BCAA XC Week Two - Heritage Park

September 7, 2022
|
Heritage Park Plantation, FL 32064

Boys 5000 Meters Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 St. Thomas Aquinas 1:37:16 19:27 39 3 7 8 10 11 16 22
1 Western 1:37:17 19:27 39 2 4 6 13 14 17 23
3 Northeast (OP) 1:49:20 21:52 104 5 9 15 37 38 40 42
4 McArthur 1:50:31 22:06 134 21 25 27 28 33 45 47
5 South Broward 1:52:35 22:31 140 24 26 29 30 31 36 43
6 South Plantation 1:56:46 23:21 153 12 20 34 39 48 49 54
7 Stranahan 1:58:48 23:45 159 18 19 35 41 46 52 53
8 Nova 2:06:55 25:23 178 1 32 44 50 51    

Boys 5000 Meters Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 ELIJAH JOHN Junior Nova 05:55.3 18:23.8 1
2 Hector Cordero JR Western 05:57.0 18:29.1 2
3 Rio Ravanzo SR St. Thomas Aquinas 06:01.1 18:42.1 3
4 Alexander Herrera SR Western 06:09.6 19:08.5 4
5 Prince Valbrun FR Northeast (OP) 06:14.8 19:24.4 5
6 Lucas Pitera JR Western 06:15.5 19:26.8 6
7 Marco Ristaino SO St. Thomas Aquinas 06:16.6 19:30.0 7
8 Jeremiah Hollassie FR St. Thomas Aquinas 06:16.7 19:30.4 8
9 Cody DeMayo JR Northeast (OP) 06:19.7 19:39.8 9
10 Ethan Maus SO St. Thomas Aquinas 06:20.5 19:42.3 10
11 Gustavo Perez SO St. Thomas Aquinas 06:23.5 19:51.7 11
12 Ilias Naami SR South Plantation 06:24.6 19:55.1 12
13 Maddox Olson SR Western 06:25.8 19:58.7 13
14 Richard Alaburda SR Western 06:30.7 20:14.1 14
15 Markess Sagesse SR Northeast (OP) 06:37.5 20:35.0 15
16 Danari Adriano SR St. Thomas Aquinas 06:38.5 20:38.2 16
17 Niko Davis SO Western 06:38.8 20:39.2 17
18 Luca Marinelli SR Stranahan 06:40.9 20:45.8 18
19 Alonzo Herring SR Stranahan 06:45.8 21:01.0 19
20 Tyler Blake FR South Plantation 06:47.0 21:04.5 20
21 tyler Hilaire SO McArthur 06:47.4 21:05.9 21
22 Cashton Edwards FR St. Thomas Aquinas 06:47.8 21:07.0 22
23 Justin Williams SO Western 06:49.8 21:13.4 23
24 Luigi Landi FR St. Thomas Aquinas 06:52.8 21:22.6
25 Blake Higgs SO South Broward 06:54.6 21:28.1 24
26 Gabriel Ramirez JR McArthur 07:00.1 21:45.4 25
27 Quinlan Bulman SO South Broward 07:08.1 22:10.2 26
28 Santiago Perez FR St. Thomas Aquinas 07:09.1 22:13.2
29 Romeo Lainez SO McArthur 07:09.3 22:13.9 27
30 Dudley Moiise SO McArthur 07:11.5 22:20.7 28
31 Bryce Ashley FR St. Thomas Aquinas 07:18.0 22:41.0
32 Eric Collins JR South Broward 07:23.5 22:57.9 29
33 Tyeler Schevchuk JR South Broward 07:24.0 22:59.5 30
34 Chance Ignacio-Suarez SR South Broward 07:24.0 22:59.7 31
35 MIGUEL MAHECHA-TRESPALAC SR Nova 07:24.3 23:00.4 32
36 Henry Remer SO St. Thomas Aquinas 07:26.0 23:05.7
37 Humza Riaz JR McArthur 07:26.0 23:05.9 33
38 Nicholas Gonzalez JR South Plantation 07:26.4 23:06.9 34
39 Dashel Goodwin FR Western 07:27.0 23:09.0
40 Daylen Scott FR St. Thomas Aquinas 07:37.1 23:40.3
41 Ashton Jean Louis JR Stranahan 07:53.7 24:31.9 35
42 Logan Higgs SO South Broward 07:56.2 24:39.7 36
43 Uber Castillo-Polanco SR Northeast (OP) 07:57.0 24:42.2 37
44 Stephon Reed SR Northeast (OP) 08:02.3 24:58.7 38
45 Ayoki Bain JR South Plantation 08:09.5 25:21.1 39
46 Kimani Cushnie JR Northeast (OP) 08:10.5 25:24.2 40
47 jon Magbanua FR St. Thomas Aquinas 08:10.6 25:24.4
48 Cyle Llones SR Stranahan 08:12.8 25:31.2 41
49 Frandy Louis JR Northeast (OP) 08:14.8 25:37.5 42
50 Luka Crawford SO South Broward 08:19.5 25:52.1 43
51 Nathan Clarke SO Nova 08:22.1 26:00.0 44
52 Connor Schweitzer FR Western 08:24.0 26:06.0
53 Fabiano Delgado SO Northeast (OP) 08:34.1 26:37.4
54 Havi Marticorena SO Western 08:35.7 26:42.4
55 Ethan Rodriguez SO Western 08:35.7 26:42.5
56 Prince Pierre FR Northeast (OP) 08:37.2 26:47.2
57 Josiah Jules SO McArthur 08:37.4 26:47.7 45
58 Nathanael Renie SR Stranahan 08:41.0 26:58.8 46
59 Jayson Joseph SO McArthur 08:42.7 27:04.0 47
60 Aydin Menemenci JR South Plantation 08:47.5 27:19.1 48
61 Tyler Arch SO St. Thomas Aquinas 08:58.4 27:53.0
62 Brody Miller FR St. Thomas Aquinas 09:06.2 28:17.2
63 Sahani Henry SR Northeast (OP) 09:11.2 28:32.6
64 Justin Mitchell FR South Plantation 09:11.4 28:33.4 49
65 Francis Mauer JR Western 09:11.5 28:33.7
66 Thomas Gardils SO Western 09:11.6 28:34.1
67 Bernard Joachim JR Northeast (OP) 09:11.8 28:34.6
68 Darren Hewitt SR Northeast (OP) 09:11.8 28:34.6
69 Marvens Dorcent SO Northeast (OP) 09:13.0 28:38.3
70 Isaiah simmons FR Northeast (OP) 09:16.6 28:49.6
71 jamal Beckford JR McArthur 09:17.5 28:52.3
72 Keshawn Hanson FR Northeast (OP) 09:23.6 29:11.3
73 Joachim Louis FR South Broward 09:27.0 29:21.9
74 Victor Fuentes Freshman Nova 09:31.7 29:36.3 50
75 Ethan Campbell SO Northeast (OP) 09:34.7 29:45.7
76 Alex Olshansky FR Nova 09:37.5 29:54.5 51
77 Achilles McIntosh SO Stranahan 09:46.5 30:22.4 52
78 Masuhiry Bazlie SR Stranahan 09:46.6 30:22.7 53
79 Jeremiah Michel FR South Plantation 10:35.8 32:55.7 54
80 Rubin Bastian-Smith SO McArthur 10:58.3 34:05.5
81 Arrion Howard FR McArthur 11:00.7 34:13.1
82 Malachi Demitrius SO McArthur 11:01.1 34:14.2
83 Sebastian Cordova FR South Plantation 11:07.8 34:35.1
84 Bryan Baranosky Senior South Plantation 11:47.9 36:39.8
85 Otmane Azizi SR South Plantation 11:48.0 36:40.1
86 Camilo Guerrero SO South Broward 11:49.7 36:45.2
0 Kemal Forbes SR Northeast (OP) DNF
0 Aldes Jules SR Northeast (OP) DNF
0 Allen Omana SR Northeast (OP) DNF
0 Diego Escobar SR Northeast (OP) DNF
0 Youdolph Ausustai FR Stranahan DNS
0 Giovanni McLean-Bischof SO Stranahan DNS
0 Martin Ahlstrom SR St. Thomas Aquinas DNS
0 Aaron Eaton FR Stranahan DNS
0 Demario Victor SR Stranahan DNS
0 Ian MCkenzie FR Nova DNS
0 Treyvon Rodriquez JR Stranahan DNS
0 Dominik Calixte FR McArthur DNS
0 Josafath Lopez SR Western DNS
0 Donell Murray FR McArthur DNS
0 Miller Brody FR St. Thomas Aquinas DNS
0 James Bouquette SR Stranahan DNS
0 Isaiah Petit-Hommie FR McArthur DNS
0 Jaleel Gelin SR St. Thomas Aquinas DNS
0 Anthony Herrera SR St. Thomas Aquinas DNS
0 Christopher Adams JR St. Thomas Aquinas DNS
0 Joseph McCready JR St. Thomas Aquinas DNS
0 Jacob Thomas FR St. Thomas Aquinas DNS

Girls 5000 Meters Team Results (5k)
Top↑

PL Team Total Time Avg. Time Score 1 2 3 4 5 6 7
1 Western 2:01:47 24:21 22 1 2 4 5 10 13 17
2 St. Thomas Aquinas 2:08:01 25:36 33 3 6 7 8 9 11 12
3 South Broward 2:40:06 32:01 90 14 15 18 20 23 24  
4 McArthur 2:52:15 34:27 103 16 19 21 22 25 26  

Girls 5000 Meters Individual Results (5k)
Top↑

PL NAME YEAR TEAM Avg. Mile TIME SCORE
1 Samantha Kavanagh SR Northeast (OP) 07:14.0 22:28.4
2 Haylee Santantonio SO Western 07:17.2 22:38.3 1
3 Regan Morrall JR Western 07:23.5 22:58.1 2
4 Gabriella Hurtado JR St. Thomas Aquinas 07:36.3 23:37.7 3
5 Zoe Tanksley JR Northeast (OP) 07:40.4 23:50.6
6 Ryan Seiden SO Western 07:53.4 24:31.0 4
7 Karisma Polly JR Western 08:08.0 25:16.4 5
8 Emily DuQuesnay JR St. Thomas Aquinas 08:16.9 25:44.0 6
9 Ivy Maus FR St. Thomas Aquinas 08:23.9 26:05.6 7
10 Ashleigh Keno JR St. Thomas Aquinas 08:25.5 26:10.7 8
11 Avani Medina FR Stranahan 08:29.3 26:22.5
12 Kylie Mayhew JR St. Thomas Aquinas 08:29.6 26:23.4 9
13 Burnside Alana JR Western 08:29.7 26:23.8 10
14 Viviana Garcia FR St. Thomas Aquinas 08:30.1 26:24.9 11
15 Ana Sarraga FR St. Thomas Aquinas 08:33.6 26:35.8 12
16 Ava Flint SO St. Thomas Aquinas 08:34.0 26:37.1
17 Lexie Hurley FR Western 08:34.7 26:39.3 13
18 isabella Robaina FR St. Thomas Aquinas 08:37.6 26:48.3
19 Kaitlyn Boyette SR South Plantation 08:37.7 26:48.5
20 Maydine Nichols SR Stranahan 08:41.1 26:59.1
21 Victoria Szymanik SO St. Thomas Aquinas 09:08.9 28:25.6
22 Christie Petrosino FR St. Thomas Aquinas 09:10.1 28:29.4
23 Sucar Tanelus SR Northeast (OP) 09:12.3 28:36.2
24 Miashlie Jean JR Northeast (OP) 09:13.2 28:38.9
25 Kate Koontz SO St. Thomas Aquinas 09:14.7 28:43.5
26 Tranasia Missick SR South Broward 09:21.9 29:05.9 14
27 Karla Torres JR South Broward 09:21.9 29:06.1 15
28 Isabella Kais SR St. Thomas Aquinas 09:25.7 29:17.8
29 Maria Araque SO St. Thomas Aquinas 09:27.2 29:22.4
30 Jazmin Onate SO McArthur 09:30.0 29:31.1 16
31 Mickayla Geffard JR Stranahan 09:44.7 30:16.7
32 Charlotte Finnegan SR Western 09:49.0 30:30.2 17
33 Marissa Gallagher FR St. Thomas Aquinas 10:21.1 32:10.0
34 Melissa Valencia SO South Broward 10:22.7 32:14.9 18
35 Adanna Hartman FR St. Thomas Aquinas 10:35.1 32:53.4
36 Estefani Bafres Sanchez JR Stranahan 10:39.8 33:08.0
37 Janoe Johnson FR McArthur 10:39.9 33:08.5 19
38 Sabrina Portman JR South Broward 10:40.7 33:10.7 20
39 Emma Shubert SO McArthur 10:54.1 33:52.4 21
40 Zyekia Gedeon SO McArthur 11:16.3 35:01.5 22
41 SARAH MCKENZIE JR Nova 11:19.9 35:12.8
42 Anastasia Koretskaya JR St. Thomas Aquinas 11:20.0 35:13.1
43 Taniyah Johnson FR South Broward 11:44.5 36:29.2 23
44 Misty Mogene JR South Broward 11:44.8 36:30.1 24
45 Aimee Barrett SR South Plantation 11:52.9 36:55.3
46 Ayanna Goring FR South Plantation 12:33.7 39:02.1
47 Ayanna Bain FR South Plantation 12:51.3 39:56.8
48 ABIGAIL BLACKSTOCK JR Nova 12:54.8 40:07.4
49 Lorena Garcia SO McArthur 13:05.9 40:41.9 25
50 jandyha Anderson FR McArthur 13:06.8 40:44.8 26
0 Chaniya Simpson JR Stranahan DNS
0 Saher Khan SR Stranahan DNS
0 Gabriela Kalisaran SO Stranahan DNS
0 Savanna Duperval SO McArthur DNS
0 Renata Ristaino SO St. Thomas Aquinas DNS
0 Monique Reyes JR Stranahan DNS
0 Carly Sterner JR McArthur DNS
0 Fatika Fiaz JR McArthur DNS
0 Rebecca Hoard FR Western DNS
0 Shyeena Williams FR McArthur DNS
0 Sweden Martin JR McArthur DNS
0 Sara Daniel SO McArthur DNS
0 Brianna Major JR McArthur DNS
0 Guan Desir SO South Broward DNS
0 Grace Finneran SO St. Thomas Aquinas DNS
0 Isabella Garcia-Padron SO St. Thomas Aquinas DNS
0 Nicole Reres SO St. Thomas Aquinas DNS
0 Lindsey Duffner JR St. Thomas Aquinas DNS
0 Piper Battaglia FR St. Thomas Aquinas DNS
0 Sofie Fonseca SO St. Thomas Aquinas DNS
0 Sofia Pione SO St. Thomas Aquinas DNS
0 Valentina Claro FR St. Thomas Aquinas DNS
0 Anasofia Brand FR St. Thomas Aquinas DNS
0 Arionna Wangle FR South Plantation DNS
0 Julissa Gamero FR South Broward DNS
0 Ella Collins FR St. Thomas Aquinas DNS
0 Zoe Giacobbe SO St. Thomas Aquinas DNS
0 Kylie Brunnemer FR St. Thomas Aquinas DNS