March 2, 2019
|
George Jenkins - Lakeland, FL
|
Timing: Elite Timing

Girls' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isabelle Jester SR Sarasota 2:29.31 10
2 Kaleigh Malick FR George Jenkins 2:32.98 8
3 Emma Nales-Torchio 8 McKeel 2:33.35 6
4 Kasumi Wade SO Sarasota 2:33.93 5
5 Hope Marchelletta SR McKeel 2:35.69 4
6 Wislande Pierre-Louis SR Lake Region 2:36.41 3
7 Dashane Medina SR Lake Wales 2:37.74 2
8 Isabell Miller FR George Jenkins 2:38.76 1
9 April James SR Lake Region 2:39.00 -
10 Lauren Musselman SR George Jenkins 2:40.12 -
11 Megan Miller FR McKeel 2:50.79 -
12 Maria Manosalva JR Auburndale 2:50.80 -
13 Aisjah Hunter SO Lake Region 2:52.44 -
14 Sydney Harrington FR Lakeland 2:56.21 -
15 LaDale Eaves JR George Jenkins 2:56.50 -
16 Aria Mcdaniels SR Haines City 2:57.40 -
17 Rachel Knazavich JR Tampa Bay HEAT 2:58.06 -
18 Adriana Mier FR Hardee 2:58.67 -
19 Arianna Reliford FR Auburndale 2:59.60 -
20 Jessica Lake JR George Jenkins 3:00.10 -
21 Shontel Dove JR George Jenkins 3:01.70 -
22 Airon Rhoden SR Bartow 3:01.90 -
23 Abigail Wood FR George Jenkins 3:03.30 -
24 Krystalyn Sanchez SO Lake Region 3:06.00 -
25 Linda Giron JR East Ridge 3:07.00 -
26 Samixha Karki SR George Jenkins 3:07.20 -
27 Caitlin Maguire SR George Jenkins 3:08.90 -
28 Tyler Moseley SR Hardee 3:10.71 -
29 Alexis Grayson FR Winter Haven 3:14.30 -
30 Allie Earl FR Tampa Bay HEAT 3:20.58 -
31 Ruby Eller JR Haines City 3:21.00 -
32 Stella Hogan FR Vanguard (LW) 3:23.42 -
33 Amy Gutierrez SO Hardee 3:23.94 -
34 Lilliana Ramos JR George Jenkins 3:24.44 -
35 Marta Fernandez SO East Ridge 3:25.80 -
36 Erica Tateishi FR George Jenkins 3:26.70 -
37 Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:27.00 -
38 Lydia Cline JR George Jenkins 3:28.70 -
39 Amelia Keriazes SO Lakeland 3:29.25 -
40 Ellie Baker FR George Jenkins 3:29.66 -
41 Samantha Leslie FR Lakeland 3:30.95 -
42 Arelyana Galvan SO East Ridge 3:32.50 -
43 Torrie Dunn FR George Jenkins 3:36.32 -
44 Bailey Roger SO Tampa Bay HEAT 3:41.40 -
45 Delena Cook SR Tampa Bay HEAT 3:43.31 -
46 Samantha Lebrun JR Haines City 3:55.40 -
47 Grace Davenport JR Tampa Bay HEAT 3:58.34 -
48 Brandy Strine SO Oasis Christian Academy 4:02.18 -
  Tatiana Mier JR Hardee DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Deilanys Denizard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy DNS   
  Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy DNS   
  Emma McLaughlin SR Tampa Bay HEAT DNS   
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNS   
  Isabelle Aycock SO Lakeland DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
  Madeline Espina-Luke FR Mulberry DNS   
  Celeste Carrasquillo FR East Ridge DNS   
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Karina Sanchez JR Lake Region DNS   
  Monalisa Validum SO Liberty DNS   
  Jomarie Johnson SR Haines City DNS   
Girls' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Isabelle Jester SR Sarasota 2:29.31 10
2 Kaleigh Malick FR George Jenkins 2:32.98 8
3 Emma Nales-Torchio 8 McKeel 2:33.35 6
4 Kasumi Wade SO Sarasota 2:33.93 5
5 Hope Marchelletta SR McKeel 2:35.69 4
6 Wislande Pierre-Louis SR Lake Region 2:36.41 3
8 Isabell Miller FR George Jenkins 2:38.76 1
9 April James SR Lake Region 2:39.00 -
10 Lauren Musselman SR George Jenkins 2:40.12 -
11 Megan Miller FR McKeel 2:50.79 -
17 Rachel Knazavich JR Tampa Bay HEAT 2:58.06 -
18 Adriana Mier FR Hardee 2:58.67 -
  Morgan Brake 8 Geneva Classical Academy DNS   
  Loreine Marrero Aquino SR Mulberry DNS   
  Emma McLaughlin SR Tampa Bay HEAT DNS   
  Brianna Torres JR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
Girls' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Maria Manosalva JR Auburndale 2:50.80 -
15 LaDale Eaves JR George Jenkins 2:56.50 -
16 Aria Mcdaniels SR Haines City 2:57.40 -
19 Arianna Reliford FR Auburndale 2:59.60 -
20 Jessica Lake JR George Jenkins 3:00.10 -
21 Shontel Dove JR George Jenkins 3:01.70 -
22 Airon Rhoden SR Bartow 3:01.90 -
23 Abigail Wood FR George Jenkins 3:03.30 -
24 Krystalyn Sanchez SO Lake Region 3:06.00 -
25 Linda Giron JR East Ridge 3:07.00 -
26 Samixha Karki SR George Jenkins 3:07.20 -
27 Caitlin Maguire SR George Jenkins 3:08.90 -
29 Alexis Grayson FR Winter Haven 3:14.30 -
31 Ruby Eller JR Haines City 3:21.00 -
35 Marta Fernandez SO East Ridge 3:25.80 -
36 Erica Tateishi FR George Jenkins 3:26.70 -
37 Alissa Gomez JR Tohopekaliga (Kissimmeee) 3:27.00 -
38 Lydia Cline JR George Jenkins 3:28.70 -
42 Arelyana Galvan SO East Ridge 3:32.50 -
44 Bailey Roger SO Tampa Bay HEAT 3:41.40 -
  Karina Sanchez JR Lake Region DNS   
  Abigail Guarnieri FR Geneva Classical Academy DNS   
  Deilanys Denizard SR Tohopekaliga (Kissimmeee) DNS   
  Tatiana Mier JR Hardee DNS   
Girls' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Dashane Medina SR Lake Wales 2:37.74 2
13 Aisjah Hunter SO Lake Region 2:52.44 -
14 Sydney Harrington FR Lakeland 2:56.21 -
28 Tyler Moseley SR Hardee 3:10.71 -
30 Allie Earl FR Tampa Bay HEAT 3:20.58 -
32 Stella Hogan FR Vanguard (LW) 3:23.42 -
33 Amy Gutierrez SO Hardee 3:23.94 -
34 Lilliana Ramos JR George Jenkins 3:24.44 -
39 Amelia Keriazes SO Lakeland 3:29.25 -
40 Ellie Baker FR George Jenkins 3:29.66 -
41 Samantha Leslie FR Lakeland 3:30.95 -
43 Torrie Dunn FR George Jenkins 3:36.32 -
45 Delena Cook SR Tampa Bay HEAT 3:43.31 -
46 Samantha Lebrun JR Haines City 3:55.40 -
47 Grace Davenport JR Tampa Bay HEAT 3:58.34 -
48 Brandy Strine SO Oasis Christian Academy 4:02.18 -
  Monalisa Validum SO Liberty DNS   
  Paula Exantus SR Liberty DNS   
  Celeste Carrasquillo FR East Ridge DNS   
  Madeline Espina-Luke FR Mulberry DNS   
  Jomarie Johnson SR Haines City DNS   
  Almarelis Garcia SO Mulberry DNS   
  Olivia Ayers FR Oasis Christian Academy DNS   
  Isabelle Aycock SO Lakeland DNS