March 2, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anna Sentner JR George Jenkins 5:27.28 10
2 Isabell Miller FR George Jenkins 5:41.05 8
3 Sophie Valenti SR Lakeland 5:41.10 6
4 Alexis Hill SR East Ridge 5:44.78 5
5 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:47.01 4
6 Reagan Parks JR East Ridge 5:49.28 3
7 Viktorya Manno JR George Jenkins 5:50.03   
8 Emma McLaughlin SR Tampa Bay HEAT 5:56.48 2
9 Sage Koury SO George Jenkins 6:02.47   
10 Cassidy Carroll SR East Ridge 6:04.47 1
11 Bella Blind FR Winter Haven 6:11.97 -
12 Lauren Musselman SR George Jenkins 6:12.41 -
13 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 6:23.23 -
14 Megan Miller FR McKeel 6:25.52 -
15 Mackenzie Hill SO East Ridge 6:29.57 -
16 Rebekah Haddad FR Tampa Bay HEAT 6:35.26 -
17 Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:40.85 -
18 Carli Spivey SO McKeel 6:42.19 -
19 Ava Hacker 8 McKeel 6:42.73 -
20 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 6:42.97 -
21 Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy 6:44.19 -
22 Caitlin Maguire SR George Jenkins 6:49.73 -
23 Kareli Plata SR Hardee 6:55.14 -
24 Gladys Cortez JR Lake Region 6:55.64 -
25 Linda Giron JR East Ridge 6:57.77 -
26 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 6:59.32 -
27 Ruby Eller JR Haines City 7:01.19 -
28 Samixha Karki SR George Jenkins 7:05.40 -
29 Taya Cook 7 Tampa Bay HEAT 7:09.68 -
30 Lydia Cline JR George Jenkins 7:16.52 -
31 Rebecca Fallaw 8 McKeel 7:18.76 -
32 Lilliana Ramos JR George Jenkins 7:19.24 -
33 Erica Tateishi FR George Jenkins 7:20.64 -
34 Amy Gutierrez SO Hardee 7:22.26 -
35 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:22.99 -
36 Ellie Baker FR George Jenkins 7:24.26 -
37 Elizabeth Solomon JR McKeel 7:24.56 -
38 Torrie Dunn FR George Jenkins 7:24.77 -
39 Marta Fernandez SO East Ridge 7:27.61 -
40 Sydney Ivey SR Mulberry 7:35.18 -
41 Crystal Mungin SR Bartow 7:45.30 -
42 Monalisa Validum SO Liberty 7:45.32 -
43 Isabella Almeida SO Bartow 7:47.00 -
44 Arelyana Galvan SO East Ridge 7:48.82 -
45 Asia Williams FR Auburndale 8:09.43 -
  Luz Vazquez- Hernandez SO Mulberry DNS   
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Karina Sanchez JR Lake Region DNS   
  Edith Salazar FR Mulberry DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS   
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNS   
  Kya Cadieu JR Auburndale DNS   
  Maddie Lazenby SO McKeel DNS   
Girls' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Anna Sentner JR George Jenkins 5:27.28 10
2 Isabell Miller FR George Jenkins 5:41.05 8
3 Sophie Valenti SR Lakeland 5:41.10 6
4 Alexis Hill SR East Ridge 5:44.78 5
5 Kaleigh Malick FR George Jenkins 5:47.01 4
6 Reagan Parks JR East Ridge 5:49.28 3
7 Viktorya Manno JR George Jenkins 5:50.03   
8 Emma McLaughlin SR Tampa Bay HEAT 5:56.48 2
9 Sage Koury SO George Jenkins 6:02.47   
10 Cassidy Carroll SR East Ridge 6:04.47 1
11 Bella Blind FR Winter Haven 6:11.97 -
12 Lauren Musselman SR George Jenkins 6:12.41 -
13 Kaitlynn Brandeberry SO Hardee 6:23.23 -
14 Megan Miller FR McKeel 6:25.52 -
15 Mackenzie Hill SO East Ridge 6:29.57 -
16 Rebekah Haddad FR Tampa Bay HEAT 6:35.26 -
17 Karimar Pretto JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 6:40.85 -
18 Carli Spivey SO McKeel 6:42.19 -
20 Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy 6:42.97 -
25 Linda Giron JR East Ridge 6:57.77 -
29 Taya Cook 7 Tampa Bay HEAT 7:09.68 -
  Karina Sanchez JR Lake Region DNS   
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNS   
  Kya Cadieu JR Auburndale DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Girls' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
19 Ava Hacker 8 McKeel 6:42.73 -
21 Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy 6:44.19 -
22 Caitlin Maguire SR George Jenkins 6:49.73 -
23 Kareli Plata SR Hardee 6:55.14 -
24 Gladys Cortez JR Lake Region 6:55.64 -
26 Hannia Guerrero Hernandez JR Auburndale 6:59.32 -
27 Ruby Eller JR Haines City 7:01.19 -
28 Samixha Karki SR George Jenkins 7:05.40 -
30 Lydia Cline JR George Jenkins 7:16.52 -
31 Rebecca Fallaw 8 McKeel 7:18.76 -
32 Lilliana Ramos JR George Jenkins 7:19.24 -
33 Erica Tateishi FR George Jenkins 7:20.64 -
34 Amy Gutierrez SO Hardee 7:22.26 -
35 Sydney Slagel JR Winter Haven 7:22.99 -
36 Ellie Baker FR George Jenkins 7:24.26 -
37 Elizabeth Solomon JR McKeel 7:24.56 -
38 Torrie Dunn FR George Jenkins 7:24.77 -
39 Marta Fernandez SO East Ridge 7:27.61 -
40 Sydney Ivey SR Mulberry 7:35.18 -
41 Crystal Mungin SR Bartow 7:45.30 -
42 Monalisa Validum SO Liberty 7:45.32 -
43 Isabella Almeida SO Bartow 7:47.00 -
44 Arelyana Galvan SO East Ridge 7:48.82 -
45 Asia Williams FR Auburndale 8:09.43 -
  Maddie Lazenby SO McKeel DNS   
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Luz Vazquez- Hernandez SO Mulberry DNS   
  Edith Salazar FR Mulberry DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS