March 2, 2019
|
Montverde Academy - Montverde, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Angel Vicioso SR Oviedo 4:19.48 10
2 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 4:42.67 8
3 Ethan Wattles SO International Community 4:42.99 6
4 Corey Couples SR Leesburg 4:47.81 5
5 Andrew Aziz JR Montverde Academy 4:55.24 4
6 Jack Campbell SO Oviedo 4:55.78 3
7 Ashton Fields SO Oviedo 4:57.11 2
8 Tristan Fratello SO St. John Lutheran 4:57.35 1
9 Adams Hernandez JR Cypress Creek 4:57.43 -
10 Julian Bautista FR St. Francis 4:58.80 -
11 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 4:59.36 -
12 Ben Scott SR St. Francis 4:59.69 -
13 Seth Adams SO Villages 4:59.71 -
14 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 5:07.39 -
15 Brock Money SO Leesburg 5:09.47 -
16 Thomas Tyler FR Citrus 5:11.38 -
17 Jack Muir FR St. Francis 5:14.44 -
18 Andrew Tufino SR Ridge Community 5:25.16 -
19 Stephen Gonzalez SR Freedom (Orlando) 5:26.24 -
20 Devon Bagby SR Ridge Community 5:28.72 -
21 Lewis Dimech SR Citrus 5:29.77 -
22 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:29.90 -
23 Heath Nailos JR Montverde Academy 5:30.05 -
24 Dain Braun FR Villages 5:30.93 -
25 Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) 5:31.62 -
26 Colin Duncan FR Oviedo 5:33.53 -
27 Antonio Sarabia JR St. Francis 5:34.24 -
28 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 5:37.99 -
29 Andrew Nyland 7 Foundation Academy 5:51.36 -
30 Rosendo Tovar SR Leesburg 5:53.85 -
31 Lane McDonald JR Lake Weir 5:58.10 -
32 Daniel Rocha SO Freedom (Orlando) 6:09.09 -
33 Zach Long SO Foundation Academy 6:11.38 -
34 David Sykes JR Villages 6:12.43 -
35 Franciois Roosseau SO Leesburg 6:16.24 -
36 Josh Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) 6:24.11 -
37 Mitchell Bell JR Villages 6:25.40 -
38 Jack Gardner FR Citrus 6:28.45 -
39 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 6:40.25 -
  Alexander Maloy FR Cypress Creek DNS   
  Nicholas Hauck FR Windermere Prep DNS   
  Maximo Peralta FR Cypress Creek DNS   
  Jacob Hensley SR Citrus DNS   
  Josh Negron SO Lake Weir DNS   
  Sebastian Deleon SR Mount Dora Christian DNS   
  Ron Benbassat SO Windermere Prep DNS   
  Juanito Moreno JR Ridge Community DNS   
  Colton Cardwell 8 Montverde Academy DNS   
  Nicholas O'Donnell JR Freedom (Orlando) DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
2 Esdras Camacho SR Master's Academy (Oviedo) 4:42.67 8
3 Ethan Wattles SO International Community 4:42.99 6
4 Corey Couples SR Leesburg 4:47.81 5
5 Andrew Aziz JR Montverde Academy 4:55.24 4
6 Jack Campbell SO Oviedo 4:55.78 3
8 Tristan Fratello SO St. John Lutheran 4:57.35 1
9 Adams Hernandez JR Cypress Creek 4:57.43 -
10 Julian Bautista FR St. Francis 4:58.80 -
11 Nikolas Gibson SO Mount Dora Christian 4:59.36 -
13 Seth Adams SO Villages 4:59.71 -
14 Jonah Woodbine SO Master's Academy (Oviedo) 5:07.39 -
15 Brock Money SO Leesburg 5:09.47 -
16 Thomas Tyler FR Citrus 5:11.38 -
17 Jack Muir FR St. Francis 5:14.44 -
18 Andrew Tufino SR Ridge Community 5:25.16 -
20 Devon Bagby SR Ridge Community 5:28.72 -
22 Ashton Lopez FR Ridge Community 5:29.90 -
24 Dain Braun FR Villages 5:30.93 -
27 Antonio Sarabia JR St. Francis 5:34.24 -
30 Rosendo Tovar SR Leesburg 5:53.85 -
  Jacob Hensley SR Citrus DNS   
  Josh Negron SO Lake Weir DNS   
  Sebastian Deleon SR Mount Dora Christian DNS   
  Colton Cardwell 8 Montverde Academy DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Angel Vicioso SR Oviedo 4:19.48 10
7 Ashton Fields SO Oviedo 4:57.11 2
12 Ben Scott SR St. Francis 4:59.69 -
19 Stephen Gonzalez SR Freedom (Orlando) 5:26.24 -
21 Lewis Dimech SR Citrus 5:29.77 -
23 Heath Nailos JR Montverde Academy 5:30.05 -
25 Michael Daher FR Master's Academy (Oviedo) 5:31.62 -
26 Colin Duncan FR Oviedo 5:33.53 -
28 Cooper Shaban 7 Montverde Academy 5:37.99 -
29 Andrew Nyland 7 Foundation Academy 5:51.36 -
31 Lane McDonald JR Lake Weir 5:58.10 -
32 Daniel Rocha SO Freedom (Orlando) 6:09.09 -
33 Zach Long SO Foundation Academy 6:11.38 -
34 David Sykes JR Villages 6:12.43 -
35 Franciois Roosseau SO Leesburg 6:16.24 -
36 Josh Wilbanks SO Master's Academy (Oviedo) 6:24.11 -
37 Mitchell Bell JR Villages 6:25.40 -
38 Jack Gardner FR Citrus 6:28.45 -
39 Benjamin Elliston SO Foundation Academy 6:40.25 -
  Nicholas O'Donnell JR Freedom (Orlando) DNS   
  Juanito Moreno JR Ridge Community DNS   
  Maximo Peralta FR Cypress Creek DNS   
  Alexander Maloy FR Cypress Creek DNS   
  Nicholas Hauck FR Windermere Prep DNS   
  Ron Benbassat SO Windermere Prep DNS