April 17, 2018
|
Flagler Palm Coast - Bunnell, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 John Bear Junior Orange Park 5:18.75 3:28.93 4:27.85 10
2 Matthew Ortiz Junior Creekside 5:10.57 5:34.88 4:30.06 8
3 Antonio Romero Junior Ponte Vedra 5:32.46 4:22.19 4:30.29 6
4 James Hayes Junior St. Augustine 5:01.55 3:50.92 4:31.66 5
5 Riley Dimberg Junior Ponte Vedra 3:50.71 4:29.16 4:34.65 4
6 Robert Strauch Senior Creekside 4:54.66 3:23.99 4:43.32 3
7 Todd Nichols Junior Creekside 3:24.71 5:21.27 4:44.31 2
8 Ian Smith Sophomore Creekside 5:10.93 4:50.96 4:45.25 1
9 Sean Popik Senior Bartram Trail 3:51.86 4:51.97 4:46.24 -
10 Luke Berger Senior Nease 6:02.71 5:22.41 4:47.86 -
11 Donovan Anglin Junior Nease 6:03.41 5:02.85 4:48.42 -
12 Steven Aris Junior Orange Park 3:52.57 3:40.94 4:50.71 -
13 Grayson Gates Freshman St. Augustine 4:39.16 3:58.45 4:50.79 -
14 Dylan Jessee Junior Bartram Trail 4:59.64 3:58.55 4:50.91 -
15 Ryan Musil Junior Bartram Trail 5:22.28 5:10.56 4:52.98 -
16 Samuel Stam Senior St. Augustine 4:09.30 5:22.62 4:53.29 -
17 Chaz Lachina Senior Nease 5:21.78 4:55.21 4:55.21 -
18 Joshua Hett Freshman St. Augustine 3:38.53 3:44.44 4:55.31 -
19 Stevenson Aris Junior Orange Park 6:18.62 5:43.12 4:55.79 -
20 Quenton Frank Junior Bartram Trail 5:28.41 3:33.02 4:55.86 -
21 Luke Berna Sophomore Nease 5:05.30 4:03.05 4:56.40 -
22 Jack Impey Freshman Ponte Vedra 4:58.03 3:51.80 5:01.04 -
23 Zachary Anderson Senior Atlantic Coast 6:18.55 5:44.97 5:05.28 -
24 Edward Kiep Senior Orange Park 3:53.32 6:20.68 5:07.00 -
25 Jacob Senn Freshman Middleburg 3:56.96 5:58.56 5:11.79 -
26 Noah Carson Freshman Middleburg 4:06.98 5:37.64 5:12.63 -
27 Brandon Russell Senior Atlantic Coast 6:37.76 5:29.29 5:26.03 -
28 Isaac Arias Sophomore Atlantic Coast 4:57.98 6:13.37 5:59.01 -
  Hayden Shaw Freshman Middleburg DNF DNF DNF -
  William Ashcroft Sophomore Ponte Vedra DNF DNF DNF -
  Veron Craig Junior Atlantic Coast DNF DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
15 Ryan Musil Junior Bartram Trail 3:39.74 4:35.41 4:35.41 3:28.02 4:52.98 -
16 Samuel Stam Senior St. Augustine 3:28.24 6:15.42 3:34.11 6:18.35 4:53.29 -
18 Joshua Hett Freshman St. Augustine 6:12.09 6:15.05 6:23.91 4:43.50 4:55.31 -
19 Stevenson Aris Junior Orange Park 6:00.87 4:26.22 3:56.64 4:55.79 4:55.79 -
21 Luke Berna Sophomore Nease 5:37.90 4:44.55 5:29.01 3:27.48 4:56.40 -
22 Jack Impey Freshman Ponte Vedra 5:16.10 4:24.92 6:13.29 5:07.06 5:01.04 -
23 Zachary Anderson Senior Atlantic Coast 5:48.02 3:55.07 5:02.23 5:05.28 5:05.28 -
24 Edward Kiep Senior Orange Park 4:51.65 5:22.35 4:42.44 5:19.28 5:07.00 -
25 Jacob Senn Freshman Middleburg 6:17.27 3:44.49 3:44.49 5:05.56 5:11.79 -
26 Noah Carson Freshman Middleburg 5:25.14 6:46.42 5:00.13 4:53.88 5:12.63 -
27 Brandon Russell Senior Atlantic Coast 5:22.77 4:59.95 4:11.05 5:09.73 5:26.03 -
28 Isaac Arias Sophomore Atlantic Coast 6:45.69 7:43.13 4:36.44 6:45.69 5:59.01 -
  Veron Craig Junior Atlantic Coast DNF DNF DNF DNF DNF -
  William Ashcroft Sophomore Ponte Vedra DNF DNF DNF DNF DNF -
  Hayden Shaw Freshman Middleburg DNF DNF DNF DNF DNF -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 John Bear Junior Orange Park 4:27.85 10
2 Matthew Ortiz Junior Creekside 4:30.06 8
3 Antonio Romero Junior Ponte Vedra 4:30.29 6
4 James Hayes Junior St. Augustine 4:31.66 5
5 Riley Dimberg Junior Ponte Vedra 4:34.65 4
6 Robert Strauch Senior Creekside 4:43.32 3
7 Todd Nichols Junior Creekside 4:44.31 2
8 Ian Smith Sophomore Creekside 4:45.25 1
9 Sean Popik Senior Bartram Trail 4:46.24 -
10 Luke Berger Senior Nease 4:47.86 -
11 Donovan Anglin Junior Nease 4:48.42 -
12 Steven Aris Junior Orange Park 4:50.71 -
13 Grayson Gates Freshman St. Augustine 4:50.79 -
14 Dylan Jessee Junior Bartram Trail 4:50.91 -
17 Chaz Lachina Senior Nease 4:55.21 -
20 Quenton Frank Junior Bartram Trail 4:55.86 -