FHSAA 2A District 1 Official Rankings

DISPLAYING
1:
2:
3:
4:

100 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Gainer, Henri SR Arnold 11.06 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
2 Ford, Quinmero SR Arnold 11.26 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.0
3 McGhee, Damarius SO Pensacola Catholic 11.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Ford, Quinmero SR Arnold 11.42 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
5 Smith, Tyo JR South Walton 11.56 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.3
6 Laster, Keandre SO West Florida 11.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Noble, Alexander JR Arnold 11.70 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
8 Jordan, Waymond FR Pensacola Catholic 11.84 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Lowder, Lewis FR Bay 11.85 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
10 Scott, Richard SR South Walton 11.86 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Brown, Alijah SO West Florida 11.92 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Pael, John SO Arnold 12.14 Seahawk Open Feb 16, 2019
13 Hale, Carson SO North Bay Haven 12.19 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
13 Hollman, Dekerian SR West Florida 12.19 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Gant, Camiren JR North Bay Haven 12.21 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Belton , Kyron FR Bay 12.25 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Hughes, Michael JR Rutherford 12.28 Bay County Open Feb 20, 2019
18 Adams, Alex SR Walton 12.29 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Hunter, Paul SO Rutherford 12.29 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Stackhouse, Shane FR Pensacola Catholic 12.31 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -0.9
21 Dickens, Adrian FR North Bay Haven 12.33 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
22 Richardson, Brayun FR Rutherford 12.35 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Robinson, Jalen SR North Bay Haven 12.42 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
24 Cook, Zion SO Rutherford 12.46 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
25 Smith-Montero, Daniel JR Bay 12.48 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Sarriera, Anthony SO Walton 12.49 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Ray, Steven SO North Bay Haven 12.55 Bay County Open Feb 20, 2019
28 Colston, Alvin SO West Florida 12.56 Aggie Invitational Mar 9, 2019
29 Grogan, Sean SR North Bay Haven 12.81 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
30 Phillips, Romain SO South Walton 12.91 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
31 Haddock, Tyler SR North Bay Haven 12.93 Seahawk Open Feb 16, 2019
31 Varelas, Micheal SO Arnold 12.93 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
33 Jackson, Elijah 8 North Bay Haven 12.99 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
34 Kyles, Kadesh SR Pensacola Catholic 13.09 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
34 Robinson, Javier SR North Bay Haven 13.09 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
36 Station, Luke SO North Bay Haven 13.17 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
37 Epps, Demount SO North Bay Haven 13.18 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
38 Hinds, Kevon SO Chipley 13.21 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
39 Martinez-Lopez, Adonis SR Bay 13.24 Seahawk Open Feb 16, 2019
40 Murzyn, Zachary SO North Bay Haven 13.32 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
41 Jimenez, Gabriel SO Chipley 13.61 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
42 Egan, Preston SR Pensacola Catholic 13.69 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
43 Ray, Michael SO North Bay Haven 13.89 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
44 Reaves, Steven JR Chipley 13.92 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
45 Brannon, Callenn SO Walton 14.24 Seahawk Open Feb 16, 2019
46 Hooks, Eliah JR Chipley 14.26 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
47 Ruffin, Calvin SR Walton 14.67 Seahawk Open Feb 16, 2019
48 Uc, Thien-Loc FR West Florida 14.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
49 Sarfert, Ethan SO Pensacola Catholic 14.82 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
50 Henning, Harry SR North Bay Haven 15.94 Emerald Coast Open Mar 27, 2019

100 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 White, Denise SR Bay 12.35 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
2 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 12.70 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
3 Hix, Harlee FR Arnold 13.32 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
4 Smith, Naveah FR Bay 13.71 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.5
5 King, JaMesha SR North Bay Haven 13.95 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
6 Mathias, Shanice SR Arnold 14.01 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
7 Drake-Jackson, Jaliah FR North Bay Haven 14.13 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
8 Moore, Mckinna JR West Florida 14.14 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
9 Holmes, Olivia SO Walton 14.15 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Wright, Morgan JR West Florida 14.24 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
11 Corner, Armanni FR Rutherford 14.25 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Smiley, Samiyah FR Bay 14.35 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
13 Tran, Maria JR Arnold 14.48 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
14 Smith, Angel FR Rutherford 14.53 Aggie Invitational Mar 9, 2019
15 Parungao, Alyssa SO Pensacola Catholic 14.72 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019 -0.8
16 Franklin, Amari FR West Florida 14.88 Aggie Invitational Mar 9, 2019
17 Duncan, Cheyenne SR Walton 14.94 Seahawk Open Feb 16, 2019
18 Feitsma, Lillian Walton 15.07 Walton County Championship Mar 7, 2019
19 Dawkins, Hannah Walton 15.09 Walton County Championship Mar 7, 2019
20 Remke, Abigail JR Pensacola Catholic 15.13 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Baker, Brandi SO Rutherford 15.14 Aggie Invitational Mar 9, 2019
22 Spikes, Alexa SO Bay 15.16 Seahawk Open Feb 16, 2019
23 Polanin, Sydney JR Arnold 15.24 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
24 King, Arine SO South Walton 15.44 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Taylor, Emma FR North Bay Haven 15.45 Seahawk Open Feb 16, 2019
26 Jefferson, Angelique SO West Florida 15.46 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Hall, Timarrah SR West Florida 15.53 Aggie Invitational Mar 9, 2019
28 Pinson, Julie SO Bay 15.85 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Abu-Haniyi , Dolama SO Arnold 15.87 Seahawk Open Feb 16, 2019
30 Ashman, Teeya FR North Bay Haven 16.03 Bay County Open Feb 20, 2019
31 Gray, Nevaeh JR Chipley 16.24 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Ulloa, Francis FR Arnold 16.50 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
33 Garvin, Jade JR Chipley 16.65 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
34 Cruz, Nancy SR Pensacola Catholic 16.76 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
35 Kincade, Dezirae FR Chipley 16.83 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
36 Gilliam, Carleigh SO North Bay Haven 17.11 Bay County Open Feb 20, 2019
37 Emmert, Zoie JR Pensacola Catholic 17.72 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
38 Cornelius, Kaiya FR North Bay Haven 18.14 Bay County Open Feb 20, 2019

200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Ford, Quinmero SR Arnold 22.31 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 1.3
2 Gainer, Henri SR Arnold 22.99 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
3 Martin, Tanner JR South Walton 23.24 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Noble, Alexander JR Arnold 23.26 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
5 Ford, Quinmero SR Arnold 23.36 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
6 Laster, Keandre SO West Florida 23.44 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Burrell, Keion SR West Florida 23.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Smith, Tyo JR South Walton 23.83 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Brown, Alijah SO West Florida 23.93 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Scott, Richard SR South Walton 24.19 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 McGhee, Damarius SO Pensacola Catholic 24.32 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
12 Crowdus, Nolan SR Pensacola Catholic 24.50 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
13 Lowder, Lewis FR Bay 24.53 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Jordan, Waymond FR Pensacola Catholic 24.59 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
15 Hollman, Dekerian SR West Florida 24.71 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Gant, Camiren JR North Bay Haven 24.75 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Hale, Carson SO North Bay Haven 24.95 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
18 Richardson, Brayun FR Rutherford 24.97 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
19 Koss, Ethan SR Bay 25.03 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
20 Vitale, Mathew SR Arnold 25.08 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
21 Hunter, Paul SO Rutherford 25.10 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
22 Cruz, Nikolaos SR Pensacola Catholic 25.16 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Smith-Montero, Daniel JR Bay 25.23 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
24 Stackhouse, Shane FR Pensacola Catholic 25.28 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Ray, Steven SO North Bay Haven 25.30 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
26 Hughes, Michael JR Rutherford 25.34 Bay County Open Feb 20, 2019
27 Baur, Josiah SO Walton 25.50 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Colston, Alvin SO West Florida 25.50 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
29 Castrillo, Hayden SR Walton 25.81 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Kyles, Kadesh SR Pensacola Catholic 26.39 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
31 Phillips, Romain SO South Walton 26.43 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Cook, Zion SO Rutherford 26.58 Bay County Open Feb 20, 2019
33 Epps, Demount SO North Bay Haven 27.02 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
34 Martinez-Lopez, Adonis SR Bay 27.03 Seahawk Open Feb 16, 2019
35 Station, Luke SO North Bay Haven 27.05 Bay County Open Feb 20, 2019
36 Williams, Tyler SO Bay 27.35 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
37 Varelas, Micheal SO Arnold 27.66 Bay County Open Feb 20, 2019
38 Fields, Caleb SO Bay 27.72 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
39 Jackson, Elijah 8 North Bay Haven 27.88 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
40 Allen, Eddie SR Pensacola Catholic 28.48 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
41 Warren, Cody Walton 29.05 Walton County Championship Mar 7, 2019
42 Robinson, Javier SR North Bay Haven 29.07 Bay County Open Feb 20, 2019
43 Haro, Xavier SR North Bay Haven 29.17 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
44 Remick, Aaron SO North Bay Haven 29.33 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
45 Brannon, Callenn SO Walton 30.52 Seahawk Open Feb 16, 2019
46 Washington, Kolby SO Walton 31.47 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
47 Leckie, Kristine SO Arnold 39.66 Bay County Open Feb 20, 2019

200 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 White, Denise SR Bay 25.15 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
2 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 26.53 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
3 Moore, Mckinna JR West Florida 27.91 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -1.0
4 Meyers, Hannah JR Pensacola Catholic 28.44 Andrews Invitational Mar 29, 2019 -2.6
5 Steele, Anese SO North Bay Haven 28.63 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.8
6 Dulay, Madison FR West Florida 29.37 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
7 Holmes, Olivia SO Walton 29.75 Seahawk Open Feb 16, 2019
8 Corner, Armanni FR Rutherford 29.79 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Toellner, Victoria SR Pensacola Catholic 30.04 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
10 Tran, Maria JR Arnold 30.15 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Spikes, Alexa SO Bay 30.16 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
12 Wright, Morgan JR West Florida 30.28 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Hancock, Madison SO Bay 30.60 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
14 Cornelius, Kaiya FR North Bay Haven 31.09 Seahawk Open Feb 16, 2019
15 King, Arine SO South Walton 31.83 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Abu-Haniyi , Dolama SO Arnold 31.91 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
16 Parungao, Alyssa SO Pensacola Catholic 31.91 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019 -0.5
18 Jefferson, Angelique SO West Florida 32.19 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 Duncan, Cheyenne SR Walton 32.59 Seahawk Open Feb 16, 2019
20 Remke, Abigail JR Pensacola Catholic 32.74 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
21 Feitsma, Lillian FR Walton 32.85 Seahawk Open Feb 16, 2019
22 Ramsey, Jules JR Pensacola Catholic 33.10 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019 -0.5
23 Junker, Kelsey JR Arnold 33.55 Seahawk Open Feb 16, 2019
24 Baker, Brandi SO Rutherford 33.58 Seahawk Open Feb 16, 2019
24 McKenzie, Natalie FR North Bay Haven 33.58 Bay County Open Feb 20, 2019
26 Ulloa, Francis FR Arnold 33.67 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
27 Rivera, Natalya JR Pensacola Catholic 34.30 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
28 Ashman, Teeya FR North Bay Haven 34.31 Bay County Open Feb 20, 2019
29 Hall, Timarrah SR West Florida 34.99 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
30 Cruz, Nancy SR Pensacola Catholic 35.55 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
31 Pinson, Julie SO Bay 35.93 Seahawk Open Feb 16, 2019
32 Head, Kennady FR Pensacola Catholic 36.83 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
33 Gilliam, Carleigh SO North Bay Haven 37.28 Bay County Open Feb 20, 2019
34 Drake-Jackson, Jaliah FR North Bay Haven 37.86 Seahawk Open Feb 16, 2019
35 Howell, Savana Walton 39.70 Walton County Championship Mar 7, 2019
36 Smith, Angel FR Rutherford 40.85 Bay County Open Feb 20, 2019
37 Tabbaa, Hana JR Rutherford 41.04 Seahawk Open Feb 16, 2019
38 Cruz, Cristal Walton 41.90 Walton County Championship Mar 7, 2019

400 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Lopez, Darion SO Pensacola Catholic 49.30 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Phillips, Chadwick SO South Walton 52.12 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
3 Sims, D Vante SR Rutherford 53.01 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Morris, Gavin JR South Walton 53.20 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 St Cyr, Spencer SR West Florida 53.58 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
6 Cornish-Rogers, Ramonn SR West Florida 54.43 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Richardson, Brayun FR Rutherford 55.60 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
8 Baker, Sheridan FR Pensacola Catholic 55.88 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
9 Harris, Jamari FR West Florida 56.01 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Wilmont, Wesley SR North Bay Haven 56.06 Bay County Open Feb 20, 2019
11 Koss, Ethan SR Bay 56.14 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
12 Gainer, Henri SR Arnold 56.16 Bay County Open Feb 20, 2019
13 Grogan, Parker JR North Bay Haven 56.20 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Hale, Carson SO North Bay Haven 56.29 Bay County Open Feb 20, 2019
15 Bryant, Mykell SR West Florida 56.36 Aggie Invitational Mar 9, 2019
16 Smith-Montero, Daniel JR Bay 57.02 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
17 Baur, Josiah SO Walton 58.54 Seahawk Open Feb 16, 2019
18 Rhoden, Malik SO Arnold 59.02 Bay County Open Feb 20, 2019
19 Marcelonis, Dolan SO Pensacola Catholic 59.19 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
20 Robinson, Jalen SR North Bay Haven 59.61 Bay County Open Feb 20, 2019
21 Varelas, Micheal SO Arnold 59.93 Seahawk Open Feb 16, 2019
22 Hughes, Michael JR Rutherford 1:00.37 Seahawk Open Feb 16, 2019
23 Castrillo, Hayden SR Walton 1:01.16 Seahawk Open Feb 16, 2019
24 Jones, Christopher FR South Walton 1:01.27 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Hill, Antonio JR Arnold 1:01.32 Bay County Open Feb 20, 2019
26 Williams, Tyler SO Bay 1:01.92 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
27 Vitale, Mathew SR Arnold 1:01.98 Bay County Open Feb 20, 2019
28 Fields, Caleb SO Bay 1:02.11 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
29 Station, Luke SO North Bay Haven 1:02.48 Seahawk Open Feb 16, 2019
30 Hartless, Mathew SO North Bay Haven 1:02.53 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
31 Freeman, John Michael JR North Bay Haven 1:02.74 Bay County Open Feb 20, 2019
32 Steele, Jacob Walton 1:03.23 Walton County Championship Mar 7, 2019
33 Egan, Preston SR Pensacola Catholic 1:04.90 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
34 Ezzell, Cory SO North Bay Haven 1:05.24 Seahawk Open Feb 16, 2019
35 Jones, Tyler SO Arnold 1:06.32 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
36 September, Habib JR Arnold 1:07.69 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
37 Lee, Jason FR Rutherford 1:12.09 Seahawk Open Feb 16, 2019
38 Garcia, Juan FR Arnold 1:17.87 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
39 Flemming, Xavier Walton 1:23.93 Walton County Championship Mar 7, 2019
40 Leckie, Kristine SO Arnold 1:36.16 Bay County Open Feb 20, 2019

400 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Bryan, Patasha SO South Walton 57.36 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 White, Denise SR Bay 58.25 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
3 Loriz, Jasmine SR West Florida 59.79 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Meyers, Hannah JR Pensacola Catholic 1:00.96 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Drake-Jackson, Jaliah FR North Bay Haven 1:02.08 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Austin, Jayla SO West Florida 1:06.81 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Taylor, Emma FR North Bay Haven 1:07.90 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Dulay, Madison FR West Florida 1:08.00 Aggie Invitational Mar 9, 2019
9 Turner, Kimberly SR Walton 1:08.20 Walton County Championship Mar 7, 2019
10 Toellner, Victoria SR Pensacola Catholic 1:09.00 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
11 Steele, Anese SO North Bay Haven 1:09.73 Seahawk Open Feb 16, 2019
12 McKenzie, Natalie FR North Bay Haven 1:10.26 Bay County Open Feb 20, 2019
13 Hancock, Madison SO Bay 1:11.50 Aggie Invitational Mar 9, 2019
14 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 1:12.50 Bay County Open Feb 20, 2019
15 Syfrett, Sydney FR Bay 1:12.89 Aggie Invitational Mar 9, 2019
16 Klava-Herrera, Jayden FR Walton 1:13.06 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Campbell, Maddy SR Arnold 1:14.80 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
18 Chargeishvili, Rusudan JR Arnold 1:17.77 Seahawk Open Feb 16, 2019
19 Ramsey, Jules JR Pensacola Catholic 1:18.62 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
20 Rivera, Natalya JR Pensacola Catholic 1:19.20 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
21 Guttman, Jackie FR Pensacola Catholic 1:21.23 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
22 Blanco, Elizabeth SR Walton 1:22.35 Seahawk Open Feb 16, 2019
23 Head, Kennady FR Pensacola Catholic 1:23.12 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
23 Macias, Lydia SR Walton 1:23.12 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
25 Corner, Armanni FR Rutherford 1:23.33 Seahawk Open Feb 16, 2019
26 Bisson, Gabrielle JR Pensacola Catholic 1:25.01 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
27 Cornelius, Kaiya FR North Bay Haven 1:26.82 Seahawk Open Feb 16, 2019
28 Cozad, Hanna SO Arnold 1:27.95 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
29 Tabbaa, Hana JR Rutherford 1:32.14 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
30 Steele, Holley Walton 1:33.56 Walton County Championship Mar 7, 2019

800 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Phillips, Brandon SR South Walton 1:55.00 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Daleo, Jacob JR South Walton 1:55.84 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Mohamad, Bilal SR Arnold 2:11.49 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
4 Murzyn, Matthew SR North Bay Haven 2:11.54 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
5 Bennett, Mason SR Arnold 2:13.69 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
6 Stewart, Dylan JR Arnold 2:14.71 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
7 Hicks, Ben SR North Bay Haven 2:15.52 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
8 Hunter, Brandon SR Arnold 2:16.02 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Kendall, Alex SR Arnold 2:16.30 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Comperr, Zamuel SR Bay 2:16.65 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
11 Sims, D Vante SR Rutherford 2:17.63 Seahawk Open Feb 16, 2019
12 Porter, Ben SO North Bay Haven 2:19.56 Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
13 Koss, Ethan SR Bay 2:20.09 Seahawk Open Feb 16, 2019
14 Carmody, Rory SR West Florida 2:20.19 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
15 Lopez, Aidan SO West Florida 2:21.01 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
16 Hockenberry, Mason FR Pensacola Catholic 2:21.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Wilmont, Wesley SR North Bay Haven 2:21.94 Bay County Open Feb 20, 2019
18 Hartless, Mathew SO North Bay Haven 2:26.44 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
19 Freeman, John Michael JR North Bay Haven 2:28.59 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
20 Hutchison, Shelon FR West Florida 2:29.85 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Blue, Kelton FR Arnold 2:32.45 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
22 Wood, Hampton SR Pensacola Catholic 2:33.75 Andrews Invitational Mar 29, 2019
23 Kenens, Oakley FR Arnold 2:35.68 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
24 Harmon, Matt SR Pensacola Catholic 2:38.39 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
25 Grogan, Sean SR North Bay Haven 2:39.43 Bay County Open Feb 20, 2019
26 Williams, Tyler SO Bay 2:39.49 Seahawk Open Feb 16, 2019
27 Warren, Cody JR Walton 2:41.95 Seahawk Open Feb 16, 2019
28 Anderson, Scott SO Walton 2:43.47 Seahawk Open Feb 16, 2019
29 Remick, Aaron SO North Bay Haven 2:45.71 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
30 Clenney, Jonathon FR Walton 2:46.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
31 Adkinson, Jhacobe FR Walton 2:48.31 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Dempsey, Javarious SO Bay 2:48.55 Aggie Invitational Mar 9, 2019
33 Uc, Thien-Loc FR West Florida 2:50.33 Andrews Invitational Mar 29, 2019
34 Jarvis, Fagan FR Arnold 2:57.94 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
35 Garcia, Juan FR Arnold 2:59.64 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
36 Taylor, Myles FR North Bay Haven 3:07.60 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
37 Flemming, Xavier Walton 3:25.59 Walton County Championship Mar 7, 2019
38 Greene, Tyler FR Arnold 3:28.34 Bay County Open Feb 20, 2019
39 Machado, Josh Walton 3:43.48 Walton County Championship Mar 7, 2019

800 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Peele, Madison SR South Walton 2:24.10 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Scali, Heidi FR South Walton 2:24.21 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Areola, Maria SR West Florida 2:28.93 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Loriz, Jasmine SR West Florida 2:35.50 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Portugal, Araceli SO West Florida 2:35.70 Aggie Invitational Mar 9, 2019
6 Mott, Mallory SR West Florida 2:39.80 Aggie Invitational Mar 9, 2019
7 McKenzie, Natalie FR North Bay Haven 2:42.26 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
8 Thomas, Kylie JR Pensacola Catholic 2:44.69 Andrews Invitational Mar 29, 2019
9 Turner, Kimberly SR Walton 2:46.30 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Hancock, Madison SO Bay 2:48.36 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
11 Hix, Brianna FR Arnold 2:48.97 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Dunbar, Olivia FR North Bay Haven 2:56.25 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
13 Davidson, Estee FR Pensacola Catholic 2:57.01 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
14 Guttman, Jackie FR Pensacola Catholic 2:57.14 Andrews Invitational Mar 29, 2019
15 Toellner, Victoria SR Pensacola Catholic 2:58.39 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
16 Kelley, Emilia FR Arnold 2:59.29 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Syfrett, Sydney FR Bay 3:00.18 Aggie Invitational Mar 9, 2019
18 Morgan, Hannah JR Arnold 3:09.98 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 Smith, Angel FR Rutherford 3:15.72 Seahawk Open Feb 16, 2019
20 Bisson, Gabrielle JR Pensacola Catholic 3:21.45 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 Chargeishvili, Rusudan JR Arnold 3:24.67 Seahawk Open Feb 16, 2019
22 Klava-Herrera, Jayden FR Walton 3:25.62 Seahawk Open Feb 16, 2019
23 Spikes, Alexa SO Bay 3:31.12 Aggie Invitational Mar 9, 2019
24 Tabbaa, Jena FR Rutherford 3:38.35 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
25 Macias, Lydia Walton 3:43.90 Walton County Championship Mar 7, 2019
26 Tabbaa, Hana JR Rutherford 3:50.21 Bay County Open Feb 20, 2019

1600 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Daleo, Jacob JR South Walton 4:31.64 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
2 Gindl, Phillip JR West Florida 4:33.65 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Mohamad, Bilal SR Arnold 4:33.91 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
4 Bennett, Mason SR Arnold 4:39.74 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
5 Blake, Joseph SR Pensacola Catholic 4:45.42 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
6 Blazer, Cooper SO South Walton 4:57.75 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
7 Carmody, Rory SR West Florida 5:01.69 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
8 Kendall, Alex SR Arnold 5:05.90 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
9 Lopez, Aidan SO West Florida 5:07.60 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
10 Hunter, Brandon SR Arnold 5:14.67 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
11 Comperr, Zamuel SR Bay 5:17.57 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
12 Reyes, Jonathan FR Chipley 5:19.78 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 DeLuna, Joseph FR North Bay Haven 5:21.66 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
14 Harmon, Matt SR Pensacola Catholic 5:23.03 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Grogan, Sean SR North Bay Haven 5:28.30 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Middleton, John JR Pensacola Catholic 5:28.82 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
17 Stewart, Dylan JR Arnold 5:32.04 Aggie Invitational Mar 9, 2019
18 Ingram, Marcus JR West Florida 5:35.08 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
19 Wood, Hampton SR Pensacola Catholic 5:36.24 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Blue, Kelton FR Arnold 5:38.85 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
21 September, Habib JR Arnold 5:46.50 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
22 Lee, Jason FR Rutherford 5:48.68 Bay County Open Feb 20, 2019
23 Murzyn, Zachary SO North Bay Haven 5:48.88 Bay County Open Feb 20, 2019
24 Sforza, Joseph JR Arnold 5:50.43 Bay County Open Feb 20, 2019
25 Monteiro, Davis FR Arnold 5:55.18 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
26 Ezzell, Cory SO North Bay Haven 6:01.56 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
27 Ray, Michael SO North Bay Haven 6:06.16 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
28 Kenens, Oakley FR Arnold 6:09.58 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
29 Esquivias, Michael FR North Bay Haven 6:11.18 Seahawk Open Feb 16, 2019
30 Clenney, Jonathon Walton 6:14.41 Walton County Championship Mar 7, 2019
31 Garcia, Juan FR Arnold 6:25.59 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
32 Haro, Xavier SR North Bay Haven 6:38.00 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
33 Anderson, Scott SO Walton 6:48.07 Seahawk Open Feb 16, 2019
34 Jarvis, Fagan FR Arnold 7:11.21 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
35 Taylor, Myles FR North Bay Haven 7:42.37 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
36 Machado, Josh Walton 8:15.86 Walton County Championship Mar 7, 2019

1600 Meters (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Wyer, Brianna SR Pensacola Catholic 5:28.74 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
2 Hix, Brianna FR Arnold 5:45.55 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
3 Frymire, Sheri SR Pensacola Catholic 5:45.96 Andrews Invitational Mar 29, 2019
4 Areola, Maria SR West Florida 5:47.42 FSU Relays (High School) Mar 22, 2019
5 Grant, Skylar JR West Florida 5:49.04 Andrews Invitational Mar 29, 2019
6 Ashley, Marisa SO Arnold 5:53.52 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Clarke, Madison FR West Florida 6:01.45 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
8 McKenzie, Natalie FR North Bay Haven 6:09.51 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
9 Green, Ariah SR South Walton 6:17.09 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Gaynor, Alana JR West Florida 6:29.71 Aggie Invitational Mar 9, 2019
11 Turner, Kimberly SR Walton 6:31.08 Seahawk Open Feb 16, 2019
12 Kelley, Emilia FR Arnold 6:33.76 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
13 Dunbar, Olivia FR North Bay Haven 6:37.87 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
14 Campbell, Maddy SR Arnold 6:41.62 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
15 Hancock, Madison SO Bay 6:42.20 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
16 Shy, Laura JR Arnold 6:55.58 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Whitaker, Samantha JR Chipley 6:56.37 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Morgan, Hannah JR Arnold 7:19.03 Seahawk Open Feb 16, 2019
19 Tabbaa, Jena FR Rutherford 8:36.15 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
20 Macias, Lydia SR Walton 8:41.43 Seahawk Open Feb 16, 2019

3200 Meters (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE
1 Gindl, Phillip JR West Florida 9:39.09 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Mohamad, Bilal SR Arnold 10:01.27 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
3 Bennett, Mason SR Arnold 10:08.92 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Blake, Joseph SR Pensacola Catholic 10:37.49 Mobile Challenge of Champions Open Division Apr 5, 2019
5 Carmody, Rory SR West Florida 10:50.83 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 Freeman, John Michael JR North Bay Haven 10:58.95 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Blazer, Cooper SO South Walton 11:09.94 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Gray, Thomas SO West Florida 11:37.91 Aggie Invitational Mar 9, 2019
9 DeLuna, Joseph FR North Bay Haven 11:47.39 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
10 Hunter, Brandon SR Arnold 12:15.85 Bay County Open Feb 20, 2019
11 Nowroski, Brian FR West Florida 12:24.84 Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
12 Comperr, Zamuel SR Bay 12:29.97 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
13 Anderson, Scott SO Walton 12:39.01 Seahawk Open Feb 16, 2019
14 Sforza, Joseph JR Arnold 12:40.96 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
15 Monteiro, Davis FR Arnold 12:54.70 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Clenney, Jonathon FR Walton 12:58.45 Seahawk Open Feb 16, 2019
17 Lee, Jason FR Rutherford 13:01.26 Seahawk Open Feb 16, 2019
18 Blue, Kelton FR Arnold 13:07.56 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
19 Ellenberger, Michael FR West Florida 13:22.07 Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
20 Esquivias, Michael FR North Bay Haven 13:32.95 Seahawk Open Feb 16, 2019
21 Grogan, Sean SR North Bay Haven 14:29.24 Seahawk Open Feb 16, 2019
22 Ray, Michael SO North Bay Haven 14:53.11 Bay County HS Championship Mar 15, 2019

100 Hurdles (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM TIME MEET MEET DATE WIND
1 Howard, Blair JR South Walton 16.17 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
2 Bryan, Patasha SO South Walton 16.19 Florida Relays Mar 28, 2019 1.2
3 Neal, Dynesty SR West Florida 16.62 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 -0.9
4 Camaret, Merileigh JR South Walton 17.65 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Turner, Elizabeth FR South Walton 18.45 FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019 0.6
6 Wright, Jalissa FR Walton 19.34 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Klava-Herrera, Jayden FR Walton 19.47 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Reinstatler, Marriam SO Arnold 19.70 Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
9 Franklin, Amari FR West Florida 20.00 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 White, Adriyanna FR Chipley 20.69 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Holder, Abbie SO South Walton 20.72 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Freeman, Elizabeth SR North Bay Haven 21.47 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
13 Hale, Megan FR West Florida 22.25 FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Vaught, Anna SR Arnold 22.38 Bay County HS Championship Mar 15, 2019
15 Hornkohl, Mei SR North Bay Haven 22.48 Emerald Coast Open Mar 27, 2019
16 Stovall, Alexis SR North Bay Haven 23.19 The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
17 Martin, Portia Walton 24.03 Walton County Championship Mar 7, 2019

Long Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Kilpatrick, Alexander JR South Walton 6.58m 21' 7.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
2 Gaines, Quanteris JR West Florida 6.54m 21' 5.5" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 McGhee, Damarius SO Pensacola Catholic 6.53m 21' 5.25" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
4 Smith, Tyo JR South Walton 6.46m 21' 2.5" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Burrell, Keion SR West Florida 6.41m 21' 0.5" Aggie Invitational Mar 9, 2019
6 Clark, Corey SR West Florida 6.14m 20' 1.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
7 Scott, Richard SR South Walton 5.82m 19' 1.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Schilling, Jaden SO South Walton 5.80m 19' 0.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Pael, John SO Arnold 5.74m 18' 10" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
10 Staley, Vincent SR Pensacola Catholic 5.58m 18' 3.75" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
11 Sims, D Vante SR Rutherford 5.54m 18' 2.25" Bay County Open Feb 20, 2019
12 Nguyen, Simon SR Rutherford 5.52m 18' 1.5" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
13 Allen, Eddie SR Pensacola Catholic 5.51m 18' 1" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
14 Lowder, Lewis FR Bay 5.50m 18' 0.5" Aggie Invitational Mar 9, 2019
15 Hughes, Michael JR Rutherford 5.43m 17' 9.75" Bay County Open Feb 20, 2019
16 Adams, Alex SR Walton 5.27m 17' 3.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Chang, An FR North Bay Haven 5.26m 17' 3.25" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
18 Buatu, Jacob SR Arnold 5.17m 16' 11.5" Seahawk Open Feb 16, 2019
19 Coone, Gavin JR Walton 5.16m 16' 11.25" Walton County Championship Mar 7, 2019
20 Haddock, Tyler SR North Bay Haven 5.13m 16' 10" Bay County Open Feb 20, 2019
21 Richardson, Brayun FR Rutherford 5.03m 16' 6" Bay County Open Feb 20, 2019
22 Cook, Zion SO Rutherford 4.97m 16' 3.75" Bay County Open Feb 20, 2019
23 Castrillo, Hayden SR Walton 4.93m 16' 2.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
24 Williams, Dorian SO Arnold 4.80m 15' 9" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
25 Smith-Montero, Daniel JR Bay 4.73m 15' 6.25" Aggie Invitational Mar 9, 2019
26 Kyles, Kadesh SR Pensacola Catholic 4.68m 15' 4.25" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
27 Le, Hien FR North Bay Haven 4.57m 15' 0" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
28 Hill, Antonio JR Arnold 4.35m 14' 3.25" Seahawk Open Feb 16, 2019
29 Brannon, Callenn SO Walton 4.08m 13' 4.75" Seahawk Open Feb 16, 2019
30 Clenney, Jonathon Walton 4.04m 13' 3.25" Walton County Championship Mar 7, 2019
31 Dahneke, Raven JR Chipley 3.89m 12' 9.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
32 Patel, Shavang FR North Bay Haven 3.71m 12' 2.25" Bay County HS Championship Mar 15, 2019

Long Jump (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Thomas, Kyla SO West Florida 5.12m 16' 9.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Bennett, Darby SR Rutherford 4.98m 16' 4.25" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Camaret, Merileigh JR South Walton 4.81m 15' 9.5" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Hixon, Anori JR Chipley 4.61m 15' 1.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Hix, Harlee FR Arnold 4.58m 15' 0.5" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
6 King, JaMesha SR North Bay Haven 4.51m 14' 9.75" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
6 Smiley, Samiyah FR Bay 4.51m 14' 9.75" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
8 Wright, Jalissa FR Walton 4.45m 14' 7.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Tran, Maria JR Arnold 4.44m 14' 7" Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
10 Meyers, Hannah JR Pensacola Catholic 4.39m 14' 5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Reinstatler, Marriam SO Arnold 4.28m 14' 0.5" Chiles Capital City Classic Apr 6, 2019
12 Spikes, Alexa SO Bay 4.04m 13' 3.25" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
13 Smith, Angel FR Rutherford 3.97m 13' 0.25" Seahawk Open Feb 16, 2019
14 Willis, Chayton JR West Florida 3.90m 12' 9.5" Aggie Invitational Mar 9, 2019
15 Hornkohl, Mei SR North Bay Haven 3.81m 12' 6" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
16 Hancock, Madison SO Bay 3.80m 12' 5.75" Aggie Invitational Mar 9, 2019
17 Abu-Haniyi , Dolama SO Arnold 3.78m 12' 5" Bay County Open Feb 20, 2019
18 Freeman, Elizabeth SR North Bay Haven 3.70m 12' 1.75" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
19 Hargrove, Jabriya JR Chipley 3.58m 11' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Wright, Morgan JR West Florida 3.46m 11' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
21 King, Arine SO South Walton 3.42m 11' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
22 Ulloa, Francis FR Arnold 3.04m 9' 11.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
23 Cornelius, Kaiya FR North Bay Haven 2.86m 9' 4.75" Emerald Coast Open Mar 27, 2019

Triple Jump (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE WIND
1 Phillips, Chadwick SO South Walton 12.98m 42' 7" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
2 Gaines, Quanteris JR West Florida 12.59m 41' 3.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
3 Williams, Nathan SO Pensacola Catholic 12.49m 40' 11.75" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
4 Robinson, Jalen SR North Bay Haven 12.10m 39' 8.5" Jesse Forbes HS Invitational Feb 23, 2019
5 Vitale, Mathew SR Arnold 12.03m 39' 5.75" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
6 Clark, Corey SR West Florida 11.87m 38' 11.5" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
7 Schilling, Jaden SO South Walton 11.59m 38' 0.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Cook, Zion SO Rutherford 11.31m 37' 1.25" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
9 Chang, An FR North Bay Haven 10.96m 35' 11.5" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
10 Hale, Carson SO North Bay Haven 10.56m 34' 7.75" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
11 Mitchum, Tyler JR South Walton 10.52m 34' 6.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Varelas, Micheal SO Arnold 10.33m 33' 10.75" Aggie Invitational Mar 9, 2019
13 Smith-Montero, Daniel JR Bay 10.19m 33' 5.25" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
14 Haddock, Tyler SR North Bay Haven 10.11m 33' 2" Seahawk Open Feb 16, 2019
15 Ramie, Joey SO North Bay Haven 9.92m 32' 6.5" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
16 Williams, Dorian SO Arnold 9.77m 32' 0.75" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
17 Jones, Christopher FR South Walton 9.35m 30' 8.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019

Shot Put (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Washington, Darius SR West Florida 14.78m 48' 6" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
2 Smelcer, Grant SR Chipley 13.81m 45' 3.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Bryan, Anthony SR South Walton 13.17m 43' 2.5" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
4 Chestnut, Nyseem JR Arnold 13.10m 42' 11.75" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Crowder, Bryce SR Walton 12.39m 40' 7.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
6 Parker, Robert SR Pensacola Catholic 12.19m 40' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
7 Foreman, Elias SO South Walton 11.69m 38' 4.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Sanders, Steven JR Chipley 11.55m 37' 10.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Baur, Josiah SO Walton 11.49m 37' 8.5" Walton County Championship Mar 7, 2019
10 Edwards, Elias FR South Walton 11.20m 36' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Ramie, Joey SO North Bay Haven 11.00m 36' 1.25" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
12 Turnmeyer, Austin SO Pensacola Catholic 10.80m 35' 5.25" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Saunders, Kyle JR Arnold 10.66m 34' 11.75" The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
14 Murzyn, Zachary SO North Bay Haven 10.55m 34' 7.5" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
15 Carswell, Amari JR Chipley 10.44m 34' 3" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Harris, Austin SR Walton 10.40m 34' 1.5" Seahawk Open Feb 16, 2019
17 Hooker, Samuel JR Pensacola Catholic 10.29m 33' 9.25" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
18 Ruffin, Calvin SR Walton 10.10m 33' 1.75" Walton County Championship Mar 7, 2019
19 Turner, Chase SR Pensacola Catholic 9.92m 32' 6.5" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
20 Robinson, Javier SR North Bay Haven 9.89m 32' 5.5" The Bay HS North Florida Invitational Mar 2, 2019
21 Goode, Adrian Walton 9.87m 32' 4.75" Walton County Championship Mar 7, 2019
22 Viera, Daniel SO North Bay Haven 8.72m 28' 7.5" Emerald Coast Open Mar 27, 2019
23 Wisler, Kole SO Walton 8.46m 27' 9.25" Walton County Championship Mar 7, 2019
24 Himes, Philip JR Bay 7.93m 26' 0.25" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
25 McGriff, Treverious FR Chipley 7.69m 25' 2.75" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
26 Leckie, Kristine SO Arnold 6.32m 20' 9" Bay County HS Championship Mar 15, 2019

Discus (Men)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Bryan, Anthony SR South Walton 39.21m 128' 8" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
2 Murzyn, Zachary SO North Bay Haven 37.49m 123' 0" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
3 Parker, Robert SR Pensacola Catholic 36.58m 120' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Crowder, Bryce SR Walton 36.20m 118' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
5 Washington, Darius SR West Florida 35.44m 116' 3" Escambia Gator Invitational Feb 23, 2019
6 Chestnut, Nyseem JR Arnold 34.85m 114' 4" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
7 Turner, Chase SR Pensacola Catholic 33.54m 110' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
8 Edwards, Elias FR South Walton 33.37m 109' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
9 Woods, Benjamin SR Walton 32.41m 106' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Hooker, Samuel JR Pensacola Catholic 31.80m 104' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Turnmeyer, Austin SO Pensacola Catholic 30.64m 100' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
12 Foreman, Elias SO South Walton 30.58m 100' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Baur, Josiah SO Walton 30.56m 100' 3" Walton County Championship Mar 7, 2019
14 Prothro, Seth SR Arnold 28.63m 93' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Viera, Daniel SO North Bay Haven 26.48m 86' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
16 Ramie, Joey SO North Bay Haven 25.63m 84' 1" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
17 Robinson, Javier SR North Bay Haven 22.15m 72' 8" Seahawk Open Feb 16, 2019
18 Wisler, Kole SO Walton 20.88m 68' 6" Walton County Championship Mar 7, 2019
19 Ruffin, Calvin SR Walton 19.75m 64' 9" Seahawk Open Feb 16, 2019
20 Himes, Philip JR Bay 19.44m 63' 9" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
20 Saunders, Kyle JR Arnold 19.44m 63' 9" Seahawk Open Feb 16, 2019
22 Leckie, Kristine SO Arnold 12.58m 41' 3" Bay County HS Championship Mar 15, 2019

Discus (Women)

Top↑
ATHLETE YEAR TEAM MARK CONV MEET MEET DATE
1 Espinoza, Tia SR West Florida 37.18m 122' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
2 Jones, Dailynn FR South Walton 36.74m 120' 6" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
3 Durnko, Janet FR South Walton 27.84m 91' 4" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
4 Fisher-Primm, De'Aveon SR Pensacola Catholic 25.70m 84' 4" FHSAA 2A Region 1 and FHSAA 1A Region 1 Apr 27, 2019
5 Grant, Shanelle JR North Bay Haven 23.27m 76' 4" Bay County HS Championship Mar 15, 2019
6 Hill, Taylor SR West Florida 23.09m 75' 9" Andrews Invitational Mar 29, 2019
7 Brannon, Samantha FR North Bay Haven 21.14m 69' 4" Seahawk Open Feb 16, 2019
8 Parker, Mallory FR Pensacola Catholic 21.03m 69' 0" Steve Garst Invitational Mar 16, 2019
9 Anderson, Abigail SR Rutherford 20.44m 67' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
10 Toellner, Victoria SR Pensacola Catholic 19.73m 64' 9" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
11 Lang, Kennady SO North Bay Haven 18.50m 60' 8" Bay County Open Feb 20, 2019
12 Wilson, Keygan FR Chipley 18.25m 59' 10" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
13 Junker, Kelsey JR Arnold 17.71m 58' 1" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
14 Nelson, Kendall JR Pensacola Catholic 16.53m 54' 3" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Holley, Audrey FR Chipley 16.12m 52' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
15 Hornkohl, Su FR North Bay Haven 16.12m 52' 11" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
17 Whitaker, Samantha JR Chipley 16.04m 52' 7" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019
18 Laurel, Anzli JR Chipley 15.54m 51' 0" FHSAA 2A District 1 and 3A District 2 Apr 12, 2019