April 13, 2018
|
Gaither HS - Tampa, FL

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myron Dace Senior King 2:00.70 10
2 Ernesto Velasquez Junior Chamberlain 2:01.93 8
3 Adrian Arano Junior Hillsborough 2:01.98 6
4 James Hodge Senior Chamberlain 2:03.74 5
5 Nicolas Lende Junior King 2:05.43 4
6 Oliver Petrillo Sophomore Jesuit (Tampa) 2:07.46 3
7 Cantia Rahming Junior Hillsborough 2:07.99 2
8 Sean Doherty Sophomore Jesuit (Tampa) 2:08.45 1
9 Andrew Bruges Junior Robinson 2:08.47 -
10 Greyson Young Senior Hillsborough 2:11.07 -
11 Connor Flynn Sophomore Jesuit (Tampa) 2:11.21 -
12 Chi Vu Junior Chamberlain 2:11.25 -
13 Cooper Palasti Sophomore Gaither 2:11.52 -
14 Ulysses Brown Sophomore Blake 2:12.07 -
15 Samuel Cartaya Junior Brandon 2:12.80 -
16 Julien Heron Junior Lennard 2:13.95 -
17 Wolfgang Louk Freshman Jesuit (Tampa) 2:14.70 -
18 Austin Prozer Junior Gaither 2:17.00 -
19 David Morales Junior Chamberlain 2:18.63 -
20 Jermaine Hayes Jr Senior Blake 2:20.03 -
21 Christopher Korloch Junior Gaither 2:20.21 -
22 AJ Damato Freshman Gaither 2:22.58 -
23 Noah Vaknin Freshman Robinson 2:22.97 -
24 Alin Joseph Freshman Tampa Bay Tech 2:24.50 -
25 Luis Aponte Sophomore Armwood 2:25.86 -
26 Jalen McClendon Freshman Blake 2:26.68 -
27 Andrew Cory Freshman Freedom (Tampa) 2:26.87 -
28 Benjamin Whinter Freshman Freedom (Tampa) 2:27.99 -
29 Xavier Thomas Junior Lennard 2:33.17 -
30 Clayton Keene Senior Lennard 2:50.14 -
  Reign Stewart Sophomore King DNF -
  Neville Sadhi Senior Tampa Bay Tech DNF -
  Sean Brown Junior Armwood DNF -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Chi Vu Junior Chamberlain 2:11.25 -
14 Ulysses Brown Sophomore Blake 2:12.07 -
16 Julien Heron Junior Lennard 2:13.95 -
17 Wolfgang Louk Freshman Jesuit (Tampa) 2:14.70 -
18 Austin Prozer Junior Gaither 2:17.00 -
19 David Morales Junior Chamberlain 2:18.63 -
20 Jermaine Hayes Jr Senior Blake 2:20.03 -
22 AJ Damato Freshman Gaither 2:22.58 -
23 Noah Vaknin Freshman Robinson 2:22.97 -
24 Alin Joseph Freshman Tampa Bay Tech 2:24.50 -
25 Luis Aponte Sophomore Armwood 2:25.86 -
26 Jalen McClendon Freshman Blake 2:26.68 -
27 Andrew Cory Freshman Freedom (Tampa) 2:26.87 -
28 Benjamin Whinter Freshman Freedom (Tampa) 2:27.99 -
29 Xavier Thomas Junior Lennard 2:33.17 -
30 Clayton Keene Senior Lennard 2:50.14 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Myron Dace Senior King 2:00.70 10
2 Ernesto Velasquez Junior Chamberlain 2:01.93 8
3 Adrian Arano Junior Hillsborough 2:01.98 6
4 James Hodge Senior Chamberlain 2:03.74 5
5 Nicolas Lende Junior King 2:05.43 4
6 Oliver Petrillo Sophomore Jesuit (Tampa) 2:07.46 3
7 Cantia Rahming Junior Hillsborough 2:07.99 2
8 Sean Doherty Sophomore Jesuit (Tampa) 2:08.45 1
9 Andrew Bruges Junior Robinson 2:08.47 -
10 Greyson Young Senior Hillsborough 2:11.07 -
11 Connor Flynn Sophomore Jesuit (Tampa) 2:11.21 -
13 Cooper Palasti Sophomore Gaither 2:11.52 -
15 Samuel Cartaya Junior Brandon 2:12.80 -
21 Christopher Korloch Junior Gaither 2:20.21 -
  Neville Sadhi Senior Tampa Bay Tech DNF -
  Reign Stewart Sophomore King DNF -
  Sean Brown Junior Armwood DNF -