April 17, 2018
|
St. Cloud - St. Cloud, FL

Boys' 110 Hurdles Finals

W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Quavon Brown Senior Osceola (Kissimmee) 14.50 10
2 Damarcus Sneed Sophomore George Jenkins 15.10 8
3 Jeremiah William Senior Osceola (Kissimmee) 15.37 6
4 Jovaris Thomas Senior Ridge Community 15.60 5
5 Isaiah Mathis Senior Osceola (Kissimmee) 16.35 4
6 Tyler Ford Sophomore St. Cloud 16.69 3
7 Christian Harvey Senior George Jenkins 16.72 2
  Wyland Alleva Junior George Jenkins DNF -

Boys' 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Damarcus Sneed Sophomore George Jenkins 15.15
2 Quavon Brown Senior Osceola (Kissimmee) 15.19
3 Jeremiah William Senior Osceola (Kissimmee) 15.47
4 Wyland Alleva Junior George Jenkins 15.71
5 Jovaris Thomas Senior Ridge Community 16.07
6 Tyler Ford Sophomore St. Cloud 16.37
7 Isaiah Mathis Senior Osceola (Kissimmee) 16.56
8 Christian Harvey Senior George Jenkins 16.71
9 Isaiah Fraser Sophomore Ridge Community 16.94
10 Justin Smith Senior St. Cloud 17.59
11 Marcos Espana Senior Osceola (Kissimmee) 17.76
12 Ayomiku Adegbile Freshman St. Cloud 18.35
13 Sebastian Valenica Junior Celebration 19.26
14 Norman Swanson Sophomore Kathleen 20.30
15 Jadarrius King Senior Kathleen 21.28
16 Jose Rivera Lopez Sophomore Haines City 22.16
17 D’Shawn Buford Freshman Lakeland 22.72
  Bryan Ashley Junior George Jenkins DNF
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Quavon Brown Senior Osceola (Kissimmee) 15.19
6 Tyler Ford Sophomore St. Cloud 16.37
8 Christian Harvey Senior George Jenkins 16.71
12 Ayomiku Adegbile Freshman St. Cloud 18.35
17 D’Shawn Buford Freshman Lakeland 22.72
  Bryan Ashley Junior George Jenkins DNF
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: -0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Damarcus Sneed Sophomore George Jenkins 15.15
5 Jovaris Thomas Senior Ridge Community 16.07
7 Isaiah Mathis Senior Osceola (Kissimmee) 16.56
11 Marcos Espana Senior Osceola (Kissimmee) 17.76
14 Norman Swanson Sophomore Kathleen 20.30
16 Jose Rivera Lopez Sophomore Haines City 22.16
Boys' 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: -1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Jeremiah William Senior Osceola (Kissimmee) 15.47
4 Wyland Alleva Junior George Jenkins 15.71
9 Isaiah Fraser Sophomore Ridge Community 16.94
10 Justin Smith Senior St. Cloud 17.59
13 Sebastian Valenica Junior Celebration 19.26
15 Jadarrius King Senior Kathleen 21.28