March 2, 2019
|
Leto HS - Tampa, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jameson Miller SR George Steinbrenner 49.18 10
2 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.56 8
3 Elijah Gant SO Lennard 50.78 6
4 Okechukwu Nkwocha SR Lecanto 52.67 5
5 Nicolas Lende SO King 52.69 4
6 Angel Mendoza-Bayron SO Hillsborough 52.72 3
7 Michael Bradford SR Newsome 53.10 2
8 Vance Ruiz SO Lecanto 53.28 1
9 Kaleil Allen SR Bell Creek 53.33 -
10 Sean Brown SR Armwood 53.49 -
11 Alexis Evina JR Middleton 53.54 -
12 Mark Hart II SR Strawberry Crest 53.70 -
13 Mark Griffiths SR Plant 53.86 -
14 Justin Kernan SO Forest 53.87 -
15 Joevon Turner JR Jefferson 53.88 -
16 Kairon Hampton JR Tampa Bay Tech 54.20 -
17 Jeremiah Brown SR Tampa Bay Tech 54.23 -
18 Nash Robinson SR Wharton 54.23 -
19 Jadayan Collins SR Durant 54.52 -
20 Kaleb Harden SR Hillsborough 54.74 -
21 Justice Goff SR King 54.87 -
22 Eric Romo SR Plant 55.03 -
23 Javon Ashley SR Blake 55.20 -
24 Alex Parkman FR Wiregrass Ranch 55.25 -
25 Jerimiah Fountain SR Jefferson 55.28 -
26 Jacob Dayan SR Robinson 55.36 -
27 Alex Stavrou SO Sickles 55.42 -
28 Monroe Parks SR Freedom (Tampa) 55.46 -
29 Zacc Knighton SR Chamberlain 55.46 -
30 Kiezavion Lewis JR Armwood 55.64 -
31 Matthew Durrance SO George Steinbrenner 55.70 -
32 Essmal Reed SO Kathleen 55.81 -
33 Walter White JR Lennard 55.82 -
34 John Douglass JR George Steinbrenner 56.14 -
35 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 56.16 -
36 Ryan Flores SR Forest 56.49 -
37 Jaharie Mcphee JR Middleton 56.50 -
38 Jeremiah Exceus FR East Bay 56.73 -
39 DeJuan Callwood SO Leto 56.80 -
40 Emery Babb SR Alonso 56.88 -
41 Timothy Lende SR King 56.89 -
42 Brendon Kang SR Wharton 57.26 -
43 Neil Rupani SR Wiregrass Ranch 57.45 -
44 Ayo Sotonwa FR Bell Creek 57.55 -
45 Jaden Fisher FR Bell Creek 57.62 -
46 Robert Harrison JR Chamberlain 57.76 -
47 Nicholas Kernan SR Forest 57.94 -
48 John Hibbard FR Lecanto 58.17 -
49 Max Karp JR Durant 58.19 -
50 Keon Smith-Davis SR Blake 58.20 -
51 Mehki Jackson SO Kathleen 58.34 -
52 Ulysses Brown JR Blake 58.35 -
53 Clinton Sims SR Bloomingdale 58.45 -
54 Jaiden Gappy FR Durant 58.66 -
55 Vance Dimmick SO Plant 58.80 -
56 Tyson Martin SO Gaither 58.87 -
57 Denny Santiago JR Leto 59.10 -
58 Rashad Jackson SO Middleton 59.20 -
59 Marvin Jones SO Wharton 59.24 -
60 Luis Aponte JR Armwood 59.53 -
61 Demetrious Lewis SO Lennard 1:00.20 -
62 Colby Easterlin SO Sickles 1:00.62 -
63 Jai'ren Hadley FR Bell Creek 1:01.76 -
64 Daniel Alejandro FR Bloomingdale 1:01.97 -
65 Tyson Mickie JR Jefferson 1:02.06 -
66 Julio Plata JR Middleton 1:02.13 -
67 Mason Rhody FR Bloomingdale 1:04.21 -
68 Austin Johnson SO Spoto 1:06.62 -
69 Ishmael Diaz JR Chamberlain 1:07.31 -
70 Ziad Diaz FR Leto 1:09.51 -
  Coltin Pizzio FR Leto DNF   
  Jaden Serrano JR Alonso DNS   
  Kenyan Register FR Kathleen DNS   
  Marc Martinez SO Alonso DNS   
  Azavier Mcneill SO Sickles DNS   
  Ronan Willey JR Strawberry Crest DNS   
  Kenny Monterosso FR Strawberry Crest DNS   
  Dion Jackson FR Armwood DNS   
  Koy Callins FR Plant City DNS   
  Devin Ingles FR Riverview DNS   
  William Ingles FR Riverview DNS   
  Jacob Colen JR Wharton DNS   
  Rudy Edouard SR Brandon DNS   
  Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch DNS   
  Corbin Bush FR Newsome DNS   
  Jimmy Lanier JR Newsome DNS   
  Jean Pierre Belzi JR Freedom (Tampa) DNS   
  Dexter Caldwell JR Robinson DNS   
  Jonathan Joyner Senior Robinson DNS   
  Jariyah Sawyer FR Robinson DNS   
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jameson Miller SR George Steinbrenner 49.18 10
2 Trenton Ware SR Tampa Bay Tech 50.56 8
3 Elijah Gant SO Lennard 50.78 6
4 Okechukwu Nkwocha SR Lecanto 52.67 5
6 Angel Mendoza-Bayron SO Hillsborough 52.72 3
9 Kaleil Allen SR Bell Creek 53.33 -
  Coltin Pizzio FR Leto DNF   
  Jaden Serrano JR Alonso DNS   
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 Nicolas Lende SO King 52.69 4
7 Michael Bradford SR Newsome 53.10 2
8 Vance Ruiz SO Lecanto 53.28 1
10 Sean Brown SR Armwood 53.49 -
11 Alexis Evina JR Middleton 53.54 -
41 Timothy Lende SR King 56.89 -
57 Denny Santiago JR Leto 59.10 -
  Rudy Edouard SR Brandon DNS   
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Mark Hart II SR Strawberry Crest 53.70 -
13 Mark Griffiths SR Plant 53.86 -
16 Kairon Hampton JR Tampa Bay Tech 54.20 -
18 Nash Robinson SR Wharton 54.23 -
31 Matthew Durrance SO George Steinbrenner 55.70 -
56 Tyson Martin SO Gaither 58.87 -
  Corbin Bush FR Newsome DNS   
  Jimmy Lanier JR Newsome DNS   
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Justin Kernan SO Forest 53.87 -
32 Essmal Reed SO Kathleen 55.81 -
35 Giovanni Hunter SO Freedom (Tampa) 56.16 -
50 Keon Smith-Davis SR Blake 58.20 -
52 Ulysses Brown JR Blake 58.35 -
  Ronan Willey JR Strawberry Crest DNS   
  Anthony Burgos SO Wiregrass Ranch DNS   
  Jariyah Sawyer FR Robinson DNS   
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
20 Kaleb Harden SR Hillsborough 54.74 -
21 Justice Goff SR King 54.87 -
22 Eric Romo SR Plant 55.03 -
23 Javon Ashley SR Blake 55.20 -
24 Alex Parkman FR Wiregrass Ranch 55.25 -
26 Jacob Dayan SR Robinson 55.36 -
51 Mehki Jackson SO Kathleen 58.34 -
  Jean Pierre Belzi JR Freedom (Tampa) DNS   
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
17 Jeremiah Brown SR Tampa Bay Tech 54.23 -
28 Monroe Parks SR Freedom (Tampa) 55.46 -
29 Zacc Knighton SR Chamberlain 55.46 -
30 Kiezavion Lewis JR Armwood 55.64 -
36 Ryan Flores SR Forest 56.49 -
38 Jeremiah Exceus FR East Bay 56.73 -
43 Neil Rupani SR Wiregrass Ranch 57.45 -
48 John Hibbard FR Lecanto 58.17 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
27 Alex Stavrou SO Sickles 55.42 -
33 Walter White JR Lennard 55.82 -
34 John Douglass JR George Steinbrenner 56.14 -
37 Jaharie Mcphee JR Middleton 56.50 -
46 Robert Harrison JR Chamberlain 57.76 -
47 Nicholas Kernan SR Forest 57.94 -
61 Demetrious Lewis SO Lennard 1:00.20 -
  Kenny Monterosso FR Strawberry Crest DNS   
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
42 Brendon Kang SR Wharton 57.26 -
44 Ayo Sotonwa FR Bell Creek 57.55 -
45 Jaden Fisher FR Bell Creek 57.62 -
55 Vance Dimmick SO Plant 58.80 -
60 Luis Aponte JR Armwood 59.53 -
63 Jai'ren Hadley FR Bell Creek 1:01.76 -
66 Julio Plata JR Middleton 1:02.13 -
  Azavier Mcneill SO Sickles DNS   
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
58 Rashad Jackson SO Middleton 59.20 -
59 Marvin Jones SO Wharton 59.24 -
67 Mason Rhody FR Bloomingdale 1:04.21 -
68 Austin Johnson SO Spoto 1:06.62 -
69 Ishmael Diaz JR Chamberlain 1:07.31 -
  Devin Ingles FR Riverview DNS   
  Jacob Colen JR Wharton DNS   
  Kenyan Register FR Kathleen DNS   
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
39 DeJuan Callwood SO Leto 56.80 -
54 Jaiden Gappy FR Durant 58.66 -
62 Colby Easterlin SO Sickles 1:00.62 -
64 Daniel Alejandro FR Bloomingdale 1:01.97 -
65 Tyson Mickie JR Jefferson 1:02.06 -
70 Ziad Diaz FR Leto 1:09.51 -
  Dion Jackson FR Armwood DNS   
  Jonathan Joyner Senior Robinson DNS   
Boys' 400 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Jadayan Collins SR Durant 54.52 -
25 Jerimiah Fountain SR Jefferson 55.28 -
40 Emery Babb SR Alonso 56.88 -
49 Max Karp JR Durant 58.19 -
53 Clinton Sims SR Bloomingdale 58.45 -
  Dexter Caldwell JR Robinson DNS   
  Marc Martinez SO Alonso DNS   
Boys' 400 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Joevon Turner JR Jefferson 53.88 -
  Koy Callins FR Plant City DNS   
  William Ingles FR Riverview DNS