03 -
40 Abigail Morris SO Lake Highland Prep 1:10.11 -
41 Catlin Foley FR Mount Dora 1:10.34 -
42 Beonni Smith SR East River 1:11.12 -
43 Kaitlin Deshotel SO Colonial 1:11.63 -
44 Sofia Bernal SO Father Lopez 1:12.13 -
45 Andreya Lasala SO Master's Academy (Oviedo) 1:12.47 -
46 Arianna Pichardo FR East River 1:13.80 -
47 Maiya Aguiar JR West Orange 1:14.88 -
48 Tairalys Gonzalez FR Colonial 1:15.76 -
49 Reina Zeidan JR Lake Howell 1:16.31 -
50 Ariyana Brown SO Lake Howell 1:17.16 -
51 Shaneah Bynes SR Forest 1:17.31 -
52 Li Yu JR Lyman 1:18.29 -
53 Julia Curtis FR Oak Hall 1:18.79 -
  Zoe Alexander SR Dr. Phillips DNS   
  Katherine Chen SO Montverde Academy DNS   
  Hannah Schmid JR Montverde Academy DNS   
  Virginia Tyson SR Bishop Kenny DNS   
  Sagan Simmons SR Edgewater DNS   
  Julia Demski JR Cypress Creek DNS   
  Alaijah Buie JR Tavares DNS   
  Casey Estrada FR Edgewater DNS   
  Ainsley Compher FR Oviedo DNS   
  Danielle Singer SO Oviedo DNS   
  Adriana Singh FR Hagerty DNS   
  Margaret Ireland FR Villages DNS   
  Abagail Francis FR Winter Park DNS   
  Georgia Bernbaum SO Winter Park DNS   
  Alesia Palenzuela SR Lake Mary Prep DNS   
  Lauryn Dawson SR Lake Mary Prep DNS   
  Erin Dumas JR Montverde Academy DNS   
Girls' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Carolyn Brown JR Boone 58.10 10
2 Amaya Ugarte JR Windermere 58.39 8
3 Rachel Boyd SR Master's Academy (Oviedo) 59.99 6
7 Isabelle Kadzban JR Lake Mary 1:02.19 2
11 Leyshka Arroyo FR Colonial 1:03.41 -
17 Treazu’re Sims FR University (Orlando) 1:05.17 -
42 Beonni Smith SR East River 1:11.12 -
  Alaijah Buie JR Tavares DNS   
  Zoe Alexander SR Dr. Phillips DNS   
Girls' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
4 Cymiah Bradley JR Lake Mary 1:01.46 5
6 Domanique Douglas JR Dr. Phillips 1:01.64 3
9 Julia Rodriguez JR Timber Creek 1:02.58 -
10 Michelle Gunn SO Boone 1:02.77 -
12 Zniah Hutchinson SR Timber Creek 1:03.57 -
14 Amira Ali SO Hagerty 1:04.20 -
15 Hannah Miller SR Trinity Prep 1:04.22 -
16 Raina Scott FR Dr. Phillips 1:04.61 -
  Georgia Bernbaum SO Winter Park DNS   
Girls' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jani Day FR Winter Park 1:02.23 1
13 Marina Brown SO Edgewater 1:03.88 -
18 Scharmensey Fine SO University (Orlando) 1:05.26 -
19 Katherine Seavers FR Father Lopez 1:05.40 -
20 Allison Conrad JR East River 1:05.49 -
21 Adeena Ademu John JR Windermere 1:05.61 -
25 Lauren Ruen SR Bishop Kenny 1:06.17 -
28 Madison Gordon SO Lyman 1:07.61 -
  Abagail Francis FR Winter Park DNS   
Girls' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
23 Nichole Harris SO Forest 1:05.75 -
24 Shelby Abinsay FR Bishop Kenny 1:05.96 -
26 Briana Trejo SO Tavares 1:06.88 -
27 Taylor Sapp FR Lake Mary 1:07.59 -
29 Kaycie Whitaker SR Tavares 1:08.21 -
31 Jessica McClellan JR Hagerty 1:08.26 -
33 Adrice Galloway JR Oviedo 1:09.17 -
  Sagan Simmons SR Edgewater DNS   
  Virginia Tyson SR Bishop Kenny DNS   
Girls' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Victoria Woods FR Father Lopez 1:05.71 -
30 Victoria Lasala SR Master's Academy (Oviedo) 1:08.25 -
35 Elizabeth Stua SR Forest 1:09.49 -
36 Amelia Vasquez JR Windermere 1:09.53 -
39 Carine Gourdet JR Cypress Creek 1:10.03 -
40 Abigail Morris SO Lake Highland Prep 1:10.11 -
43 Kaitlin Deshotel SO Colonial 1:11.63 -
  Adriana Singh FR Hagerty DNS   
  Ainsley Compher FR Oviedo DNS   
Girls' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
32 Jeleicia Morgan SO Cypress Creek 1:08.45 -
37 Artika White JR Sarasota 1:09.60 -
38 Mia Parladore SR University (Orlando) 1:09.75 -
44 Sofia Bernal SO Father Lopez 1:12.13 -
45 Andreya Lasala SO Master's Academy (Oviedo) 1:12.47 -
46 Arianna Pichardo FR East River 1:13.80 -
47 Maiya Aguiar JR West Orange 1:14.88 -
  Danielle Singer SO Oviedo DNS   
  Margaret Ireland FR Villages DNS   
Girls' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Karis Guilbeau FR Lyman 1:01.55 4
49 Reina Zeidan JR Lake Howell 1:16.31 -
50 Ariyana Brown SO Lake Howell 1:17.16 -
51 Shaneah Bynes SR Forest 1:17.31 -
52 Li Yu JR Lyman 1:18.29 -
  Julia Demski JR Cypress Creek DNS   
  Lauryn Dawson SR Lake Mary Prep DNS   
  Alesia Palenzuela SR Lake Mary Prep DNS   
  Hannah Schmid JR Montverde Academy DNS   
Girls' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
34 Fabiola Lasalde SO Lake Howell 1:09.43 -
41 Catlin Foley FR Mount Dora 1:10.34 -
48 Tairalys Gonzalez FR Colonial 1:15.76 -
53 Julia Curtis FR Oak Hall 1:18.79 -
  Casey Estrada FR Edgewater DNS   
  Katherine Chen SO Montverde Academy DNS   
  Erin Dumas JR Montverde Academy DNS