April 12, 2018
|
Villages - The Villages, FL

Girls' 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Brie Burrell Junior North Marion 1:00.84 10
2 Sarah Richmond Sophomore Trinity Catholic 1:01.66 8
3 Annagrace Weathers Sophomore North Marion 1:03.50 6
4 Artia Williams Junior Crescent City 1:04.33 5
5 Shakawanza Brown Senior Atlantic (PO) 1:05.14 4
6 Desiree Vera Sophomore South Sumter 1:05.63 3
7 Hillary Schmidt Senior Citrus 1:09.35 2

Girls' 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Richmond Sophomore Trinity Catholic 1:01.26
2 Shakawanza Brown Senior Atlantic (PO) 1:02.85
3 Artia Williams Junior Crescent City 1:06.23
4 Annagrace Weathers Sophomore North Marion 1:03.57
5 Jade Rodriguez Senior North Marion 1:04.62
6 Desiree Vera Sophomore South Sumter 1:06.54
7 Brie Burrell Junior North Marion 1:07.17
8 Hillary Schmidt Senior Citrus 1:09.30
9 Amarhi Moore Sophomore Atlantic (PO) 1:09.62
10 Rachel Lazenby Freshman South Sumter 1:10.07
11 Nyssa Cox Freshman Atlantic (PO) 1:10.99
12 Elysia White Freshman Crystal River 1:11.64
13 Esther Ruiz Sophomore South Sumter 1:13.09
14 Tyjai Mack Senior Atlantic (PO) 1:13.35
15 Bailey Knapp Sophomore South Sumter 1:14.54
16 Soulle Zamot Junior Dunnellon 1:15.42
17 Karina Vallee Lopez Freshman Crystal River 1:16.38
18 Hannah Whittle Senior Villages 1:17.71
19 Lyla Fast Sophomore Crystal River 1:17.84
20 Deborah Consuelos Freshman Crescent City 1:23.52
21 Mary Ashmore Freshman Crescent City 1:50.64
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Shakawanza Brown Senior Atlantic (PO) 1:02.85
5 Jade Rodriguez Senior North Marion 1:04.62
6 Desiree Vera Sophomore South Sumter 1:06.54
8 Hillary Schmidt Senior Citrus 1:09.30
11 Nyssa Cox Freshman Atlantic (PO) 1:10.99
12 Elysia White Freshman Crystal River 1:11.64
15 Bailey Knapp Sophomore South Sumter 1:14.54
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Sarah Richmond Sophomore Trinity Catholic 1:01.26
4 Annagrace Weathers Sophomore North Marion 1:03.57
10 Rachel Lazenby Freshman South Sumter 1:10.07
16 Soulle Zamot Junior Dunnellon 1:15.42
17 Karina Vallee Lopez Freshman Crystal River 1:16.38
19 Lyla Fast Sophomore Crystal River 1:17.84
20 Deborah Consuelos Freshman Crescent City 1:23.52
Girls' 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Artia Williams Junior Crescent City 1:06.23
7 Brie Burrell Junior North Marion 1:07.17
9 Amarhi Moore Sophomore Atlantic (PO) 1:09.62
13 Esther Ruiz Sophomore South Sumter 1:13.09
14 Tyjai Mack Senior Atlantic (PO) 1:13.35
18 Hannah Whittle Senior Villages 1:17.71
21 Mary Ashmore Freshman Crescent City 1:50.64