February 22, 2019
|
Lake Highland Prep - Orlando, FL
|
Timing: Elite Timing

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Diego Rivera SR Timber Creek 2:00.95 10
2 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:01.57 8
3 Adam Mastrobouno SR Hagerty 2:05.86 6
4 Luke Metcalf SR Bishop Moore 2:06.36 5
5 David Manning JR Trinity Prep 2:06.41 4
6 Justin McClure SR Timber Creek 2:09.10 3
7 Corbin Goodyear SR Bishop Moore 2:09.65 2
8 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 2:10.05 1
9 Samuel Reed SO South Sumter 2:10.13 -
10 Andra Hart SR South Sumter 2:10.46 -
11 Timothy Maynard SR Astronaut 2:11.01 -
12 Izaiah Burgos JR Timber Creek 2:12.84 -
13 Devon Schimbeno JR Lake Highland Prep 2:13.39 -
14 Ephraim Drennan JR Tavares 2:13.65 -
15 Nick Carpenter FR Trinity Prep 2:14.24 -
16 Matthew Ahl FR Trinity Prep 2:14.82 -
17 Brandon Mchugh JR Astronaut 2:15.25 -
18 Miles Drennan FR Tavares 2:17.88 -
19 Reagan Eastlick FR Hagerty 2:18.57 -
20 Tate Machinski JR Montverde Academy 2:19.15 -
21 Kenan Collignon JR Tavares 2:19.30 -
22 Malachai Mercado JR Winter Springs 2:20.89 -
23 Luke Hedrick SO Bishop Moore 2:21.06 -
24 Ronald Hayes SR Winter Springs 2:21.46 -
25 Harris Kahn JR Seminole (Sanford) 2:22.06 -
26 Jacob Smith SO Hagerty 2:23.50 -
27 Bryce Gottschalk JR Lake Highland Prep 2:23.75 -
28 Jacob Friend JR Seminole (Sanford) 2:23.80 -
29 Andrew Aziz JR Montverde Academy 2:24.67 -
30 William Cook SO Montverde Academy 2:25.67 -
31 Jaden Seamen SO Astronaut 2:26.12 -
32 Nick Shafer SO Geneva School 2:28.22 -
33 Jarrett Brodrecht SO Geneva School 2:32.72 -
34 Ohm Patel SO South Sumter 2:33.29 -
35 Khyle Anderson FR Winter Springs 2:47.36 -
  Martin White SO Geneva School DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Diego Rivera SR Timber Creek 2:00.95 10
2 Isaac Jacobs SR Lake Highland Prep 2:01.57 8
3 Adam Mastrobouno SR Hagerty 2:05.86 6
4 Luke Metcalf SR Bishop Moore 2:06.36 5
5 David Manning JR Trinity Prep 2:06.41 4
6 Justin McClure SR Timber Creek 2:09.10 3
7 Corbin Goodyear SR Bishop Moore 2:09.65 2
8 Robert Thomas SO Seminole (Sanford) 2:10.05 1
9 Samuel Reed SO South Sumter 2:10.13 -
10 Andra Hart SR South Sumter 2:10.46 -
11 Timothy Maynard SR Astronaut 2:11.01 -
12 Izaiah Burgos JR Timber Creek 2:12.84 -
13 Devon Schimbeno JR Lake Highland Prep 2:13.39 -
14 Ephraim Drennan JR Tavares 2:13.65 -
20 Tate Machinski JR Montverde Academy 2:19.15 -
21 Kenan Collignon JR Tavares 2:19.30 -
25 Harris Kahn JR Seminole (Sanford) 2:22.06 -
27 Bryce Gottschalk JR Lake Highland Prep 2:23.75 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Nick Carpenter FR Trinity Prep 2:14.24 -
16 Matthew Ahl FR Trinity Prep 2:14.82 -
17 Brandon Mchugh JR Astronaut 2:15.25 -
18 Miles Drennan FR Tavares 2:17.88 -
19 Reagan Eastlick FR Hagerty 2:18.57 -
22 Malachai Mercado JR Winter Springs 2:20.89 -
23 Luke Hedrick SO Bishop Moore 2:21.06 -
24 Ronald Hayes SR Winter Springs 2:21.46 -
26 Jacob Smith SO Hagerty 2:23.50 -
28 Jacob Friend JR Seminole (Sanford) 2:23.80 -
29 Andrew Aziz JR Montverde Academy 2:24.67 -
30 William Cook SO Montverde Academy 2:25.67 -
31 Jaden Seamen SO Astronaut 2:26.12 -
32 Nick Shafer SO Geneva School 2:28.22 -
33 Jarrett Brodrecht SO Geneva School 2:32.72 -
34 Ohm Patel SO South Sumter 2:33.29 -
35 Khyle Anderson FR Winter Springs 2:47.36 -
  Martin White SO Geneva School DNS