February 18, 2019
|
Showalter Field - Winter Park, FL

Girls' 300 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alexis Devlin JR Winter Park 47.93 51.29 53.69 37.39 35.95 10
2 Yvanna Bollange JR West Orange 49.40 56.81 47.92 54.84 55.83 8
3 Gabrielle Brice SR Edgewater 49.54 41.12 1:02.92 47.07 36.17 6
4 Joya Jackson SO Jones 49.90 35.93 58.39 1:03.88 40.42 5
5 Cairah Riley SO Olympia 50.29 52.81 1:03.37 49.29 47.78 4
6 Jaelyn Wilson SR Jones 50.37 40.30 39.80 40.80 55.41 3
7 Yvonika Auguste JR West Orange 50.81 57.42 42.18 1:00.98 59.96 2
8 Kiona Clelland-Goddard SR Lyman 51.25 59.97 55.87 1:06.63 44.08 1
9 Aysha Miller SO Olympia 51.50 51.50 45.84 42.75 37.08 -
10 Aaliyah Vasquez JR Colonial 51.77 51.26 38.83 54.88 42.46 -
11 Zaniyah Bryant-Berry JR Winter Park 51.81 52.85 55.96 51.81 1:05.80 -
12 Elle Erikson SR Lake Mary 52.84 37.52 1:04.47 53.37 56.54 -
13 Essence Harris SR Jones 53.08 50.43 1:01.05 1:03.70 52.55 -
14 Stephanie Colon SR University (Orlando) 53.42 1:00.90 58.77 43.81 1:08.92 -
15 Carolyn Kelley JR Viera 53.80 39.82 41.97 1:07.25 1:08.33 -
16 Dominique DaCosta-Moore JR Olympia 53.81 41.98 40.90 1:07.80 1:04.58 -
17 Hailey Fowler FR Apopka 55.37 47.62 1:09.22 1:04.79 47.62 -
18 Yrlene Dorvil SO Palm Beach Central 55.46 53.80 1:06.00 1:04.34 48.25 -
19 Ashley Flag FR Lake Mary 55.60 57.83 1:03.94 58.94 1:04.50 -
20 Lilian Doghor SO University (Orlando) 56.51 55.38 1:07.25 48.60 58.21 -
21 Emily Gagliardi SO Lake Mary 58.32 56.57 1:14.65 55.41 1:03.57 -
22 Beonni Smith SR East River 58.52 1:12.57 1:14.32 43.31 56.77 -
23 Tunisia Syphax SR Ocoee 59.04 52.55 1:16.76 1:11.44 49.01 -
24 Ja Myra Freeman FR Edgewater 59.37 51.66 1:02.94 1:07.69 42.75 -
25 Justina Fiumara SR Lake Howell 59.79 1:02.19 1:02.78 43.05 43.65 -
26 Mallory White JR Winter Park 1:00.50 1:12.00 1:07.76 1:05.34 43.56 -
27 Laura Eronomous SO Palm Beach Central 1:01.35 1:16.08 50.31 50.31 48.47 -
28 NICOLE TASMAN SO Titusville 1:02.26 59.15 1:09.11 49.19 1:20.94 -
29 Keyresia Sealy SO Edgewater 1:02.72 1:09.00 45.79 1:07.11 50.18 -
30 Kaydine Forbes JR Ocoee 1:02.76 1:19.71 59.00 59.00 52.72   
31 Elecia Vera JR University (OC) 1:03.25 55.03 1:10.84 55.66 1:05.15 -
32 Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:07.13 1:17.87 1:23.92 1:00.42 55.72 -
33 Vivienne Merk FR University (OC) 1:07.14 54.39 1:03.12 1:20.57 1:22.59 -
34 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 1:08.32 1:18.57 1:27.45 58.76 1:14.47 -
35 Arianna Pichardo FR East River 1:12.05 1:12.77 1:03.41 1:23.58 1:30.07 -
  Julianna Kern SO Apopka DNS DNS DNS DNS DNS   
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
  Ka’ela Smith SO University (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Briahna Martin SO University (OC) DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alexis Devlin JR Winter Park 52.25 58.48 56.56 58.96 57.04 47.93 34.03 10
2 Yvanna Bollange JR West Orange 58.79 1:01.26 41.99 45.45 1:02.25 49.40 42.49 8
3 Gabrielle Brice SR Edgewater 43.10 43.10 1:03.42 40.13 41.62 49.54 41.12 6
4 Joya Jackson SO Jones 57.39 50.40 53.40 48.41 41.92 49.90 36.43 5
7 Yvonika Auguste JR West Orange 37.10 44.21 42.18 56.40 59.96 50.81 35.57 2
8 Kiona Clelland-Goddard SR Lyman 1:05.09 1:06.12 43.05 36.39 44.59 51.25 59.97 1
10 Aaliyah Vasquez JR Colonial 56.43 40.38 39.87 44.01 55.40 51.77 56.43 -
12 Elle Erikson SR Lake Mary 50.20 1:00.77 1:07.64 54.43 45.97 52.84 58.13 -
Girls' 300 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Cairah Riley SO Olympia 50.29 42.25 1:04.38 38.22 36.72 4
6 Jaelyn Wilson SR Jones 50.37 35.26 45.34 52.39 42.82 3
9 Aysha Miller SO Olympia 51.50 1:00.77 36.57 48.41 50.99 -
11 Zaniyah Bryant-Berry JR Winter Park 51.81 1:04.77 53.37 36.27 54.92 -
13 Essence Harris SR Jones 53.08 44.06 1:01.58 51.49 47.78 -
22 Beonni Smith SR East River 58.52 45.06 1:12.57 45.65 53.84 -
27 Laura Eronomous SO Palm Beach Central 1:01.35 52.15 46.63 1:00.13 46.63 -
  Yessmary Rodriguez SO Colonial DNS DNS DNS DNS DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
14 Stephanie Colon SR University (Orlando) 53.42 -
17 Hailey Fowler FR Apopka 55.37 -
23 Tunisia Syphax SR Ocoee 59.04 -
26 Mallory White JR Winter Park 1:00.50 -
29 Keyresia Sealy SO Edgewater 1:02.72 -
30 Kaydine Forbes JR Ocoee 1:02.76   
  Briahna Martin SO University (OC) DNS   
  Julianna Kern SO Apopka DNS   
Girls' 300 Hurdles Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
16 Dominique DaCosta-Moore JR Olympia 53.81 52.74 38.21 -
18 Yrlene Dorvil SO Palm Beach Central 55.46 55.46 1:10.44 -
19 Ashley Flag FR Lake Mary 55.60 53.38 51.16 -
21 Emily Gagliardi SO Lake Mary 58.32 1:12.32 57.74 -
25 Justina Fiumara SR Lake Howell 59.79 1:08.76 1:12.95 -
32 Jaylin Mcfarrin SO South Lake 1:07.13 50.35 1:13.85 -
33 Vivienne Merk FR University (OC) 1:07.14 1:09.83 1:07.82 -
34 Lirisha Corcino Millan SO Lake Howell 1:08.32 1:12.42 1:15.16 -
Girls' 300 Hurdles Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Carolyn Kelley JR Viera 51.65 51.65 53.80 1:05.10 57.57 47.89 45.20 -
20 Lilian Doghor SO University (Orlando) 1:02.17 1:00.47 56.51 1:08.95 46.34 1:11.21 46.91 -
24 Ja Myra Freeman FR Edgewater 1:16.59 57.00 59.37 54.62 1:07.09 1:17.19 1:03.53 -
28 NICOLE TASMAN SO Titusville 1:06.00 57.28 1:02.26 49.81 1:03.51 1:20.94 1:19.70 -
31 Elecia Vera JR University (OC) 1:05.78 53.13 1:03.25 1:15.90 50.60 1:02.62 45.54 -
35 Arianna Pichardo FR East River 1:25.74 1:07.01 1:12.05 1:23.58 59.08 1:02.69 1:26.46 -
  Ka’ela Smith SO University (Orlando) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS